6 žiedlapių dieta

Dietologų teigimu, tai viena efektyviausių dietų, kurios laikantis per dieną galima numesti 0,5 – 0,8 kilogramo svorio. Be to, ši dieta nėra nuobodi, leidžia susikurti visavertį savaitės racioną, tad organizmas nėra alinamas, jis aprūpinamas visomis būtinomis medžiagomis.

Šios dietos autorė švedų dietologė Anna Johanson įvertino ir dietos psichologinį patrauklumą, nes laikantis šio būdo sulieknėti pasitelkiamas šešių lapelių žiedas. Tai gali būti ant lentos nupiešta ramunė ar ratu suklijuoti lipdukai. Kiekvienas lapelis, skirtingu pavadinimu, simbolizuoja vieną iš dietos dienų. Praėjus dienai, lapelis nuplėšiamas arba nutrinamas. Pajusite, kaip malonu stebėti, kad su kiekviena diena lapelių mažėja, o svarstyklės rodo krintantį svorį.

Laikantis 6 žiedlapių dietos nevartojami tarpusavyje nederantys produktai. Tai ir yra tinkamos mitybos esmė.  6 žiedlapių dieta – 6 monodietų derinys. O juk monodietos užtikrina greičiausią lieknėjimo tempą. Europos svorio mažinimo centro tyrimais įrodyta, kad monodietos, trunkančios ne ilgiau kaip 25 valandas, efektyviausiai mažina riebalų kiekį. Svarbiausia griežtai laikytis lapelių eiliškumo, nes kiekvienos dienos racionas atlieka savo funkciją.

Dietos valgiaraštis:

1 diena – žuvies monodieta

Leidžiama valgyti bet kokią virtą, troškintą arba keptą orkaitėje žuvį. Žuvį galima gardinti druska, švelniais prieskoniais arba žalumynais. Taip pat galima valgyti žuvienę be bulvių arba žuvies sultinį.

2 diena – daržovių monodieta

Leidžiama valgyti bet kokias šviežias, virtas, troškintas arba keptas orkaitėje daržoves. Jas galima gardinti druska, švelniais prieskoniais arba žalumynais. Taip pat galima gerti šviežiai spaustas daržovių sultis be priedų.

3 diena – vištienos monodieta

Leidžiama valgyti virtą, troškintą arba keptą orkaitėje vištieną be odelės. Vištieną galima gardinti druska, švelniais prieskoniais arba žalumynais. Taip pat galima valgyti vištienos sultinį.

4 diena – grūdų monodieta

Leidžiama valgyti bet kokią virtą vandenyje košę, kviečių grūdų gemalus, sėlenas, gliaudytas saulėgrąžas, duoniukų paplotėlius. Košes galima gardinti druska, švelniais prieskoniais arba žalumynais.

5 diena – varškės monodieta

Leidžiama valgyti įvairią liesą varškę, jogurtą, gerti neriebų pieną.

6 diena – vaisių monodieta

Leidžiama valgyti bet kokius šviežius, virtus, troškintus arba keptus orkaitėje vaisius. Taip pat leidžiama gerti šviežiai spaustas uogų ir vaisių sultis be cukraus. Nerekomenduojama valgyti vynuogių ir bananų, nes juose gausu cukraus.

Apskritai laikantis šios dietos cukrus ir daug cukraus turintys produktai yra draudžiami. Gerkite daug vandens, žalią arbatą, o kavos patariama vartoti mažai arba visai jos atsisakyti. Po šešių dienų galima imtis naujo žiedlapio.

6 žiedlapių dietos poveikis bus ilgalaikis, jei sugebėsite išlaikyti pusiausvyrą tarp santykinai didelio kiekio suvartojimų baltymų ir gerokai sumažinto kiekio angliavandenių.