7 produktai, kurie trukdo mesti svorį

Kai kurie iš pirmo žvilgsnio atrodantys sveiki ir naudingi produktai, iš tikrųjų yra rimta kliūtis kovoje su nereikalingais kilogramais. Valgydami juos nesulieknėsite.

Visi žinome, kad gazuotas vanduo, tortai, bulvių traškučiai, bandelės, ledai ir kiti produktai gali paversti mūsų figūrą į nemalonų akiai beformį kamuoliuką, tačiau nė neįtariate, kad yra dar keletas „nekaltų“ produktų, kenkiančių figūrai ne mažiau nei išvardytieji. Kas jie?

Jogurtai

Jūs manote, kad maitinatės sveikai, atsisakote net kepsnių, vietoje jų renkatės jogurto indelį. Tačiau specialistai atkreipia dėmesį, kad jogurtas jogurtui nelygu. Griežtai reikėtų atskirti natūralius jogurtus nuo saldžių, su įvairiais priedais – stabilizatoriais, tirštikliais ir kvapniosiomis medžiagomis. Nieko tokio, jeigu nusipirkę natūralų graikišką jogurtą pagardinsite jį natūraliomis uogomis ar medumi, tačiau visi kiti, ypač tie, kurie skirti naudoti ilgą laiką, netinka. Tai tik nereikalingos kalorijos didinančios jūsų svorį. Įvairių skonių –  vyšnių, žemuogių, aviečių ir kitokie jogurtai padidina cukraus kiekį kraujyje. Iš pradžių lyg ir puikiai jaučiamės suvalgę jų, tačiau jau po valandos, gliukozės kiekis nukrenta ir jūs vėl ieškote suvalgyti ko nors saldaus. Taip nusižengiate pasirinkimui laikytis dietos ir griežto mitybos režimo.

Sultys iš pakelių

Ilgai galiojančios sultys pakeliuose praktiškai neturi jokių naudingų medžiagų, o skonį joms suteikia aromatizatoriai.

Jeigu jums norisi sulčių, dietologai pataria išsispausti šviežių ir gerti jas tik iki 14 valandos. Kodėl? Net šviežiai išspaustose sultyse gausu angliavandenių ir cukraus, tik atrodo, kad tai labai lengvas gėrimas. Po pietų medžiagų apykaita sulėtėja ir organizmui darosi sudėtingiau susidoroti su didesniu angliavandenių ir cukraus kiekiu. Žinoma, jeigu jūs nusiteikę per mėnesį numesti tik kilogramą ar du, sultys didelės žalos lieknėjimo procesui nepadarys, tačiau, jeigu jūs norite nereikalingo svorio atsikratyti per trumpesnį laikotarpį, gerkite jų mažiau, o ypač pirktinių, kuriose gausu įvairių gliukonatų, dažų ir kitokių priedų.

Vaisių ir uogų ne jų augimo metu

Patikėkite, braškės žiemą – ne braškės. Todėl nereikėtų manyti, kad savo organizmą maitinate naudingais vitaminais.Tokiuose uogose gausu nitratų ir kitokių organizmui kenksmingų medžiagų. Pakenksite virškinimo sistemai, lieknėjimo procesas kurį laiką sustos.

Riešutai

Riešutai neretai tampa problema norintiems sulieknėti. Nors patys savaime jie nekenkia figūrai, tačiau netinka jų valgyti pasūdytų ir kepintų. Jeigu jūs nepaisysite taisyklės, kad tokių riešutų valgyti negalima, organizme pradės kauptis skysčiai. O žmogui, bandančiam numesti svorio, tai iš tiesų negerai. Tokią pat žalą daro ir marinuoti agurkėliai. Juose esanti druska ir actas taip pat trukdo mesti svorį.

Virta dešra ir dešrelės

Gaminant mėsos produktus, naudojama daug druskų ir cheminių priedų, kurie ne tik kenkia sveikatai, bet ir trukdo lieknėti. Manydami, kad tokie mėsos produktai yra baltymų šaltinis, žmonės klysta. Baltymų yra natūralioje mėsoje, o virtos dešros gaminamos ne iš aukščiausios kokybės mėsos, o iš įvairių atliekamų gabalėlių ir nenaudingų priedų. Geriau virtas dešras keiskite liesa vištiena ir kalakutiena. Organizmui naudos bus daugiau ir sveikai lieknėsite.

Padažai

Specialistų teigimu, nuo padažų mūsų organizme atsiranda daug šlakų. Be to, kuo dažniau ir daugiau jų vartosite, ilgainiui nebejausite tikrojo, natūralaus maisto skonio. Jeigu vis dėlto negalite apsieiti be padažų, pasigaminkite jų patys iš kuo natūralesnių produktų – natūralaus jogurto, kiaušinių, citrinos, garstyčių. Pagardinkite česnaku ar krienais. Išvengsite organizmui lieknėti trukdančio acto, cukraus ir druskos.

Baltieji ryžiai

Valgyti baltuosius ryžius yra lygiai tas pats, kas valgyti batoną – juose gausu paprastųjų angliavandenių. Specialistai pataria rinktis ruduosius ryžius, kurie verda bent 40–50 minučių ir yra kur kas naudingesni mūsų organizmui. Taigi, jeigu manėte, kad sušiai, kurių pagrindinis ingredientas yra būtent baltieji ryžiai, nekenkia jums metant svorį, nuo šiol galvokite kitaip – naudos juose mažai. Ryžius dietologai taip pat pataria valgyti tik iki 14 val.