Džiovintos slyvos padeda lieknėti

Pasiryžusiems sulieknėti tenka įveikti vieną, ko gero, patį sudėtingiausią, barjerą – visiškai atsisakyti saldumynų. Kai kuriems žmonėms tai yra – misija neįmanoma. Bet nėra padėties be išeities. Nereikės pažeisti griežtų dietos taisyklių ir apgaudinėti savęs. Įtraukite į dienos racioną kelias džiovintas slyvas. Džiovintos slyvos, laikantis dienos, tinka labiausiai iš visų džiovintų vaisių ir uogų.

Džiovintų slyvų nauda yra neginčijama. Jose yra pakankamai beta karotino. Jis, drauge su vitaminu E ir C, apsaugo organizmą nuo laisvųjų radikalų, kurie prisideda prie įvairių ligų atsiradimo. Taip pat slyvose yra kalio, kuris palaiko normalų kraujo spaudimą, reguliuoja širdies ritmą, padeda normaliai funkcionuoti inkstams ir pašalinti skysčių perteklių iš organizmo, nuotaiką gerinančio vario ir organizmą stiprinančio cinko. Jose yra ne tik vitamino B12 ir biotino, bet ir visų kitų B grupės vitaminų. Džiovintos slyvos mažina cholesterolio kiekį kraujyje, gerina žarnyno veiklą, valgydami jas išvengsite vidurių užkietėjimo. Slyvos yra nepakeičiamas produktas norintiems atsikratyti nereikalingo svorio. Jose yra daug ląstelienos, kuri gerina virškinimą ir spartina medžiagų apykaitą. Dėl to iš organizmo greičiau šalinamos susikaupusios kenksmingosios medžiagos. Visi žinome, kad pavalgius slyvų pradeda šiek tiek pūsti pilvą. To kaltininkai – pektinai, kurie mažina cholesterolio kiekį kraujyje, šiek tiek laisvina vidurius, o slyvose esančios organinės rūgštys greitina riebalų deginimą.

Šie vaisiai yra geriausi angliavandenių apykaitos stimuliatoriai. Ląsteliena, kurios gausu slyvose, lėtina angliavandenių pasisavinimą. Cukraus kiekis kraujyje ilgiau išlieka pastovus ir mes ne taip greitai išalkstame. Tad galite būti tikri, kad valgydami slyvas patenkinsite saldumynų poreikį ir nenusižengsite dietai.

Be visų išvardintų naudingų savybių džiovintos slyvos gali atlikti dar vieną svarbią funkciją. Slyvomis galima prislopinti alkį. Suvalgę vieną kitą slyvą nebesijausite alkani ir netuščiu skrandžiu sulauksite pietų ar vakarienės. Žarnyne slyvos tarsi „suriša“ riebalų perteklių, todėl jie nesikaupia ant pilvo, klubų, sėdmenų bei šlaunų. Taigi, džiovintomis slyvomis galite papildyti bet kurią pasirinktą dietą.  Žinoma, nereikėtų suvalgyti slyvų per daug.

Džiovintos slyvos gali pakeisti pagrindinius patiekalus iškrovos dieną. Neteks badauti, o dar ir padėsite organizmui išsivalyti. Tereikia džiovintas slyvas užpilti šaltu virintu vandeniu ir kas dvi tris valandas suvalgyti po kelias uogas.

Laikydamiesi slyvų dietos, per tris dienas galite numesti 2 – 2,5 kg svorio.