Figūrą formuojantys apatiniai: draugai ar priešai?

Atsikišęs pilvukas, per platūs klubai, putlios šlaunys – tai problemos, su kuriomis moterys susiduria kasdien. Manydamos, kad netobula figūra yra didelis trūkumas, jos imasi įvairiausių priemonių, kad atrodytų liekniau ir patraukliau. Nors šiuo metu populiaru sportuoti ir propaguoti sveiką gyvenseną, ne mažiau populiarūs tampa lengvi būdai užmaskuoti figūros trūkumus. Vienas jų – ją formuojantys apatiniai. Tačiau kaip dažnai pasitaiko, lengvai pasiekiami dalykai, turi ir blogąją pusę. Kokia ji?

Kaip tai veikia?

Figūrą formuojančių apatinių galite aptikti pačių įvairausių: tai įvairaus ilgio šortukai, tamprės, plačios liemenėlės, juosta-diržas, glaustinukė (gali būti trikampių kelnaičių, šortukų, ilgų uždengiančių visas šlaunis šortų tipo), marškinėliai, suknelės ir pan.

Prieš pradedant kalbėti apie figūrą formuojančių apatinių žalą, vertėtų žinoti, kodėl juos taip pamėgo moterys visame pasaulyje. Šie apatiniai pagaminti tikrai išmaniai: „stebuklingos“ kelnaitės turi pilvuką ir šonus suspaudžiančią, plačią ir standžią liemens juostą, sėdmenų ir šlaunų zonoms skirtos dalys paprastai siuvamos iš tankesnio audinio, kuris kilsteli užpakaliuką ir tampriai apspaudžia šlaunis, todėl šiuos apatinius dėvinčios moterys atrodo lieknesnės ir grakštesnės. Modeliuojančios kelnaitės paslepia ir dar vieną nemalonų trūkumą – dėl celiulito atsiradusius odos nelygumus. Tai reiškia, kad pasirinkusios dėvėti sijoną ar suknelę,o po šiais drabužiais apsirengusios liekninačius apatinius,  moterys gali būti ramios, kad viršutiniai drabužiai priglus dailiai ir jokių papildomų riebaliukų niekas nepastebės, matys tik tobulas kūno linijas.

Gali pažeisti vidaus organus

Deja, desperatiškai sulieknėti ir pasipuikuoti išraiškingomis kūno linijomis norinčios moterys mato tik teigiamą šių apatinių pusę. Pagalvokite, ar maloniai jaustumėtės, jei visą dieną jūsų kūnas būtų kuo nors prislėgtas tikrąja šio žodžio prasme? Pasak gydytojų, liekninamieji apatiniai gali sutrikdyti kraujotaką, limfos tekėjimą, pasunkinti kvėpavimą, pakenkti vidaus organų darbui. Jie taip spaudžia pilvą ir skrandį, kad ilgainiui gali būti pažeista stemplė ir atsirasti refliuksas, kurio metu skrandžio turinys pakyla iš skrandžio į stemplę. Per stipriai suveržti korsetai spaudžia diafragmą ir trukdo kvėpuoti. Be to, nuo figūrą formuojančių apatinių ilgalaikio dėvėjimo gali atsirasti stresinis šlapimo nelaikymas, ypač pasireiškiantis moterims, kurios į tai yra linkę.

Vargas kojoms

Dėvint šiuos apatinius, kenčia ne tik vidaus organai, bet ir kojos. Jas apspaudus, ilgainiui kojos pradeda tirpti, atsiranda skausmai. Jei su liekninamaisiais apatiniais ilgai sėdima, šoninis šlaunies nervas gali būti užspaudžiamas tarp tempiamojo raumens skaidulų. Tokiu atveju juntamas deginimas, koja nutirpsta. Figūrą formuojančios kelnaitės kenkia ir kraujotakai – ji gali sulėtėti, pradeda formuotis krešuliai, atsiranda venų varikozė, tinsta kulkšnys.

Laikinas poveikis

Be visų figūrą formuojančių apatinių sukeliamų sveikatos sutrikimų, vertėtų paminėti dar vieną jų minusą – šie apatiniai suteikia laikiną poveikį ir neišsprendžia problemos. Nors tarp moterų sklando nuomonė, kad tokio pobūdžio apatiniai padeda atsikratyti liemens srityje susikaupusių riebalų – tai mitas. Koreguoti kūno apimtis galite tik aktyviu fiziniu gyvenimu bei sureguliuota mityba.

Dėvėkite tik ypatingomis progomis

Nežiūrint gydytojų rekomendacijų geriau nedėvėti liekninančių apatinių, turbūt kone kiekvienos moters spintoje jų galėtumėte rasti. Dar XIX a. damos troško turėti liekną taliją, todėl nevengė įvairių korsetų, kurie liemenį apspausdavo taip, kad jos vos galėdavo įkvėpti ir nuolat alpdavo. Taip nutikdavo dėl deguonies bado, mat plaučių sritis buvo stipriai suveržiama. Tad pagalvokite, ar dėl grožio  verta  aukoti sveikatą? Geriau tokias drastiškas priemones pasilikite ypatingoms progoms, o užuot tikėdamosios greitų ir efektyvių rezultatų, netingėkite pasimankštinti nors 5 – 10 minučių per dieną. Netrukus pastebėsite, kad liekninančių apatinių jums nebereikia.