Kaip prisiversti gerti daugiau vandens?

Visiems gerai žinoma, kad vanduo – tai tikras sveikatos ir grožio šaltinis. Jis padeda pernešti maistingąsias medžiagas, slopina alkį, teikia energijos, stiprina raumenis. Vanduo maitina odos ląsteles, drėkina ją, suteikia elastingumo. O svarbiausia – vanduo reguliuoja organizmo temperatūrą ir saugo jį nuo perkaitimo.

Aktyviai nesportuojantis, sveikas suaugęs žmogus turi išgerti apie 6–8 stiklines vandens per dieną. Nepaisant to, daugelis žmonių tiesiog negali prisiversti to padaryti: jie teigia nejaučiantys troškulio arba yra tokie užimti, kad pamiršta, jog reikia gerti vandenį. Kad išspręstume šią problemą, siūlome pasinaudoti keletu patarimų, kurie padės prisiversti gerti daugiau vandens.

Patraukli talpa

Ar pastebėjote, kad įsigijus naują drabužį, kyla noras pasirodyti viešumoje, o rezervuojant vietą restorane, akys visada krypsta į švarų ir tvarkingą stalą? Kadangi mūsų potraukį lemia rega, tai galite išnaudoti ir renkantis talpą vandeniui. Patraukli, spalvinga gertuvė, prabangus buteliukas ar dailus ąsotis sukels kur kas didesnį norą atsigerti vandens.

Natūralūs skoniai

Pripažinkite, restorane ragaujamas stalo vanduo, pagardintas įvairiais vaisiais bei žolelėmis – malonus ne tik akiai, bet ir be galo skanus. Tad kodėl tokio pat recepto neišmėginus patiems? Tai suteiks gaivos, egzotikos ir puikiai atstos saldikliais prisotintus gazuotus gėrimus. Ką dėti į vandenį? Tinka mėtos, avietės, citrinos, apelsinai, arbūzai, čiobreliai ir net agurkai.

Būdas numesti svorio

Jei norite kontroliuoti savo apetitą ir valgyti mažesnėmis porcijomis, prieš kiekvieną valgį būtinai išgerkite stiklinę vandens. Mūsų organizmas yra linkęs troškulį painioti su alkiu, tad stiklinė vandens privers mažiau užkandžiauti, taip apgaunant skrandį. Be to, jeigu į vandenį žiūrėsite kaip į būdą sulieknėti, jo suvartosite ženkliai daugiau.

Paverskite tai žaidimu

Jei pastebite, kad jūsų šeima suvartoja nepakankamai vandens, sugalvokite žaidimą, kuris padės ugdyti šį įprotį. Pavyzdžiui, jei vyras ar vaikai pamiršo išnešti šiukšles, neišplovė indų ar pamiršo nupirkti pieno – jie turi išgerti stiklinę vandens. Tokia „bausmė“ bus ne tik smagi, bet ir naudinga.

Naudokite mobilią aplikaciją

Android, Apple ir Microsoft parduotuvėse galite atsisiųsti programėlę, kuri neleis pamiršti, jog turite išgerti vandens. Ji ne tik atsiųs smagius priminimus, bet ir leis sekti savo pažangą bei supažindins su vandens teikiama nauda. Šaunu, tiesa?