Kaip prisiversti sportuoti?

Ar žinote, koks populiariausias atsakymas į klausimus, kuriuos dažniausiai užduodame patys sau? Sunku pripažinti, bet šis žodis yra „rytoj“. Rytoj išnešime šiukšles, rytoj pradėsime skaityti įdomią knygą, rytoj keisime savo mitybos įpročius ir bėgioti pradėsime – rytoj. Belaukiant rytojaus pastebime, kad vasarą nebenorime rengtis trumpų marškinėlių, nes jie išduoda mūsų trūkumus, ant liemens nusėdusios papildomos kalorijos bado akis. O ką besakyti apie sustabarėjusį kūną ir dėl fizinio judėjimo stokos kimbančias įvairias ligas.

Pagrindinė žmonių klaida – per dideli lūkesčiai, kurie juos išgąsdina dar nė nespėjus pradėti sportuoti. Reikėtų suprasti, kad jūs neprivalote iš esmės keisti savo gyvenimo būdo ar tapti kultūrizmo čempionais. Tereikia išdrįsti žengti pirmąjį žingsnį, kuris gali tapti pradžia kažko naujo, paįvairinančio kasdienybę. Kad nepristigtumėte motyvacijos, jums padės keletas patarimų, kurie privers nepabūgti ir pagaliau išdrįsti imtis veiksmų.

Pasakykite tai garsiai

Žmonės mintyse nuolat kuria įvairius ateities planus ir paskęsta svajonėse, kurios taip ir lieka neišsipildžiusios. Jei norime, kad mūsų planai virstų realybe, turime juos iškelti į viešumą. Garsiai prabilus apie tai, kad ketinate pradėti sportuoti, nebeliks nieko kito, kaip pabandyti, nes bus nesmagu prieš artimuosius, kurie dieną iš dienos klausėsi jūsų pažadų.

Pradėkite naudoti svarstykles

Jei dažno lietuvio paklaustume, ką jo namuose sunkiau surasti – paslėptus pinigus ar svarstykles, greičiausiai sulauktume antrojo atsakymo varianto. Nors šį prietaisą turime visi, dažniausiai svarstyklės tūno tamsiame kampelyje, po sofa, pasidengusios storu dulkių sluoksniu. Tai leidžia gyventi be sąžinės graužaties, nesivarginant dėl papildomų kilogramų ar po švenčių padidėjusio pilvuko. Norint kovoti su problema, reikia nebijoti jai pažvelgti tiesiai į akis. O tam turite pasiryžti ir iškrapštyti prie grindų pridžiūvusias svarstykles bei pradėti jomis naudotis. Kas dieną sverdamiesi vis prisiminsite, kad šis skaičius nėra malonus ir tai taps stimulu judėti pirmyn.

Nustokite ieškoti pasiteisinimų

Didžiausias priešas, neleidžiantis jums pasistūmėti į priekį bet kokioje gyvenimo srityje – nuolatiniai pasiteisinimai. Žmogus, nenorintis kažko daryti, suras mažiausiai šimtą priežasčių, kurios pateisins jo poelgius. Ne išimtis ir sportas, kuriam dažniausiai esate per daug pavargę, jums skauda nugarą, nerandate tinkamo trenerio ar laukiate, kol praeis šventės. Na o praėjus šventėms, ateina kitos, dar kitos ir taip toliau… Turite išmokti išvalyti savo mintis ir iš jų išmesti visus pasiteisinimus, nes kitu atveju gyvenime taip ir liksite tais, kuriems „kaimyno žolė visada žalesnė“. Vos tik pagausite save bandant pasiteisinti, sustokite. Kelias sekundes pagalvokite, giliai įkvėpkite oro ir tyliai paklauskite savęs: o kodėl gi ne? Galbūt šiandien verta išeiti iš savo komforto zonos ir padaryti kažką naudingo sau? Toks požiūris tikrai atneš žymiai daugiau naudos ir suteiks motyvacijos.

Fotografuokitės

Žmonės, kurie nori keisti savo gyvenimo būdą, bijo matyti save iš šalies. Kol jie gyvena patogiai per daug neišsiskirdami iš minios, viskas atrodo įprasta, normalu. Tačiau pradėjus atidžiau stebėti save, ateitų ir suvokimas, kad nuo šiol reikia pradėti gyventi kitaip. Padarykite mažą eksperimentą, į darbą įtraukdami ir fotoaparatą. Fotografuokite save kas dieną. Galite fotografuotis be drabužių, su jais, prieš keliaujant į darbą, vakarėlį ir pan. Svarbu, kad nuotraukoje matytumėtės visu ūgiu. Jei po tam tikro laiko jausite, kad esate be galo patenkinti savimi – puiku. Tačiau jei pasijusite atvirkščiai ir suprasite, kad norite gyventi aktyviau – tai bus puiki proga pradėti sportuoti. O be viso to, turėsite ir nuotraukų, kurias vėliau galėsite palyginti su pasiektais rezultatais. Ir tai nebūtinai ryškios kūno linijos – poveikis matysis ir jūsų veide, šypsenoje, laikysenoje.