Kiek galima suvalgyti ledų ir kokių negalima valgyti?

Kas gali būti geriau už šaltus ledus karštą vasarą? Ledai traškiame vaflio indelyje su vaisių gabalėliais ar tiesiog užšaldytos sultys – norisi ir vieno, ir kito, kad tik atsigaivintum. Taigi kiek galima suvalgyti ledų, kad nepakenktume savo sveikatai ir figūrai?

Ledai – tik desertas, jais nepiktnaudžiaukite

Nors ledai yra pieno produktas, kuriame yra daug baltymų ir kitų reikalingų maistinių medžiagų, juose gausu cukraus ir greitųjų angliavandenių. Jie lengvai virsta gliukoze, kurią kraujas pasisavina greičiau, nei sunaudojama iš jų gaunama energija. Beje, paprastieji angliavandeniai lengvai virsta riebalais, kurie ne tik kenkia figūrai, bet ir tampa kenksmingu balastu. Didėja blogojo cholesterolio kiekis kraujyje, kraujagyslės netenka elastingumo, vystosi aterosklerozė, hipertenzija ir gausybė kitų ligų.

Tačiau jei pasirinksite ledus iš natūralių produktų, o ne pigiausius, jų glikemijos indeksas bus mažesnis. Tačiau vėl problema – daugelio mėgstamas plombyras, kurio glikemijos indeksas nedidelis, turi daug kalorijų. Riebūs ledai, pasak dietologų, yra kenksmingi dėl sočiųjų riebalų kiekio ir riebiųjų rūgščių, kurios yra puiki statybinė medžiaga cholesteroliui kauptis.
Dietologai siūlo nepamiršti, kad ledai – desertas, o ne pagrindinis patiekalas, todėl valgyti daug deserto arba bandyti pakeisti juo pusryčius, pietus ir vakarienę, dietologai tikrai nerekomenduoja. O tiems žmonėms, kurie kovoja su antvoriu, pataria ledų apskritai atsisakyti.

Standartinėje 60–75 gramų plombyro porcijoje yra maždaug 200 kalorijų, o leduose iš sulčių – keliasdešimt kalorijų. Be abejo, svarbi ledų sudėtis, jų priedai – glaistas, vaflis ir kt.

ledai

Antrą kartą užšaldytų ledų valgyti negalima!

Ekspertai perkant ledus siūlo atidžiai perskaityti ant ledų pakuotės užrašytą sudėtį. Pirmiausia patariama atkreipti dėmesį į galiojimo datą: kuo trumpesnis ledų galiojimo terminas, tuo mažiau juose konservantų. Vertėtų atidžiai apžiūrėti ledų pakuotę: jei ji suglamžyta, susitrynusi, dėl ko sunkiai įžiūrimi užrašai, galima spėti, kad šis gaminys buvo ne kartą atšildytas ir vėl užšaldytas. Atminkite, kad tai gali turėti neigiamos įtakos jūsų sveikatai. Tokių ledų vakuuminis įpakavimas gali būti pažeistas ir į ledus galėjo patekti bakterijų, dėl kurių pakenksite savo virškinimui arba apsinuodysite.

Kas ledų pasaulyje suvalgo daugiausiai?

Pagal suvalgytų ledų kiekį per metus visame pasaulyje pirmauja amerikiečiai. Teigiama, kad JAV vienas žmogus per metus suvalgo iki 90 litrų ledų.
Prieš kelerius metus atliktas tyrimas parodė, kad kasmet vienas Lietuvos gyventojas vidutiniškai suvalgo daugiau nei 7 litrus ledų.

Pagal perkamumą vaniliniai ledai yra patys populiariausi, šokoladiniai ledai užima antrą vietą.

Neįprasčiausi kada nors išrasti ledų skoniai – avokado, česnako, pupelių ir moliūgo. Pačiais keisčiausiais kada nors aptiktais laikomi marinuotų agurkų su krapais ledai. Teko girdėti, kad Lietuvoje šeimininkės yra bandžiusios pasigaminti ledų iš šaltibarščių.

Rusijoje vaistinėse galima nusipirkti ledų su bifido bakterijomis.