Mėnulio dieta, dailinusi ir Madonnos kūno linijas

Pasaulio žvaigždės dėl tobulų kūno formų neriasi iš kailio. Kas jau kas, o jos išbando daugelį dalykų ir kartais pataiko į dešimtuką. Tad kodėl jų gerąja patirtimi nepasinaudoti?

Laikydamasi Mėnulio dietos garsi daininkė Madonna per dieną nesunkiai atsikratydavo po 3 nereikalingus kilogramus. Šios dietos sėkmingai laikėsi ir kita pasaulinio garso žvaigždė Demi Moore. Mėnulio dieta padeda numesti iki 3 kg per parą esant pilnačiai arba jaunačiai. Kad mėnulio fazės turi įtakos žmogaus fiziologijai pastebėta seniai. Pavyzdžiui, yra žinoma tibetiečių taisyklė: jeigu nori, kad po kirpimo plaukai augtų greičiau, kirpti juos reikia esant pilnačiai. O kokia Mėnulio įtaka žmogaus kūno svorio reguliavimui ir kaip tai veikia?

Teigiama, kad Mėnulio dieta pagrįsta Mėnulio poveikiu Žemei, jos vandenynams, upėms ir gyvoms būtybėms. Kai per pilnatį ir jaunatį Saulė, Mėnulis ir Žemė išsirikiuoja į vieną liniją, pakinta atmosferos slėgis ir vandens judėjimas. Čia ir slypi visa esmė, nes atmosferos slėgio pakitimas veikia mūsų medžiagų apykaitą, tad iš organizmo greičiau pašalinami toksinai ir riebalai. Teigiama, kad esant mėnulio pilnačiai, vanduo iš tarpląstelinės terpės juda į ląsteles ir atvirkščiai. Taip pat ji stimuliuoja lipolizę, kuri spartina riebalų deginimo procesą. Mėnulio dieta skatina fermentų gamybą, kurie ypač svarbūs virškinant maistą ir įsisavinant maisto medžiagas.

Yra keli lieknėjimo būdai pagal Mėnulio dietą. Pagrindą sudaro organizmo valymas skysčiais kelias dienas per mėnesį. Taip organizmas valomas per pilnatį ir jaunatį. Rekomenduojami du pagrindiniai Mėnulio dietos variantai:

• Trumpasis – dietos laikomasi per pilnatį 24 valandas ir per jaunatį 36 valandas;
• Ilgasis – dietos laikomasi iki 4 dienų, kiekvienai Mėnulio fazei skiriant po 24 valandas.

Mėnulio dietos planas

Pagal trumpąjį mėnulio dietos planą per pilnatį arba jaunatį vartojant tik skysčius yra itin svarbios pirmosios 24 valandos, per kurias iš organizmo pašalinami toksinai.
Laikantis Mėnulio dietos, tinkamiausi vandenys būtų – virintas, šaltinio ir mineralinis. Šviežiai spaustos sultys taip pat tinka, mat jos veikia kaip šlapimą varančios priemonės. Dainininkė Madonna ir aktorė D. Moore laikosi būtent šios – trumposios – Mėnulio dietos. Beje, šios dietos kritikai skeptiškai vertina tokį mitybos režimą. Jų nuomone, organizmas per tokį trumpą laiką atsikrato per daug kilogramų, o tai nesveika.

Ilgesnis Mėnulio dietos variantas apima visas Mėnulio fazes: pilnatį, delčią, jaunatį ir priešpilnį.

• 1-oji fazė – pilnatis – laikomasi Mėnulio dietos plano pagrindo, visą parą geriami tik skysčiai.
• 2-oji fazė – delčia – tai periodas, kai Mėnulis itin skatina detoksikaciją, pašalina iš organizmo skysčių perteklių, sumažina apetitą ir palaiko svorio metimą. Šios fazės metu rekomenduojama per dieną išgerti iki 8 vandens stiklinių ir valgyti kietą maistą.
• 3-ioji fazė – jaunatis – organizmui daro didelę įtaką. Reikia laikytis tokio paties plano, kaip ir per pilnatį, t. y. gerti tik skysčius. Beje, ypač patariama žalioji arbata, kuri gerina medžiagų apykaitą ir sustiprina tos Mėnulio fazės poveikį.
• 4-oji fazė – priešpilnis, augantis Mėnulis – pakyla apetitas. Tos Mėnulio fazės metu derėtų vengti saldumynų ir riebalų. Skysčių vartojimas nuo 15 iki 17 val. padeda labiau pasisotinti ir kontroliuoti apetitą. Valgyti po 18 val. nepatariama.

Ryšys tarp Mėnulio ir žmogaus organizmo iki galo dar nėra ištyrinėtas mokslininkų. Tačiau žinoma, kad mūsų nuotaika ir emocijos, esant pilnačiai, paaštrėja, ir tai veikia mūsų sveikatą. Maža to, manoma, kad moterų menstruacijų ciklas irgi susijęs su Mėnulio fazėmis, mat skysčių „užsilaikymas“ būna tam tikru menstruacijų ciklo periodu, o kitais periodais skysčių kiekis sumažėja. Pasak specialistų, Mėnulio dieta efektyvi, nes ji pagrįsta keliais trumpais badavimo periodais. Aišku, yra ir daug kitų organizmą valančių dietų, tačiau jos nėra susietos su dangaus kūnų įtaka.

Prieš pradedant laikytis Mėnulio dietos, vertėtų pasitarti su gydytoju. Būtina žinoti, kad ši dieta nerekomenduojama žmonėms, kuriuos vargina medžiagų apykaitos sutrikimai, cukrinis diabetas, inkstų ir kraujo ligos.