5 dalykai, kuriuos turite žinoti apie permanentinį makiažą

Turbūt visos kažkada esame pagalvojusios, kaip būtų šaunu, jei nereikėtų kasdien ryškinti veido bruožų. Galėtume ryte ilgiau pasivartyti lovoje, o prieš vakarėlius ar svarbius susitikimus – ramiai prisėsti ir išgerti puodelį kavos. Vienintelė išeitis, leidžianti išpildyti šią svajonę, yra permanentinis makiažas, kurio metu lūpų, antakių ar akių vokų srityje suleidžiamos dažomosios medžiagos, išliekančios ilgą laiką. Kad ir kaip tai gundytų atsisakyti rankinėje vos telpančios kosmetinės, prikimštos įvairių makiažo priemonių, prieš apsisprendžiant, būtina geriau susipažinti su pačia procedūra, jos nauda bei galima žala.

Kaip atliekama procedūra?

Nors dažų įvedimas į tam tikras veido sritis skamba nesudėtingai, ši procedūra reikalauja kruopštaus darbo. Visų pirma, specialistai paruošia eskizą, kuris leidžia išsiaiškinti, kokios formos ir linijos jums labiausiai tinka. Tada pasirenkama technika. Jei permanentiniu makiažu dailinami antakiai, gali būti pasirenkama šešėlinė, retušavimo, piešimo plaukeliais technika. Pati procedūra dažniausiai atliekama adatiniu aparatu, kuris įveda dažų pigmentą į apatinį epidermio sluoksnį. Po šiuo sluoksniu pigmentas ir lieka. Taip pasiekiamas ilgalaikis efektas, tačiau ne amžinas. Būtina žinoti, kad kuo ryškesnę spalvą pasirinksite, tuo ilgiau ji išsilaikys. Bet gerai pagalvokite, ar ryški spalva jums pati tinkamiausia, ar tikrai norite tokio galutinio rezultato.

Ar tai skausminga?

Kadangi skausmo lygis priklauso ir nuo to, kiek žmogus gali ištverti, patariama nenusiteikti blogiausiam, nes baimė ir jaudulys tik paaštrins pojūčius. Įtakos taip pat gali turėti nuovargis, dirglumas, moteriškas ciklo periodas, hormonai ir panašūs veiksniai. Net tam pačiam žmogui permanentinio makiažo procedūra vieną kartą gali būti skausmingesnė, o kitą kartą visai neskausminga. Toms moterims, kurios nelinkusios pakentėti ir bijo adatų, specialistai, atlikdami permanentinį makiažą, naudoja anestetikus, mažinančius jautrumą.

Ar ilgalaikis makiažas gali pakenkti?

Jei esate alergiška ir jūsų oda tiesiog nepriima pigmento, galite patirti nemenką žalą: oda pradeda pleiskanoti, tinti, rausti, trūkinėti, gali atsirasti randų. Todėl esant jautriai odai, prieš atlikdami ilgalaikį makiažą specialistai turėtų ją patikrinti – išmėginti odos jautrumą kitoje, mažiau matomoje vietoje.

Kodėl kinta atspalvis?

Spalvos pakitimo problema būdinga atliekant antakių permanentinį makiažą. Nors situacija, kai tamsiai rudi ar juodi antakiai tampa mėlynais, o rudi – oranžiniais, skamba juokingai, žinokite, kad taip gali nutikti. Todėl neeksperimentuokite ir nesusigundykite žemomis kainomis, bet pasirinkite profesionalų grožio saloną, kuriame dirba patikimi meistrai. Vis dėlto, jei susidūrėte su šia problema ir antakių spalva gavosi kitokia nei tikėjotės, nepulkite į paniką. Tai galima ištaisyti specialiais, neutralizuojančiais pigmentais, kurie susijungia su po oda esančiais dažais ir sukuria norimą spalvą.

Kada procedūra negalima?

Jei įvertinote visus šios procedūros pliusus ir minusus ir nusprendėte, kad norite ilgalaikio makiažo, leidžiančio sutaupyti daug laiko ir jėgų, privalote atkreipti dėmesį į tai, kad tam tikrais atvejais permanentinis makiažas ne tik nerekomenduojamas, bet ir negalimas. Procedūros geriau neatlikti esant menstruacijoms, geriant antibiotikus, toje vietoje turint apgamų ar piktybinių odos navikų, nėščioms ar krūtine maitinančioms moterims, sergantiems cukriniu diabetu, hepatitu, ŽIV, akių uždegimu, glaukoma, esant dermatitui. Be raštiško tėvų sutikimo, specialistai procedūros neatlieka asmenims iki 18 metų.