8 priežastys, kodėl neauga nagai

Turbūt nėra moters, kuri nenorėtų sveikų, gražių, natūraliai ilgų nagų. Silpni, lūžinėjantys nagai ne tik atrodo neestetiškai. Tokia jų būklė gali byloti apie tam tikrus sveikatos sutrikimus. Pagal nagus galima spręsti, ar gauname pakankamai vitaminų ir būtinų mineralų. Žeriama daug patarimų, kaip sustiprinti lūžinėjančius, besisluoksniuojančius nagus, tačiau, ką daryti, jei nagai neauga? Specialistai pateikia 8 pagrindines galimas priežastis.

Netinkama mityba. Tam, kad nagai augtų būtinas sveikas, visavertis, subalansuotas maistas. Ypač svarbu nevengti vaisių, daržovių ir daug baltymų turinčių produktų. Jie suteiks reikiamų vitaminų, kurie padės turėti tobulus nagus.

Nagų kramtymas. Nepatikėsite, tačiau kas antras jaunas ir kas dešimtas suaugęs žmogus turi įprotį kramtyti nagus. Žala, kurią šis įprotis padaro nago audiniams, neginčijama. Svarbu laiku suvokti, kad jiems pakenksite taip stipriai, jog prireiks ne vienerių metų, kol vėl galėsite džiaugtis išpuoselėtais ir puikiai augančiais nagais. Tad ieškokite priežasčių, sukeliančių šį blogą įprotį ir imkitės priemonių. Vienas geriausių būdų moterims kovoti su šiuo nedėkingu įpročiu – brangus manikiūras. Už sutvarkytus nagus paklojus nemažai pinigų, tikrai nesinorės jų vėl kramtyti.

Acetonas. Patariama naudoti nagų lako valiklį, kurio sudėtyje nėra jokių cheminių medžiagų, ypač acetono. Jis džiovina nagus, pažeidžia nago plokštelę, todėl nagai dažniau skilinėja, lūžta.

Dažnas nagų lako naudojimas. Kad ir kaip mėgtumėte sutvarkytus ir nulakuotus nagus, privalote leisti jiems pailsėti ir daryti pertraukėles. Nuo nagų lako pertekliaus jūsų nagai gali pakeisti spalvą, tapti gelsvi. Taigi, bent 2 dienas per savaitę pasimėgaukite natūralia spalva ir jų nelakuokite.

Poliravimas. Nors nupoliruoti nagai yra be galo lygūs, švelnūs ir iš tolo blizga, būkite atsargūs. Juos per daug nupoliravus, pažeidžiama viršutinė nago plokštelė bei struktūra. Todėl jie ima lūžinėti, gali atsirasti gilūs nago pažeidimai.

Nepakankamas drėkinimas. Drėkinimo reikia ne tik jūsų rankoms bet ir nagams. Jei tinkamai jų nepamaitinsite, nagai paprasčiausiai neaugs ir nebus tokie tvirti, kokių norėtumėte. Kas vakarą įmasažuokite į nagus mėgstamo aliejaus – taip išlaikysite juos sveikus.

Indų plovimas. Indų plovimas – kasdienė rutina, nuo kurios, deja, negalime pabėgti. Tačiau didelė tikimybė, kad tai, kaip jūs plaunate indus, turės įtakos ir jūsų nagų būklei. Jūs ne tik privalote naudoti gumines pirštines, bet ir po kiekvieno indų plovimo nagus bei rankas sudrėkinti kremu ar aliejumi, nes nuo vandens ir įvairių ploviklių rankos bei nagai išsausėja, taip atstatysite drėgmę, kuri padės nagams augti greičiau.

Metalinės dildės. Metalo dalelės braižo ir žeidžia nagų paviršių bei stabdo jų augimą. Todėl geriau naudokite stiklines dildes – jos yra kur kas minkštesnės, nepalieka mikrodalelių, nepažeidžia nago struktūros.

Dažnai nagai neužauga ir dėl sulėtėjusios kraujo cirkuliacijos rankose. Jei nuolat skundžiatės šaltomis rankomis, tuomet ir nagai neužauga ilgi. Jei norite ilgesnių nagų, pamasažuokite rankas ir ypač pirštus  tam, kad suaktyvintumėte kraujo apytaką.