Alijošius ne tik gydo odą, bet ir lygina veido raukšles

Jei ant jūsų palangės auga alijošius, pasinaudokite jo gerosiomis savybėmis puoselėdamos veido odą.

Mokslininkai ištyrė, kad alavijuose yra daugiau kaip 160 organizmui naudingų medžiagų: aminorūgščių, angliavandenių, eterinių aliejų, 15 fermentų, vitaminų, mineralų ir kt.

Alijošiaus sultyse esantis ligninas padeda fermentams ir drėgmei patekti į giliuosius odos sluoksnius, todėl puikiai drėkina išsausėjusią odą, stimuliuoja apykaitos procesus, skatina kraujotaką ir padeda odos ląstelėms atsinaujinti, suteikia odai švytėjimo.

Alavijai – natūralus antibiotikas. Juose esančios aktyviosios medžiagos neleidžia daugintis bakterijoms ir virusams.

Alijošiaus kaukės skaistina veido odą ir išlygins mažas raukšleles.

Kaip pasigaminti priemones nuo raukšlių iš alijošiaus?

Pirmoji kaukė. Alijošiaus lapus sumalkite mėsmale ar kitaip sutrinkite ir gauta mase padenkite veido odą. Palaikykite 10–15 minučių ir nuplaukite iš pradžių šiltu, o vėliau vėsiu vandeniu. Labiausiai ši kaukė tinka riebiai ir mišriai odai.

Antroji kaukė. Nuplaukite alijošiaus lapelį, išspauskite minkšimą su sultimis. Įpilkite tokį pat kiekį vandens, išmaišykite ir palikite valandai pastovėti. tada paimkite medvilninio audinio servetėlę, sumirkykite ją mišiniu ir uždėkite ant veido. Kaukę palaikykite 15 min.

Trečioji kaukė. Išspauskite alijošiaus sulčių, sumaišykite jas su 1 kiaušinio tryniu ir pusės citrinos sultimis bei šaukštu alyvuogių aliejaus. Mišinį užtepkite ant veido ir palaikykite 20 minučių. Ši kaukė maitina ir minkština odą, lygina raukšles, atkuria rūgščių ir šarmų pusiausvyrą.

Alijošiaus kaukes darykite 2-3 kartus per savaitę. Paruoštus mišinius ar alijošiaus minkštimą laikykite šaldytuve ne daugiau kaip 8 valandas.

Alijošių galima naudoti ne tik veido odai. Receptai su alijošiumi buvo atsidūrę netgi Avicenos traktatuose. O jei tikėtume istorinėmis kronikomis, alijošiaus lapų košele Kleopatra tepdavo plaukus.