Kaip atrodysite ryte priklauso nuo vakaro

Odos valymas – svarbiausias teisingos odos priežiūros žingsnis, tačiau miegoti nenusivalius makiažo bent kartą gyvenime teko 64 proc. lietuvių moterų, rodo viename socialiniame tinkle atlikta apklausa.

Paklaustos, ar kada nors teko miegoti nenusivalius makiažo, socialinio tinklo lankytojos atviravo, kad nors ir retai, bet teko taip elgtis. Vienos jų įvardijo, kad taip nutinka kur nors išvykus iš namų, kitoms iš nuovargio arba toks aplaidumas tiesiog buvo nurašomas jaunystei.

Komentuodami apklausos rezultatus grožio ir kosmetikos specialistai laikosi bendros pozicijos – kaip atrodysite ryte labai priklauso nuo vakaro. „Eurovaistinės“ konsultantė Alina Geglis pastebi, kad moterims pritrūksta ne žinių ar noro, o laiko.

„Tinkamas veido odos valymas – didesnė problema ankstyvoje paauglystėje, pradėjus pažintį su kosmetika. Vyresnėms merginoms ir moterims žinių tikrai netrūksta. Dauguma klienčių renkasi net ne vieną, o kelias makiažo valymo priemones – veidą nuprausia putomis, po to naudoja micelinį vandenį, o „sunkesniam“ akių ir lūpų makiažui nuvalyti renkasi specialų valiklį. Vis dėlto, gyvenant aktyvų gyvenimą, sukantis tarp darbų, mokslų ir šeimos, dienos pabaigoje atlikti dar vieną papildomą žingsnį kartais tiesiog pritrūksta jėgų“, – klienčių įpročius komentuoja  konsultantė.

Vizažistė ir įvaizdžio specialistė Laura Žilionytė ramina, kad viena naktis su makiažu odos nesugadins, tačiau atsargumo priemonių imtis reikėtų.

„Kai klientės teiraujasi apie skystas pudras, kurios nekimštų porų, visuomet atkreipiu dėmesį, kad labiausiai kenkia ta dekoratyvinė kosmetika, kuri dienos pabaigoje dar nėra nuvalyta. Juk sakoma, kad geras makiažas prasideda jau vakare nuo tinkamos veido odos priežiūros. Nenuvalytas arba prastai nuvalytas makiažas ilgainiui kenkia odai – užkemša poras, skatina spuogelių ir inkštirų atsiradimą. Jei vakare jaučiatės visiškai išsekusi, patarčiau bent nusivalyti veidą miceliniu vandeniu arba specialia makiažo valymo servetėle“, – pataria vizažistė L. Žilionytė.

Grožio specialistės pastebi, kad sunkiausiai moterims sekasi nuvalyti blakstienų tušą ir skystą pudrą. Valant blakstienas, rekomenduojama valikliu sudrėkinti vatos diskelį, perskirti jį per pusę, švelniai suspausti blakstienas iš viršaus ir iš apačios, ir šiek tiek palaikyti. Veidą valyti reikėtų pagal masažines linijas – nuo centro link smilkinių, nepamirštant sunkiau pasiekiamų vietų – plaukų linijos, pasmakrės ir kaklo.

„Lietuvės itin didelį dėmesį skiria kasdieniam dekoratyvinės kosmetikos naudojimui. Nemažai daliai moterų (29 proc.) kasdienis makiažas yra ilgiausiai trunkantis rytinis grožio ritualas. Siekiame padėti geriau suprasti, kaip reikia prižiūrėti odą, kurie kasdieniai grožio ritualai yra svarbiausi, kurie – mažiau svarbūs, kas lemia odos būklę ir kaip puoselėti sveiką grožį“, – sako “Eurovaistinės” atstovė Ingrida Damulienė.