Ar mokame teisingai kvepintis?

Prisipažinkime, viliojamai kvepėti norime visi, tačiau kartais patiriame nesėkmių. Arba aromatas nesilaiko ilgai, arba nuo per aitraus kvapo aplinkiniams riečia nosį, o kartais dieną pasikvepiname tik vakarui tinkančiais kvepalais. Kaip kvepintis, kad aromatas nuo mūsų sklistų saikingai, lyg pamažu atsiskleidžianti paslaptis?

Kvapas – kaip vizitinė kortelė

Kvapas atspindi mūsų charakterį, stilių ir padeda formuoti įvaizdį. Surasti „savo kvapą“ nėra lengva, o kad kiti jį pajustų kaip išskirtinį, paliekantį įsimintiną įspūdį, reikia žinoti keletą gudrybių.

„Nuo tada, kai žmonės išmoko naudotis magiškąja aromato galia, praėjo daug laiko. Suvokti ir įvaldyti parfumerijos meną yra tikrai sunkus ir atsakingas darbas, tai gali ne kiekvienas. Atskirti ir pajusti visas kvapą sudarančias natas gali tik itin išlavintos uoslės žmonės, parfumerija besidomintys daugybę metų. Tačiau kiekvienas, netgi ne itin daug dėmesio skiriantis kvepalams ir jų sudedamosioms dalims, gali atskirti, kurie kvapai patinka, o kurie – ne. Aromatas yra įvaizdžio dalis, kuri, ko gero, sukelia netgi didesnį įspūdį negu apranga ar papuošalai, nes kvapai išlieka atmintyje, žmonės mus sieja su tam tikrais kvepalais. Todėl svarbu teisingai pasirinkti, tinkamai pasikvepinti ir telieka džiaugtis komplimentais, mėgautis dėmesiu bei jaustis patogiai savo susikurtoje oazėje. Jūsų kvepalai – jūsų asmenybės atspindys, kuris prieš pasakant nepažįstamajam „labas“ jau sukuria apie jus vienokią ar kitokią nuomonę – svarbu, kad ji būtų tokia, kokią siekėte sukurti.

Tikrųjų kvepalų intriga

Viena žinomiausių pasaulio moterų, mados imperijos karalienė Koko Šanel į klausimą, kur reikia kvepintis, atsakydavo paprastai: „Ten kur norisi būti bučiuojamai“. Su šia mintimi tikriausiai nedrįstų nesutikti nė viena moteris, tačiau prie garsiosios Koko Šanel patarimo būtų galima pridėti dar keletą kitų.

Iš tiesų galioja tam tikros taisyklės, kaip tinkamai kvepintis. Jas žinoti būtų pravartu kiekvienam, tuomet, pasikvepinę savo pamėgtu aromatu, juo galėtume džiaugtis kur kas ilgiau.

„Visų pirma, reikia pabrėžti, kad tualetinis (edt – eau de toilette) ar kvapusis (edp – eau de parfum) vanduo skiriasi nuo tikrųjų kvepalų (pp – pure parfum) . Tikrieji kvepalai yra tarsi paslaptis – jie turi būti atrasti, o ne afišuojami. Kvepalus reikia tepti tik ant švarios odos, patariama – pulso vietose: ant riešų, alkūnių, kelių vidinės pusės, kaklo. Ten, kur jaučiamas pulsas, oda yra ploniausia, kapiliarai – arčiausiai epidermio, todėl ten – šilčiausia ir kvapas greičiau pasklinda. Tad su kiekvienu širdies dūžiu jūs tiesiog sukuriate intrigą – aromatas sklinda į aplinką, sudomina, bet norint jį pajusti tikrąjį, tokį koks yra ne aplinkoje, o susipynęs su jūsų natūraliu kvapu, teks prieiti arčiau ir pabandyti įminti paslaptį. Grynuose kvepaluose yra stipriausia eterinių aliejų ir kitų kvapiųjų medžiagų koncentracija, dėl to kvapas išlieka ilgiausiai“, – dėsto kvapų specialistė.

kvepalai ir moteris

Kad aromatas išliktų

Tualetinis ir kvapusis vanduo naudojamas dažniausiai. Juo kvepinti taip pat patariama pulso vietas, tačiau jį galima purkšti ir ant drabužių. Norint sukurti aplink save aromato šleifą rekomenduojama purkšti ne tik subtiliąsias kūno vietas, bet išsimaudyti dulksnoje. Žinoma, svarbu nepersistengti, per daug neprisipurkšti, nes pats pripratęs prie savo pasirinkto aromato gali jo nejusti, o aplinkiniams pernelyg sodrus kvapas gali sukelti neigiamų emocijų. Per daug užpurkštų kvepalų tampa jau ne rafinuota paslaptimi, o vulgaria tiesa“, – teigia Vaida Verbalytė.

Kaip kvepintis natūraliais kvepalais?

Siekdami gyventi sveikiau vis dažniau renkamės natūralius kvepalus. Turėtume žinoti, kad natūralių kvepalų aromatas išgaruoja greičiau nei sintetinių. Be to, uoslė prie jų greitai pripranta ir dažniausiai patys kvapo nebeužuodžiame. Todėl specialistai pataria natūraliais aromatais kvepintis kiek gausiau ir dažniau nei sintetiniais. Pasak jų, geriausiai 2–3 lašus aliejinių kvepalų užlašinti ant pirštų pagalvėlių ir patepti pulsuojančias kūno vietas – riešus, odą už ausų, kaklą. Tačiau su aliejiniais kvepalais ypač atsargiai reikėtų elgtis vilkint šviesius drabužius.

naturalus kvapai

Vyrų kvepinimosi ypatumai

Iš esmės moterų ir vyrų kvepinimosi procesas nelabai skiriasi, nes, ko gero, ir vyrai nori būti bučiuojami… Ir jiems patariama kvepinti pulso vietas.Tačiau viena taisyklė skirta tik jiems. „Vyrams rekomenduojama pasirinkti tos pačios linijos skutimosi priemones, kad kvepalų ir balzamų po skutimosi kvapai nebūtų skirtingi ir nesukurtų neskoningo įspūdžio“,- sako specialistė.

Vyrai visada nori būti lyderiai, jie siekia išsikovot palankumą, bet bandydami užkariauti dėmesį neretai persistengia pasipurškę per daug kvepalų… Tokius vyrus išgelbės tik saikas ir taikliai parinktas „savas aromatas“. Juo pakaktų pakvepinti vidinę kaklaraiščio pusę arba švarko apykaklės atvartą.

Aromatą išlaiko natūralūs audiniai

Tualetinio ir kvapiojo vandens papurškus ant drabužių, skirtingos sudėties audiniai kvapą išlaiko skirtingai. Iš sintetinių audinių kvapas išgaruoja greičiau, o natūralūs audiniai: medvilnė, kašmyras, šilkas, natūralus kailis aromatą išlaiko itin gerai.

Aromatas yra įvaizdžio dalis, kuri, ko gero, sukelia netgi didesnį įspūdį negu apranga ar papuošalai, nes kvapai išlieka atmintyje, žmonės mus sieja su tam tikrais kvepalais.

Vis dėlto drabužius patariama purkšti dulksna, iš toliau, kad tualetiniam ar kvapiajam vandeniui išdžiuvus ant audinio neliktų dėmių. Šviesų drabužį geriau kvepinti iš vidinės drabužio pusės, po apykaklės atvartu ar kišenėlės viduje, pamušalą, vidines rūbo siūles ar šalikėlio kamputį.

Na, o jeigu taip atsitiktų, kad pasikvepinus liktų dėmė, kvepalų dėmes nuo vilnonių ir šilkinių audinių pašalinsite vyno spiritu ar grynu glicerinu. Suvilgykite dėmę viena iš priemonių, vėliau pavalykite ją vatos tamponu, suvilgytu acetonu. Galiausiai drabužį išskalbkite.

Ar kvepinti plaukus?

Specialistai tvirtina, kad plaukus kvepinti galima, tik tai daryti reikia saikingai ir ne per dažnai. Tiesiog užpurkškite tualetinio ar kvapiojo vandens ant drėgnų plaukų arba šukų, kuriomis šukuosite plaukus.

„Norėdami, kad aromatas laikytųsi ilgiau, papurkškite jo ir ant plaukų, jie ypač gerai išlaiko kvapus, tik nepersistenkite, nes į kvepalų sudėtį įeinantis alkoholis gali juos sausinti“, – pataria Vaida Verbalytė.

Beje, nereikėtų pamiršti, kad plaukų šampūnas arba kondicionierius, lakas, putos ar kitokios plaukų formavimo priemonės taip pat turi savo kvapą. Todėl įvertinkite, koks kvapų kokteilis išeis, kai plaukus papurkšite kvapiuoju ar tualetiniu vandeniu. Jeigu plaukai skleidžia per daug aromatų, vertėtų kvepinti odą arba drabužius, o ne plaukus.

Tai, kas tinka vakarui – ne visada tinka dienai

Būna, kad ryte pasikvepiname brangiausiais kvepalais ir išskubame į darbą, o šalia dirbantys kolegos visą dieną dūsta nuo pernelyg aštraus aromato, kuris labiau tiktų vakare prabangioje teatro ar iškilmingo renginio aplinkoje. Vakariniai kvepalai netinka dienai, juos reikėtų palikti išskirtinėms progoms, ne veltui parfumeriai kvepalų aprašymuose pažymi, kad vieni ar kiti kvepalai yra skirti vakarui.

kvepalu buteliukai

„Kuriam paros laikui tinkami naudoti kvepalai, yra svarbu. Dieną patartina rinktis gaivesnius, lengvesnius, švelnesnius aromatus, vakarui jau galima rinktis kiek saldesnius, turtingesnius prieskoniais kvapus. Tiesa, svarbu nepamiršti, kad susiruošus į prabangų restoraną – nereikėtų persistengti, kvepinkimės kukliai, juk nenorime užgožti nuostabiai viliojančių patiekalų kvapų“,- sako parfumerių atstovė.

Dažniausios kvepinimosi klaidos

Kvepinantis būtina žinoti, ko negalima daryti. Pavyzdžiui, papurškus kvepalų ant riešų negalima jų stipriai vienas į kitą trinti, nes jūs tiesiog pagreitinsite aromato garavimą. Reikia leisti skysčiui natūraliai išdžiūti. Nedera purkšti per daug kvepalų, nuo kurių gali įsiskaudėti galvą ne tik jums, bet ir aplinkiniams. „Turėtume atminti, kad kvepalų negalima purkšti ant nešvarios, prakaituotos odos. Karštą vasaros dieną, einant degintis ar tiesiog pasirengus ilgiau būti saulėje, reikėtų iš viso vengti kvepinimosi – šilumoje aromatai itin suintensyvėja. Be to, papurškus kvepalų ir tuoj pat atsigulus degintis ant pakvepintų kūno vietų gali atsirasti pigmentinės dėmės“, – įspėja „Parfum Express“ atstovė Vaida Verbalytė.

Nereikėtų kvepintis ir prieš einant sportuoti ar į baseiną. Taip pat niekada nelašinkite kvepalų ant bižuterijos, ji pakeis savo spalvą, gali susigadinti juvelyriniai akmenys. Jei kvepalai nėra intensyvūs, purkškitės ne dažniau nei kas 4 valandas.

Kad kvepalai neprarastų savo savybių, juos patariama laikyti tamsioje sausoje vietoje, kur neprasiskverbia saulės spinduliai. Parfumeriai teigia, kad kvepalų galiojimo laikas – nuo 3 iki 5 metų.