Ar tiesa, kad veganų dieta yra išsigelbėjimas nuo spuogų?

Nors teigiama, kad įkyrūs spuogai ir kitos odos problemos išnyksta baigiantis paauglystei, taip iš tikrųjų nutinka ne visada. Kad ir kokio amžiaus būtumėte, kad ir kokias prabangias kosmetikos priemones naudotumėte, spuogai – nenuspėjamas reiškinys, sukeliantis nemažai streso ir rūpesčių, bandant juos paslėpti ir visiškai jų atsikratyti.

Daugelis ekspertų teigia, kad šią problemą galima išspręsti pasirinkus teisingą mitybą ir dietas, reikalaujančias vartoti kuo mažiau riebalų. Turbūt  pagalvojote, kad vertėtų sekti veganų, kurie į savo mitybos racioną įtraukia itin daug žalumynų ir daržovių, pavyzdžiu. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad veganai vartoja ir tokius produktus, kaip avokadai, sojos pienas, humusas, alyvuogės, žemės riešutų sviestas. Jei norite tikrai veiksmingo mitybos plano, padėsiančio atsikratyti spuogų, privalote suvokti, kad net tokie „nekalti“ produktai gali pakenkti. Maisto produktus galima suskirstyti į 3 grupes, pagal tai, kas turi daugiausiai įtakos spuogų atsiradimui.

Aliejus ir riebalai

Riebus maistas greitai padidina cukraus kiekį kraujyje, o tai sukelia hormonų reakciją, skatinančią riebalų, kurie užkemša odos poras, išsiskyrimą. Suvartojus tam tikrą kiekį riebalų, lėtėja deguonies bei maistinių medžiagų apykaita, prastėja kraujotaka. Šie veiksniai labai svarbūs odai. Tai gali lemti spuogų atsiradimą.

Pieno produktai

Tyrimai rodo, kad pieno produktų, ypač nugriebto pieno, vartojimas didina spuogų atsiradimo tikimybę. Tiek karvės, tiek sojos piene yra hormonų, kuriuos odos liaukos perdirba į dihidrotestosteroną, šis juos paverčia į odos riebalus, sukeliančius spuogus.Taigi, jei norite džiaugtis lygia ir neriebia veido oda, privalote atsisakyti tam tikrų pieno produktų. Labiausiai reikėtų vengti sūrio ir ledų. Žinoma, specialistai nesiūlo visiškai nebevartoti pieno, tačiau rinkitės tik liesus pieno produktus.

Angliavandeniai

Nors patiekalai, turintys daug angliavandenių, yra itin gardūs ir viliojantys, tai ne pats geriausias pasirinkimas, jei norite atsikratyti spuogų. Miltuose ir baltuosiuose ryžiuose esantys angliavandeniai didina cukraus ir insulino  kiekį kraujyje, sukeliantį androgenų, hormonų, dėl kurių ir iškyla spuogai, gamybą. Jei jau nusprendėte, kad jums priimtina veganų dieta, pabandykite iš jos išmesti bent rafinuotus angliavandenius, tokius kaip cukrus, balta duona, miltai. Patikėkite, skirtumą pajusite jau po kelių savaičių.