Atraskite duoną grožiui puoselėti!

Jeigu grožio salonuose lankotės retai, nes tam paprasčiausiai neturite laiko, pasidarykite kelias naudingas procedūras namuose su duona.

Veido odai. Net kosmetologės merginoms pakužda, kad kaukės su duona labai naudingos veido odai. Oda bus skaistesnė ir stangresnė, jei kas rytą ją valysite karštu vandeniu užpilta ir atvėsinta juoda duona. Prieš naudojant duonos minkštimą sudrėkinkite vandeniu. Ištepkite veidą, palaikykite 2-3 minutes ir nuplaukite. Šiuo patarimu jau ne vienerius metus naudojasi ir džiaugiasi buvusi grupės „Kitokios“ narė, bikinio fitneso varžybų dalyvė ir nugalėtoja gražuolė Indrė Burlinskaitė.

Lūpoms. Su duona galite pagerinti ir lūpų odos būklę. Kad lūpos išliktų gražios, reikia kas antrą dieną prie jų priglaudus palaikyti šiltą duonos plutelę.

Plaukams. Duonoje yra daug naudingų medžiagų, kurios padeda spręsti riebių plaukų problemas, puoselėja ir drėkina sausus plaukus, padeda, jei šakojasi plaukų galiukai.

Kaukę pasigaminti nesudėtinga. 3 – 4 ruginės duonos riekeles užpilkite verdančiu vandeniu. Palikite brinkti bent dviem valandoms ar net per naktį. Tada duoną sudėkite ant popierinio rankšluosčio ir nusunkite skystį. Duonos košele ištepkite plaukus nuo šaknų iki galiukų. Po valandos ištrinkite plaukus šampūnu. Kaukė tinka visiems plaukų tipams. Gerina plaukų būklę ir išvaizdą.

Jei plaukai riebūs, duoną užpilkite jogurtu, sutrinkite košelę ir ištepkite plaukus. Porą valandų palaikykite šiltai, o po 30 minučių ištrinkite šampūnu.

Jeigu plaukai sausi, į duonos kaukę įpilkite šlakelį alyvuogių aliejaus, įdėkite šaukštą majonezo ir kiaušinio trynį. Papildomo žvilgesio plaukams suteiktų lašelis levandų eterinio aliejaus.

Plaukams gyvybės suteiks ir vitaminų prisotinta kaukė su duona. Duoną užmerkite ramunėlių arbatoje, pasigaminkite košelę, įlašinkite į ją vitaminų A, E ir greipfrutų eterinio aliejaus. Ištepkite plaukus nuo šaknų iki galiukų. Po 50 minučių ištrinkite šampūnu.

Duoną galima užpilti ir tamsiu, nefiltruotu alumi. Po pusvalandžio sumaišykite su kiaušinio tryniu. Ištepkite plaukus nuo šaknų iki galiukų. Po 25 minučių ištrinkite šampūnu.

Kaukę reikėtų naudoti reguliariai, maždaug kas 5 dienas.

Poveikis bus dar geresnis, jei ištepus plaukus, galvą apvyniosite rankšluosčiu.

Kaukę nėra labai lengva išplauti iš plaukų. Bus lengviau, jei plaukus perskalausite su vandeniu, skiestu citrinų sultimis ar obuolių actu.

duona