Atsikratykite liūdnų ir pavargusių akių įvaizdžio

Daugelis moterų sulaukusios 50 – ties metų žiūrėdamos į veidrodį ne tik pasigenda žvilgsnio, kuriame nebėra kibirkštėlių, bet ir mato pasikeitusią akių vokų formą. Akių vokų oda tarsi užkritusi ant akių, o tokios akys sendina veidą. Susiformuoja pavargusių ir liūdnų akių įvaizdis, kurio moterys negali paslėpti net ir pačiu tobuliausiu makiažu.

Kas nutiko akių vokams?

Pasak gydytojų, akių vokų oda yra pati ploniausia, todėl šioje srityje greičiausiai atsiranda raukšlių. Veido odos senėjimui įtakos turi daug veiksnių – gyvenimo būdas, saulės poveikis, patiriamas stresas. Labai svarbus ir genetinis faktorius, kaip su amžiumi keitėsi jūsų mamos ir močiutės akys. Įtakos turi ir įvairūs susirgimai, inkstų, virškinimo sistemos ligos. Dėl šių priežasčių viršutiniuose vokuose atsiranda odos perteklius, vokai užkrenta, apatiniai vokai pabrinksta, susiformuoja „maišeliai“ po akimis, išryškėja daug smulkių raukšlių. Gali atsirasti kaklo, nugaros skausmai, sutrikti rega, išryškėti paraudimai ar atsirasti žaizdelių akių odos klostėse.

Veido senėjimo procesas yra neišvengiamas. Kiekvienas žmogus sensta skirtingai. Vieniems raukšlės išryškėja anksčiau, kitiems – vėliau. Vieni iš pirmųjų veido senėjimo požymių – odos padribimas, antakių pasmukimas, riebalų maišelių susiformavimas aplink akis.

Akių vokų korekcija – misija įmanoma

Tačiau šiandien grožio chirurgijos specialistai gali daug. Visus šiuos nepatogumas įmanoma pašalinti atliekant vokų plastinę operaciją. Ši operacija seniai nebėra prabangos dalykas. Ją gali pasidaryti bet kuris žmogus, kurį neramina „nusmukusių“ vokų problema.

Blefaroplastika – tai odos pertekliaus, raumenų ir riebalų maišelių pašalinimas iš vokų. Paprastai tokia operacija atliekama vyresniems nei 35-erių metų žmonėms, tačiau gydytojai sako, kad kartais tenka operuoti ir jaunesnius, kai dėl vokų anatomijos nukritęs viršutinio voko kraštas akį daro sunkią, mažesnę. Ši operacija grąžina akims žvalumą, padaro jas jaunesnes. Paprastai vokų plastikos operacija yra atliekama abejose pusėse, išsaugant simetriškumą. Operacija tik vienoje pusėje atliekama tada, kai norima pašalinti tam tikrą vokų patologiją.

Priklausomai nuo pakitimų gali būti operuojami tik viršutiniai, tik apatiniai arba kartu – ir viršutiniai, ir apatiniai vokai. Jeigu vokai yra pasmukę dėl užkritusių antakių, atliekamas endoskopinis antakių pakėlimas.

Kartais vokų nerekomenduojama operuoti, jei yra skydliaukės ligos, “sausų akių” sindromas, Graves liga, labai aukštas ir sunkiai valdomas kraujospūdis, glaukoma.

Viršutinio akies voko pakėlimo operacija dažniausiai atliekama vietinėje nejautroje, t.y. „apšaldant“ – plona adatėle suleidžiama nuskausminančiųjų vaistų į operuojamą sritį. Šios grožio procedūros metu ne tik pašalinamas odos perteklius, bet ir, esant reikalui, sutvirtinami raumenys. Akies voko audiniai tampa standesni.

Po operacijos apie akis kurį laiką būna mėlynių, bet jos retai kada išbūna ilgiau nei 7 dienas. Per tą laiką atslūgsta ir patinimas. Taigi, po savaitės jūsų žvilgsnis nebebus toks liūdnas. Akys atrodys kur kas žvalesnės. Niekas nebetrukdys patogiai skaityti, žiūrėti televizorių, dirbti prie kompiuterio.

Akių vokų problema dažniausiai kamuoja moteris ir neverta kentėti. Pirmiausia pasikonsultuokite su savo šeimos gydytoju, nes daugeliu atvejų, šios operacijos yra kompensuojamos.Valstybinė ligonių kasa operaciją kompensuoja tada, kai nukritę vokai trukdo ne tik estetiniam grožiui, bet ir regėjimui, sveikatai, gyventi pilnavertį socialinį gyvenimą.