Obuoliai namų kosmetikoje

Obuoliai gali suteikti  stulbinančiai gerą efektą odai, kokio nė nesitikėjote. Obuolių kaukės tinka visų tipų veido odai, o  ypač naudingos suvytusiai ir raukšlėtai. Obuolių košelės kaukės atjaunina odą, suteikia jai švytėjimo ir panaikina nuo saulės atsiradusias pigmentines dėmes.

Kodėl obuolių kaukės naudingos mūsų odai? Obuoliuose gausu vitamino C, Taip pat juose yra A, B grupės vitaminų, beta karotino. Obuoliai turtingi ir įvairių mineralų: kalio, natrio, kalcio, fosforo, taip pat  juose gausu magnio, geležies, boro, cinko, jodo.

Tarkuoto obuolio kaukė visų tipų odai. Kaukę pasigaminti labai paprasta, tereikia sutarkuoti nuluptą obuolį ir gautą košelę užtepti ant veido. Ją palaikykite 15 minučių. Riebiai odai labiau tinka rūgštūs obuoliai, o normaliai ir sausai – saldūs.

Kaukė iš obuolių sulčių. Šiai kaukei reikės tik obuolių sulčių. Sutarkuokite obuolį ir išspauskite iš masės sultis. Galite pasinaudoti sulčiaspaude. Sultyse suvilgykite marlės skiautelę, uždėkite ant veido ir palaikykite 20 minučių. Po to veidą nuprauskite šaltu vandeniu.

Kaukė sausai odai. Smulkia tarka sutarkuokite obuolį, įpilkite šiek tiek citrusinių vaisių sulčių ir įdėkite šaukštelį grietinės. Viską kruopščiai išmaišykite, kad gautųsi vientisa masė. Tepkite ant veido, palaikykite 20 minučių. Kaukę nuplaukite šiltu vandeniu.

Kaukė suvytusiai odai. Smulkia tarka sutarkuokite obuolį, įpilkite alyvuogių aliejaus. Tepkite ant veido ir palaikykite 20 minučių. Kaukę nuplaukite šiltu vandeniu.

Valanti kaukė.  Sutarkuokite obuolį ir įmuškite vieną kiaušinio trynį. Kaukę užtepkite ant veido ir palaikykite 20 minučių. Kaukę nuplaukite šiltu vandeniu.

Minkštinanti odą kaukė Smulkintuvu susmulkinkite pusę obuolio, nedidelį gabalėlį moliūgo, į gautą masę įpilkite valgomąjį šaukštą medaus, šaukštą pieno ir šiek tiek citrinos sulčių. Kaukę užtepkite ant veido ir palaikykite 20 minučių. Kaukę nuplaukite šiltu vandeniu.

Obuolių kaukė jautriai odai. Porą šaukštų tarkuotų obuolių sumaišykite su šaukštu medaus, arbatiniu šaukšteliu glicerino ir kiaušinio tryniu. Sumaišykite viską iki vientisos masės ir palaikykite ant veido 15–20 minučių, po to nuplaukite šiltu vandeniu. Šią kaukę galima daryti 2–3 kartus per savaitę.