Depiliacija cukrumi: kaip tai atlikti namuose?

Lygi ir švelni kojų oda – ne tik vilionė vyrų akiai. Prižiūrėtos ir depiliuotos kojos leidžia ir pačioms moterims jaustis užtikrintai, drąsiai dėvėti trumpus sijonus ir sukneles. O kaip be jų vasarą? Tačiau tik moterys žino, kiek laiko ir kančių kainuoja gražių kojų procedūros. Kaip pasirinkti tinkamiausią? Ar išbandėte depiliaciją cukrumi?

Depiliacija cukrumi panaši į depiliaciją vašku, tačiau atliekant procedūrą naudojamos ekologiškos, natūralios priemonės, kurios procedūrą daro mažiau skausmingą, ne taip dirginančią odą. Cukraus pastą kojų plaukelių šalinimui galite nesunkiai pasigaminti namuose, naudodamos turimus produktus.

Kaip pasiruošti procedūrai?

Prieš depiliaciją cukrumi plaukelius atauginkite iki 3–4 milimetrų ilgio. Dieną prieš procedūrą būtinai nušveiskite kūno vietas, kuriose ketinate šalinti plaukelius. Tai patariama padaryti ir po depiliacijos, nes raunant plaukelius odos paviršiuje gali likti dalis folikulo, kurį reikia pašalinti, kitaip gali kilti uždegimas. Jei jūsų oda sausa, būtinai ją drėkinkite. Ir tai darykite ne tik prieš ir po procedūros, bet ir kiekvieną dieną. Odos drėkinimui geriausiai tinka natūralūs aliejai, pavyzdžiui, alijošiaus. Jis sumažina jautrumą, sudirgimą.

Kaip pasigaminti cukraus pastą?

Jums reikės:

  • 1 puodelio baltojo cukraus;
  • ¼ puodelio medaus;
  • ½ citrinos sulčių;
  • Medinės mentelės, kuria masę tepsite ant odos;
  • Juostelės audeklo.

Į dubenį suberkite cukrų,sudėkite medų ir supilkite citrinos sultis, viską kaitinkite garų vonelėje, kol pradės kilti burbuliukai ir masė taps vientisa. Prieš naudojimą leiskite mišiniui atvėsti – cukraus pasta turi būti vos šiltesnė už kūno temperatūrą. Prieš procedūrą pasirūpinkite, kad oda būtų sausa ir švari, ant jos negali būti jokių kremo ar drėkinamojo aliejaus likučių.

Tinkamai paruošus odą, su mentele cukraus masę tepkite plonu sluoksniu ant vietų, kuriose norite pašalinti plaukelius. Tai darykite plaukelių augimo kryptimi. Uždėkite ir stipriai prispauskite audeklo juostelę bei 2 kartus ją paglostykite plaukelių augimo kryptimi. Paimkite audinio juostelę už galo ir stipriu judesiu nuplėškite ją prieš plaukelių augimo kryptį. Labai svarbu nedvejoti – kuo staigesnį veiksmą atliksite, tuo mažiau procedūra bus skausminga.

Ką daryti po depiliacijos?

Po depiliacijos cukrumi kurį laiką nesimaudykite vonioje, nes padidėja užsikrėtimo bakterijomis rizika. Verčiau prauskitės po tekančiu vandeniu. Bent 24 val. po procedūros nesilankykite pirtyje, soliariume, venkite atvirų vandens telkinių. Jei planuojate atostogas, depiliaciją cukrumi atlikite kelios dienos prieš išvykstant į kelionę. Taip pat stenkitės dėvėti kuo laisvesnius drabužius, kurie padės išvengti odos suerzinimo ir leis jai kvėpuoti. Jei jaučiate, kad oda tapo itin jautri, palepinkite ją įvairiais natūraliais aliejais, kaukėmis.

Odą nuramins ramunėlių ir šalavijo kaukė. Jai reikės 2 šaukštų ramunėlių žiedų ir šaukšto šalavijų lapų. Užplikykite vaistažoles verdančiu vandeniu, atvėsinkite iki kambario temperatūros. Paruoštame skystyje sudrėkinkite gabalėlį natūralaus audinio ir dėkite ant sudirgusios odos. Palaikykite bent 20 min. ir kruopščiai nuplaukite.