Didžiausia odos priežiūros klaida – prausti ją vien vandeniu

Odos priežiūrai  skiriame daug laiko, tačiau kai kurie specialistai sako, kad ne visuomet elgiamės teisingai. Kokias odos priežiūros klaidas, jų teigimu, dažniausiai darome?

Anot  kosmetologės Andrėjos Krasnevičienės, didžiausia odos priežiūros klaida – manyti, jog odos valymui užtenka tik vandens.

„Gyvenant mieste, veido odos valymas turėtų būti pirmasis ir svarbiausias jos priežiūros žingsnis. Net ir nenaudojant makiažo, odą kasdien veikia nešvarumai, dulkės, laisvieji radikalai. Dėl šios priežasties klientėms rekomenduoju tiek švelnios sudėties makiažo valymo putas, tiek ir micelinį vandenį. Jokiu būdu neužtenka veido tiesiog nusiprausti“, – tikina kosmetologė A. Krasnevičienė.

Ypatingą dėmesį reikėtų skirti paakių odai. Pasak kosmetologės, valydamos makiažą daugelis moterų vis dar nekreipia dėmesio, kad oda šioje vietoje yra plona ir jautri. Dėl nepakankamai švelnių odos valymo priemonių atsiradusios raukšlelės labiausiai išduoda senėjimą. Daugiausiai galvos skausmo moterims sukelia būtent paakiai ir raudonis – problemos, kurių sprendimui svarbiausia –  tinkamas odos drėkinimas.

„Viena pagrindinių priežasčių, dėl ko nepavyksta išspręsti atsiradusių problemų – netinkamos konsistencijos priemonių pasirinkimas. Svarbiausia žinoti savo odos tipą. Juk porėta, tačiau pleiskanojanti oda, jokiu būdu nėra sausa – tokiu atveju, reikėtų priemonės ne sausai, o mišriai odai. Jei jūsų oda brandi ir sausa, o naudojate itin lengvos konsistencijos priemonę, teigiamo efekto taip pat nepajusite. Tinkamas drėkinimas yra geriausia odos apsauga“, – drėkinimo svarbą akcentuoja kosmetologė.

Sulaukusios 30 metų moterys savo kosmetinę būtinai turėtų papildyti jai tinkančiu serumu.

„Serumą galima pasirinkti pagal odos tipą ir odą varginančias problemas. Be to, produkto pasirinkimas priklauso ir nuo sezono – per lengva serumo tekstūra šalčio metu gali sukelti dehidrataciją, o vasarą priemones su kai kuriais  ingredientais galima naudoti tik kartu su apsauginiais kremais nuo saulės“, – pataria specialistė.

Kosmetologė sako, kad atsargiau reikėtų eksperimentuoti su odos šveitimu ir veido kaukėmis.

„Jei oda pleiskanoja, ją reikėtų ne šveisti, o drėkinti. Savo klientėms labiausiai rekomenduoju bent kartą per pusmetį apsilankyti pas kosmetologą ir atlikti cheminį šveitimą. Šveitimas namuose, naudojant šiurkščias priemones, gali sukelti dehidrataciją ir išryškinti kapiliarus. Atsargiau reikėtų elgtis ir su naminėmis veido kaukėmis. Pavyzdžiui, tam, kad mineralinė molio kaukė būtų veiksminga, negalima leisti jai išdžiūti. Be to, negalima kaukių nuplauti karštu vandeniu. Jis kenkia visiems odos tipams – sausą odą dar labiau sausina, o riebią odą riebina“, – aiškina kosmetologė.

Anot „Eurovaistinės“ atstovės Ingridos Damulienės, būtent tinkamas odos valymas, drėkinimas ir apsauga sudaro ekspertų siūlomą „Odos priežiūros piramidę“.

„Matome bendrą tendenciją – žmonės nori būti gražūs, tačiau daugiausiai dėmesio skiria estetikai, o ne higienai, problemų maskavimui, o ne sprendimui ir prevencijai. Dėl to ir sukūrėme paprastą įrankį, padedantį geriau suprasti, kurie kasdieniai grožio ritualai yra svarbiausi, kurie – mažiau svarbūs. Tinkamai pasirūpinus oda, „suspindėti“ pavyks ir be dekoratyvinės kosmetikos, o jei vis tiek norėsite pasipuošti, šis procesas užtruks nebe pusvalandį, o tik  5 minutes“ , – sako I. Damulienė.