Eiti miegoti nenusivalius veido – didelė nuodėmė

Kaip dažnai valyti veidą?

Kartais moterys sako: „Aš neturiu rimtų odos problemų, kam gi tą veidą valyti?“. Tačiau, kaip rodo kosmetologų atlikti tyrimai, net 80 proc. žmonių veido odoje susidaro inkštirai arba moksliškai vadinami kamedonai. Mūsų odos riebalinės liaukos nuolat išskiria specialius riebalus, kurie apsaugo odą nuo išdžiūvimo ir neigiamo aplinkos poveikio. Odos paviršiuje jie susimaišo su negyvomis odos ląstelėmis ir užkemša poras. Idealiu atveju oda išsivalo pati. Tačiau stresas, hormonų pusiausvyros sutrikimai, nereguliari mityba ir įvairios vidaus organų ligos padidina riebalų išsiskyrimą. O ląstelių atnaujinimo ciklas, priešingai, sulėtėja. Kaip rezultatas, riebalinių liaukų funkcija sutrinka ir ant odos paviršiaus susidaro tamsūs taškeliai. Todėl bent kartą per metus atlikti veido valymą būtina netgi vyresnio amžiaus moterims, o jauniems žmonėms, kurių veido oda riebi arba mišri – kas mėnesį. Veido odą gali išvalyti kosmetologas arba šą procedūrą galima išmokti atlikti patiems namuose.

Veido valymas namuose

Pasiruošus veidą valyti namuose, reikia žinoti keletą svarbių taisyklių. Pirma, visi veiksmai turi būti atliekami labai švariomis rankomis, kad neužneštume užkrato. Antra, negalima valyti veido, jeigu ant odos yra uždegimas arba žaizdelių. Reikia palaukti, kol uždegimas praeis ir žaizdelės visiškai užgis. Gijimo procesą galėtų paspartinti salicilio rūgšties spiritas arba arbatmedžio aliejus.

Kad odos valymo procedūrą būtų galima atlikti lengviau, reguliariai naudokite produktus su vaisių rūgštimis. Jos prisideda prie epidermio išlyginimo ir pašalina negyvas odos ląsteles, o taip pat suminkština odoje susidariusius kamedonus.

Veido valymą atliekant namuose, svarbu laikytis tam tikros veiksmų sekos. Iš pradžių odą gerai nuvalykite valomuoju pieneliu. Tada lengvais judesiais veido odą nušveiskite specialia priemone, kavos tirščiais, sumaišytais su jogurtu ar grietine, cukrumi ar kitais pasigamintais natūraliais šveitikliais. Po tokios procedūros pasišalins negyvos ląstelės ir nešvarumai. Lengvam efektui to pakanka.

Tačiau jeigu namuose nutarėte atlikti ir giluminį odos valymą, procedūra užtruks ilgiau. Užvirkite puodą vandens, į kurį įmeskite žolelių. Jeigu jūsų oda probleminė ir sausa, tiks medetkos, pelynas, rozmarinas ir kraujažolės, o jeigu riebi – asiūklis ir ramunėlės. Užsidenkite galvą rankšluosčiu ir pagarinkite veidą 4-5 minutes. Kosmetologai įspėja, kad esant išsiplėtusioms paviršinėms kraujagyslėms garinti odos nerekomenduojama.

Po garų procedūros užtepkite ant veido valomąją kaukę. Palaikykite ją 5 minutes, po to veidą švelniai nuvalykite arba nuplaukite negazuotu mineraliniu vandeniu (nes chloruotas vandentiekio vanduo gali labai sausinti odą). Jeigu pasiryžote išspausti likusius inkštirus, prieš tai kruopščiai nusiplaukite rankas ir dezinfekuokite pirštus spiritu.

Baigusios veido valymą, patepkite odą drėkinamuoju kremu, nes valymo metu ji buvo išsausinta ir prarado natūralų apsauginį riebalų sluoksnį. Po kelių valandų galite užsidėti ir maitinamąją kaukę.

Atrodytų, viskas paprasta ir aišku, tačiau namų sąlygomis itin gilaus valymo atlikti nepavyks – giliausiai esantys nešvarumai pasiliks ten ir toliau. Todėl nors kartą per metus apsilankykite pas specialistus.

Ką siūlo kosmetologai?

Šiandien siūloma daug veido valymo būdų – mechaninis, ultragarsinis, vakuuminis, naudojant įvairias rūgštis.

Veidą valant ultragarso būdu, į jūsų odą bus spinduliuojamas ultragarsas bei atliekamas vibracinis masažas. Tai gali padėti pagerinti kraujotaką bei nuvalyti paviršinį odos sluoksnį. Jeigu tikitės giluminio odos valymo – ultragarsas čia nepadės.

Norint odą išvalyti giliai, atliekamas mechaninis veido valymas. Specialiais preparatais suminkštinami poodiniai sluoksniai ir išspaudžiami spuogai. Daugumai pacientų tai labai efektyvu, tačiau pasitaiko atvejų, kai oda ilgai lieka dėmėta, paraudusi, su šašais. Be to, tokią procedūrą reikia kartoti kas porą mėnesių.

Vakuuminis veido valymas nėra toks gilus kaip mechaninis, tačiau jis itin gerina kraujotaką, gali sumažinti esančius randelius, šalina paviršinius nešvarumus, negyvas ląsteles, gerina kapiliarų būklę.

Cheminis valymas yra pats efektyviausias, su juo gausite tokį efektyvų rezultatą, kokio niekada nebus darant veido valymą namuose. Specialiomis rūgštimis padengus veido odą, pašalinami ir paviršiniai ir giluminiai nešvarumai.

Pašalinus paviršinį odos sluoksnį, giluminiuose jos audiniuose yra sukeliamas šokas, tokiu būdu paskatinama pagrindinių odos elementų – elastino ir kolageno – proliferacija. Didesnė elastino ir kolageno gamyba užtikrina jaunatviškesnę odos išvaizdą.

Dėl gražios veido odos reikia pasistengti. Ir jokiu būdu niekada neikite miegoti nenusivaliusios makiažo. Kad ir kaip būtumėte pavargusios, nuvalykite veidą ir patepkite maitinamuoju kremu. Priešingu atveju, oda jus pamokys išdygusiu didžiuliu spuogu.