Grožio gudrybės kelionėse

Kosmetikos priemonės, na, žinoma, ir drabužiai, kiekvienos moters atostogų lagamine užima daugiausiai vietos. Kas svarbiausia kelionėse norint išlikti gražioms?

Pirmiausia, nepamirškite drėkinti odos. Skrydis lėktuvu, karštas oras, vėjas ir jūra ar cloruotas baseino vanduo išdžiovina odą. Pasiimkite į kelionę gaivų puršklą ir per dieną keletą kartų sudrėkinkite ir atgaivinkite veido odą.
Antra priemonė, kurios jokiu būdu negalima pamiršti, tai apsauginis kremas nuo saulės.

Ką dėti į kosmetinę?

Pirma, kosmetinė turėtų būti tokio dydžio, kad joje tilptų visos kosmetikos ir higienos priemonės. Antra, kosmetinė turėtų būti patogi, su atskirais skyreliais, nes padės sutaupyti laiko, kai staiga ko prireiktų, ir nereikės kuistis visoje rankinėje bandant surasti lūpų blizgesį, ar dantų šepetėlį. Todėl rinkdamosios kosmetinę mažiau dėmesio kreipkite į raštus ir spalvą, o žiūrėkite, kad būtų patogi naudotis. Įmantrus lagaminėlis atrodo labai gražiai, bet keliaujant sudarys nepatogumų. Paprastai moterys turi ne vieną kosmetinę, o mažą – kasdienai, į kurią telpa vos keletas kosmetikos priemonių, ją nešiojasi dažniausiai nešiojasi rankinėje, ir didesnę, kuri gali likti lagamine, o vėliau veišbutyje. Kad priemonės tilptų į nedidelę kosmetinę, daugelį produktų galima įsigyti kelioninio dydžio talpose arba galie pačios reikalingas kelionėje priemones supilstyti į mažesnius buteliukus.

Odą maitinkite, kur bebūtumėte

Vykdamos atostogauti pasiimkite drėkinamojo kremo veidui, rankų kremo ar balzamo, prausiklio, tinkamo ir makiažo pašalinimui, paakių priežiūros priemones, nes varginanti kelionė gali atsiliepti tamsiais ratilais ar maišeliais po akimis. Nepamirškite šampūno ir kondicionieriaus plaukams, losjono ar kremo kūnui, balzamo lūpoms, geriausia metalinėje dėžutėje, nes saulėje taip greitai neištirps, nuimančio nuovargį kremo kojoms.

Veido odą galite pamaitinti ir vietiniais vaisiais, tais, kuriuos svečiose šalyse skanausite patys. Pavyzdžiui, prinokusį avokadą, kuris per 15 minučių atgaivins veido odą, persiką, papają.

Pasisemkite grožio svetur

Nepamirškite, kad atvykote pailsėti. Pažinti pasaulį ir praturtinti savo akiratį yra naudinga, tačiau privalote pailsėti ir suteikti atostogas kūnui ir sielai. Tad nepraleiskite progos pasimėgauti kitoje šalyje siūloma viena kita grožio procedūra. Pavyzdžiui, Indijoje išmėginkite galvos masažą su kokosų aliejumi, kuris suteiks plaukams nepakartojamą blizgesį. Tailande parduodamas lotoso žiedų ekstraktas puikiai atjaunins išsausėjusią odą. Izraelyje ar Jordanijoje išmėginkite Negyvosios jūros produktus.

Kartais grožio ir gydomosios procedūros užsienyje yra pigesnės, tad neapsiriksite išbandydamos jas. Artimųjų Rytų, pavyzdžiui, Turkijos, garinės pirtys yra pigus būdas atsipalaiduoti ir atgauti jėgas. O Balyje tiesiog paplūdimyje atliekamas pedikiūras, tačiau kosmetologai rekomenduoja apsiriboti pedikiūru be odelių karpymų, kad neįvyktų koks nors nepageidaujamas užkrėtimas. Vietname galite išbandyti depilaiciją siūlu, o Honkonge Kangalo žuvelių masažą . Atkreipkite dėmesį, kad 20 žuvelių tinkamam masažui nepakanka – per jas jūsų kojų neturėtų matytis. Šioje šalyje taip pat galite pamėginti įvairias augalinių kaukių procedūras, išbandyti garsiuosius ajurvedinius masažus su specialiais aliejais. Kinijos, Kambodžos masažo salonai vos už porą dolerių pasiūlys galvos, kaklo, pečių, pėdų ar viso kūno masažą.

Odai naudingos ir karštosios versmės. Jeigu būsite Japonijoje, pasėdėkite onsen, natūraliuose baseinuose, kur žmonės maudosi karštomis versmėmis mėgaujasi nuogi. Islandaimaudynių ritualus atlieka ugnikalnių voniose. Suomija neįsivaizduojama be garinės saunos. Ne veltui jos vadinamos sauso karščio pirtimis. Tokioje pirtyje rekomenduojama būti ne daugiau nei 5-10 min. vienu apsilankymu, o rekomenduojamas užėjimų skaičius – ne daugiau kaip 3.

Po tokių procedūrų gyvenimas atrodys tikrai puikus, atostogos nepamirštamos, o pailsėjusi oda atsidėkos jums grožiu.