Grožis iš beržo

Tikrai žinote apie beržo sulos naudą, tad kol dar ankstyvas pavasaris, suskubkite ja pasinaudoti. Į beržo sulos sudėtį įeina daug žmogaus organizmui svarbių mikroelementų, taninų ir organinių rūgščių. Todėl nenuostabu, kad šios sultys naudojamos ne tik gydantis nuo įvairiausių ligų, bet ir kosmetologijos srityje.

Sulos judėjimo aukštyn metu beržų šaknys maitinasi dirvos vandeniu, per žiemą sukaupusiu daugybę naudingų elementų. Šio proceso metu vyksta mineralų, druskų ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų sintezė. Taip susidaro skystis, kuris maitina ir žadina medį aktyviems gyvybiniams procesams.

Įrodyta, jog beržų sula stimuliuoja epidermio bei tikrosios odos ląstelių, atsakingų už kolageno ir elastino sintezę augimą ir padeda atitolinti ląstelių senėjimą. Be to, pasak specialistų, beržų sula veikia kaip antioksidantas, stabdantis neigiamą aplinkos poveikį.

Valykite veido odą. Beržų sulą galima naudoti vietoj valomųjų veido putų ar toniko, mat šis produktas puikiai gaivina ir valo odą. Dainininkė Ingrida Kazlauskaitė yra išdavusi paslaptį, kad ji veido odos skaistumą puoselėja prausdamasi būtent beržo sula.

Pasigaminkite kaukę. Pavargusiai ir papilkėjusiai veido odai galite pasigaminti kaukę, kurios pagrindas – beržų sula. Įsigykite vaistinėje baltąjį arba mėlynąjį molį, pilkite į jį tiek sulos, kad gautųsi grietinės tirštumo masė, ir ištepkite veidą. Palaikiusios 15–20 min., nuplaukite kaukę beržų sula. Grožio procedūrą kartokite 1–2 kartus per savaitę.

Šveiskite odą. Galite pasigaminti ir odos šveitiklį su beržų sula. Jam pagaminti reikės 200 g šaltalankių, 50 g kviečių gemalų ir 2 š. beržų sulos. Viską sumaišykite ir trinkite gauta mase veidą. Nusiprauskite šiltu vandeniu.
Puoselėkite plaukus. Beržų sulą galima naudoti ir vietoje plaukų balzamo arba kondicionieriaus. Išplovusios galvą, sudrėkinkite plaukus sultimis. Beržų sula sugrąžins jūsų plaukams žvilgesį ir sveiką išvaizdą.

Beržų sula padės sureguliuoti ir galvos odos riebumą. Pasigaminkite losjoną plaukams. Tam reikės sumaišyti 2  š. beržų sulos, 1 š. medaus ir 1 arbatinį šaukštelį. pavirtos druskos. Supilkite gautą skystį į tamsų stiklinį indą ir atskieskite jį stikline degtinės. Gautą turinį gerai sukratykite. Losjoną laikykite 10 dienų tamsioje vietoje. Tuomet trinkite juo galvos odą prieš kiekvieną galvos plovimą. Apgaubkite plaukus rankšluosčiu ir plaukite juos tik prabėgus pusvalandžiui. Gydymo trukmė – 10 dienų. Padarykite 10-ies dienų pertrauką ir vėl kartokite kursą.

Galima nesunkiai pasigaminti ir maitinamąją plaukų kaukę. Sumaišykite beržų sulą su varnalėšų aliejumi (3 : 1), ištepkite gautu skysčiu plaukus, apdenkite juos polietileniniu maišeliu, paskui – rankšluosčiu. Po 20 min. ištrinkite galvą įprastu šampūnu. Pamaitinti plaukai taps žvilgūs ir sveiki.

Reikėtų žinoti, kad net šaldytuve beržų sulą galima laikyti ne ilgiau kaip 2–3 dienas. Jei norite ją kuo ilgiau išsaugoti, užšaldykite ledukų formelėse. Tuomet kas rytą švelniai patrinkite ledukais veidą, kaklą, pečius ir iškirptės sritį. Akimirksniu pajusite, kaip drėkinama ir gaivinama jūsų oda.

beržas

Beržo lapelių kaukė nuo spuogų. Naudingi ir beržo lapeliai. Prisiskinkite pirmųjų pavasarinių beržo lapelių ir pasigaminkite kaukę. Ji ypač naudinga tiems, kuriuos kamuoja spuogai. Tereikia sumalti šviežius lapelius ir sumaišius juos su mėgstamu aliejumi tepti ant veido.

Beržų sulos sudėtis:
• Kalis 120 mg/l
• Kalcis 70mg/l
• Magnis 11mg/l
• Manganas 1,2 mg/l
• Cinkas 1,5mg/l
• Geležis 0,1mg/l
• Fosforas 6,4 mg/l
• Natris 0,2 mg/l
• Riebalai –iki 0,1g/100 ml
• Baltymai – iki 0,1g/100 ml
• Angliavandeniai – maždaug 0,9g/ 100ml
• Vaisių rūgštys ( obuolių -100-600, sukcinato – 10-300, fosforo 10-50, citrinų – 5-20 mg/l)
• Fruktozė – 0,5 g/100 ml gliukozės.