Ar tikrai ilgalaikis gelinis nagų lakavimas gali pakenkti?

Per pastaruosius kelerius metus ypač išpopuliarėjo manikiūro paslauga – ilgalaikis gelinis nagų lakavimas. Jei neseniai lankėtės pas manikiūrininkę, ji turbūt jums siūlė išbandyti gelinį lakavimą, kuris ant nagų laikosi apie 3 savaites. Skamba nuostabiai, bet reikėtų atkreipti dėmesį, kad ne viskas yra taip gražu ir nekalta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Atliekant šią procedūrą nago paviršius pašiaušiamas švelnia dilde, nuo nago plokštelės pašalinami riebalai ir nago paviršius padengiamas specialiu lako pagrindu. Tuomet ant bazinio pagrindo tepamas specialus gelis, kuris sulygina nago paviršių. Kelias minutes rankos laikomos UV lempos šviesoje, po to nagai padengiami spalvotu ilgalaikiu laku ir rankos vėl keletą minučių laikomos UV lempos šviesoje. Galiausiai nagai padengiami apsauginiu sluoksniu ir dar minutę laikomi po lempa.
Reikia pripažinti, kad ilgalaikis gelinis nagų lakavimas yra tikras išsigelbėjimas nuolat skubančioms moterims. Ši nagų grožio procedūra užtrunka vos 20 – 30 minučių, o puikiu rezultatu galime džiaugtis 2 – 3 savaites, nagai atrodo lygūs ir tvirti. Kokie gelinio lakavimo privalumai ir trūkumai?

Pliusai

Gelinis lakavimas puikiai tinka šventėms bei kelionėms, kuomet kelias savaites nėra laiko ir galimybių užsiimti nagų tvarkymu. Geliniu laku nulakuoti nagai rūpesčių nekels. Galima drąsiai maudytis, nevaržomai judėti ir negalvoti apie tai, kaip  apsaugoti nagus nuo aplinkos poveikio.
Atliekant ilgalaikį lakavimą lakas nudžiūsta per keletą sekundžių, tad nereikia ilgai laukti, varžyti savo veiksmų, kaip tenka elgtis, kai nagai nulakuoti paprastu laku.

Gelinio lakavimo privalumas ir tai, kad lakuojant šiuo laku lengviau sukurti įdomų nagų dizainą, nes lakas greitai džiūsta.

Specialistai tikina, kad ilgalaikis lakas ant nagų gerai laikosi 2 – 3 savaites. Moterys, dažnai lakuojančios nagus geliniu laku, tvirtina, kad gražiausiai rankos atrodo maždaug savaitę, nes vėliau nagai atauga, o tai labai krenta į akis, juos tenka maskuoti lakuojant paprastą laką ant viršaus. Kartais nutinka ir taip, kad lakas pradeda trupėti po kelių dienų, tačiau tai labiau būdinga silpnus, skilinėjančius nagus turinčioms moterims, kurioms apskritai tokia procedūra nerekomenduojama. Apie tai turėtų informuoti manikiūro specialistė.  

Minusai

Nagai lakavimui ruošiami pastumiant odeles ir pašiaušiant nago paviršių specialia dilde, kad lakas gerai priliptų prie nago. Pasak “New York University School of Medicine” dermatologijos profesoriaus Dr. Chris Adigun, ši procedūra kenkia nagams.

Moteris, nulakavusi nagus geliniu laku, dažniausiai privalo grįžti į saloną po kelių savaičių jo nuvalyti, kadangi tai daryti namuose gan sudėtinga ir nepatartina, nes neturint reikalingų priemonių ir laką nuiminėjant su acetonu ir folija, galima susižaloti pirštus ir nagus. Taip atsiranda tam tikra priklausomybė nuolat lankytis grožio salone ir leisti pinigus.

Pašalinus gelinį laką, nagai dažnai atrodo suvargę, jiems reikia leisti atsigauti kurį laiką jų nelakuojant, palepinant rankas maitinančiomis parafino vonelėmis ar drėkinamaisiais kremais.

Jei procedūrai atlikti naudojami UV spinduliai, jie džiovina nagus ir odą, taip pat gali sukelti vėžį, todėl svarbu pasitepti rankas kremu nuo saulės. Bet pastebima, kad daugelis specialistų UV lempas keičia šiuolaikiškesnėmis LED lempomis, kurios nėra tokios kenksmingos.

Patarimai, kaip apsaugoti savo nagus darantis gelinį lakavimą:

Rūpinkitės savo nagais, leiskite jiems ataugti ir sugyti, jei yra įtrūkimų. Ilgalaikį lakavimą darykitės tik retkarčiais, taip išvengsite nagų ligų rizikos.

  • Paprašykite manikiūrininkės nekarpyti ir nestumdyti odelių, kadangi tai padidina uždegimo bei infekcijos riziką, taip pat išdžiovina nagą.
  • Vietoj gelinio rinkitės įprastinį laką, jei nagų problemos nuolat atsinaujina, esate alergiška acetonui, kuris naudojamas nuimant gelinį laką.
  • Drėkinkite nagus ir rankas kremais, parafino vonelėmis – tai sutvirtins nagus, apsaugos juos nuo lūžinėjimo ir išplonėjimo. Šias problemas dažnai sukelia gelinis lakas.
  • Nuimant gelinį laką acetone mirkykite tik nagus, stenkitės apsaugoti pirštus ir rankas. Taip apsaugosite odą nuo sudirginimo.
  • Jei pastebėjote neįprastų pakitimų naguose ar ant pirštų odos, kreipkitės į dermatologą.