Jaunesnė – per pusvalandį

Kaip galima atjaunėti greitai, kai to labai reikia? Nusipieškite save! Specialistai sako, kad makiažas gali daug. Tobulas makiažas moterį padaro ne tik gražesne, bet ir jaunesne. Makiažo gudrybėmis moteris save gali pajauninti keleriais metais, o kai kada – ir visu dešimčia. Tuo, ką pramonė sukūrė vertingo, reikia naudotis. Tie laikai, kai moterys buvo vertinamos tokios kokios yra, svarbu „be špakliaus“, praėjo.

Tačiau kartais nutinka atvirkščiai. Nežinodamos makiažo gudrybių, ką po ko ir kaip tepti, pasidarbavusios iš peties teptukais ir pudros šepetėliais, prisidarome sau bėdos ir švelniai tariant, atrodome ne tik vyresnės nei esame, bet ir keistai.

Ką darome ne taip?

Pirmoji klaida – pernelyg blyškus pagrindas. Moterims virš 30-ties reikėtų pamiršti patarimus, kad pagrindas gali būti vienu tonu šviesesnis nei oda. Specialistų teigimu, su amžiumi oda ir taip blyškėja, todėl pašviesinus ją dar tonu ar pustoniu atrodysite vyresnės. Todėl geriau odai suteikti šiek tiek tamsesnių, persikinių pustonių. Jeigu nerandate savo odai idealaus makiažo pagrindo, galite ant delno sumaišyti turimą šviesų su šiek tiek tamsesniu.

Antroji klaida – neteisingai tepamas maskuojamasis kremas, kuris dažniausiai sukrenta į raukšleles. Raukšles maskuojantį kremą reikėtų tepti nuo akies vidinio kampučio išskaidant jį labai plonu sluoksniu išorėje aplink akis. O dar geriau – šepetėliu raukšles padengti biria maskuojamąja pudra. Geriausia maskavimo priemones dengti dienos šviesoje. Venkite šviesos iš viršaus, nes ji sukuria papildomus ir nereikalingus šešėlius. Maskavimo pieštuką arba maskavimo kremą tepkite po truputį, kad priemonės nesubėgtų į raukšles ar linijas!

Trečia klaida – per ryškūs antakiai, kurie pradedant trečiu dešimtmečiu moteris sendina. Nedažykite antakių juoda spalva, geriau rinkitės grafito arba juodą sumaišytą su ruda. Šviesesni antakiai atrodys natūraliau. O jei antakiai išretėję, tarpelius galima užpildyti parinktos spalvos šešėliais arba specialia kompaktine pudra antakiams. Tepkite ją specialiu šepetėliu per visą antakio ilgį.

Ketvirta klaida – per ryškūs skaistalai. Skaistalai neturėtų būti ryškiai rožiniai, vyresniame amžiuje labiau tinka blankesni, persiko spalvos. Skaistalų spalvą reikia derinti prie makiažo pagrindo atspalvio. Ryškinti reikia pačius skuostikaulius, o ne žemiau. Skaistalai turėtų būti vos pastebimi.

Penktoji klaida – moterys pamiršta lūpas apvedžioti pieštuku. Pieštukas užtvirtina lūpų dažus ir stabdo nuo išsiliejimo į raukšleles. Norint kuo tiesiau nubrėžti lūpų kontūrą, pabandykite šiek tiek nusišypsoti, lūpų oda įsitems ir pieštukas dengsis tolygiau ir lengviau. Lūpų pieštukas turėtų būti beveik tokios pat spalvos kaip ir lūpų dažai. Gali būti ir šiek tiek, vienu atspalviu, tamsesnis.

Šeštoji klaida – sodriai užteptos dažais blakstienos. Dirbtinės arba panašios į dirbtines blakstienos vyresniame amžiuje netinka, tik dar labiau sendina. Reikėtų rinktis lengvos konsistencijos tušą, blakstienas pašukuoti specialiu šepetėliu ir truputį pariesti.

Septintoji klaida – netvarkingai pieštuku arba šepetėliu apvedžiotos akys. Nereikėtų dažant tempti išorinio akies kampučio, nes atleidus voką dažai supuola į mažas raukšleles ir apvedimas atrodo nelygus. Kad taip neatsitiktų, smakrą reikia kilstelėti šiek tiek aukštyn, o žvilgsnį nukreipti žemyn ir netempiant voko vesti tiesią liniją.

Aštuntoji klaida – jeigu jūs norite atrodyti jauniau, nepersistenkite su šešėliais. Nesirinkite ryškių, kontrastą keliančių spalvų. Šešėliai turi būti švelnių atspalvių, vos pagyvinantys jūsų žvilgsnį.