Kai veido oda pernelyg sausa

Po vasaros veido oda išsausėjo, o ją dar „žnaibo“ rudeniška vėsa ir vėjas. Odą reguliariai tepate kremu, tačiau ji vis tiek yra sausa. Ką darote netinkamai ir kokių priemonių reikėtų imtis? Greičiausiai naudojate netinkamą kremą arba netinkamai prižiūrite odą. Štai esminiai dalykai, kuriuos turite įsidėmėti.

Paprastas vanduo veido prausimui ne visada tinka

Jei oda itin sausa ar yra jautresnė, neprauskite veido paprastu vandeniu iš čiaupo, tiktų virintas, bet atvėsintas arba filtruotas. Kita dažnai pasitaikanti klaida – veidą prausti karštu vandeniu, pavyzdžiui, duše. Karštas vanduo nėra gerai nei odai, nei plaukams – išsausėja ir viena, ir kita. Prausdami veidą netrinkite odos per stipriai, prauskite švelniai, kad jos sesudirgintumėte.

Naudokite švelnų prausiklį su neutraliu odai tinkančiu pH 5,5. Venkite valiklių su alkoholiu, jie itin sausina odą.

Na o, pavyzdžiui, Karolina Meschino, Milane madą studijuojantis modelis, stebinanti tobulai lygia oda ir nuostabiais banguojančiais plaukais, iš savo patirties sako, kad veido negalima valyti rankšluosčiu – tik švelniomis servetėlėmis

Odą reikia maitinti

Bent 3 kartus per savaitę palepinkite odą maitinančia kauke. Kaukių galima rasti kosmetikos parduotuvėse arba vaistinėse, o galima pasidaryti ir pačiai. Sumaišykite 1 kiaušinio trynį, 1 šaukštelį apelsinų sulčių, 1 šaukštelį alyvuogių aliejaus ir kelis lašus citrinų sulčių. Ištepusios šia kauke švariai nupraustą veidą, palaikykite ją apie 10-15 minučių ir nuplaukite. Po to patepkite veidą giliai drėkinančiu kremu.

Galima išbandyti ir kaukę su avokadu. Sutrinkite pusę avokado minkštimo su keliais lašais citrinos sulčių ir užtepkite ant nuvalytos odos. Palaikykite 20 minučių ir veidą nuprauskite, po to patepkite kremu.

Nepamirškite dar vienos taisyklės, odą kremu reikia patepti per pirmas 2 minutes po prausimosi.