Kaip išsaugoti natūraliai rausvą lūpų spalvą?

Kartais natūrali lūpų spalva išblunka, nebe tokie ryškūs tampa lūpų kontūrai, o kartais atsiranda neįprastai tamsesnė pigmentacija. Neretai taip atsitinka dėl sutrikusios kraujotakos, hormonų pokyčių, skysčių trūkumo organizme ir per menkos priežiūros. Ką daryti, kad ir nedažytos lūpos būtų gražios rausvos spalvos, lūpų odelė natūraliai žvilgėtų ir būtų švelni?

1. Bent du kartus per savaitę nušveiskite paviršinį lūpų sluoksnį. Tai galima padaryti natūraliomis priemonėmis. Sudrėkinkite vandenyje pirštus, patapšnokite juos į cukrų ir cukrumi aplipusiais pirštais patrinkite lūpas, kad nuo jų pašalintumėte negyvas odos ląsteles. Tada nuvalykite cukrų ir lūpas patepkite balzamu.

2. Žiemą galite išbandyti dar vieną lūpų valymo procedūrą. Ant šepetėlio minkštais šereliais užtepkite šiek tiek dantų pastos ir sukamaisiais judesiais patrinkite lūpas, kad pašalintumėte sausą odą ir suteiktumėte lūpoms putlumo ir švelnumo. Reguliarus lūpų paviršiaus šveitimas suaktyvina ir kraujotaką lūpose, todėl lūpos ilgiau išliks gražiai rausvos natūralios spalvos.

3. Prieš eidamos miegoti visada pasitepkite lūpas balzamu, geriausiai natūraliu, su maitinančiomis medžiagomis, ir palikite taip per naktį.

4. Vietoj lūpų balzamo galite naudoti medų. Jis drėkina ir gydo, lūpos tampa švelnios bei įgauna gražų blizgesį. Galite 1 šaukštą medaus sumaišyti su 2 šaukštais cukraus ir 1 šaukštu alyvuogių aliejaus. Gauta mase įtrinkite lūpas ir kurį laiką ją palikite. Vėliau viską nuvalykite.

5. Dar viena puiki priemonė norinčioms švelnių lūpų – vitaminas E, kuriuo patepkite lūpas eidamos miegoti. Šio vitamino galima įsigyti vaistinėse. Vitaminas E odą drėkina, tad lūpos taps lygios ir švelnios.

6. Jei organizmui trūksta skysčių, lūpos mažiau žvilga. Todėl gerkite daug vandens ir sulčių, kuriose gausu vitamino C. Vanduo ir sultys ne tik drėkina organizmą, bet ir maitina odą, skatina ląstelių atsinaujinimą. Sausos lūpos taip pat yra vienas iš požymių, kad organizmui trūksta skysčių.

7. Daugiau valgykite raudonos spalvos vaisių, uogų ir daržovių, pavyzdžiui, pomidorų, burokėlių, spanguolių, vyšnių ir braškių. Šie produktai padeda odoje kaupti rausvą pigmentą, tad lūpos bus rausvesnės.

8. Gerkite mažiau kavos ir juodosios arbatos, specialistai sako, kad šie gėrimai nepadeda išsaugoti rausvo lūpų atspalvio.

9. Hiperpigmentacija gali atsirasti nėštumo metu ar sergant, tačiau ilgainiui ji praeina. Tam įtakos turi hormonų pokyčiai. jeigu pakitusi pigmentacija išlieka ilgai, reikėtų pasitarti su gydytoju.

10.Nelaižykite lūpų. Dėl seilių lūpos gali išsausėti ir patamsėti.

11.Tikrieji alavijai – dar viena priemonė, kuri puikiai ramina lūpas ir apsaugo jas nuo žalingo aplinkos poveikio.

12. Lūpų odos pigmentacijai, o tai reiškia ir sveikai rausvai lūpų spalvai, įtakos turi ir genai. Taigi, kartais ne daug ką galima pakeisti, tačiau pabandyti verta.