Kaip japonės rūpinasi savo veido oda?

Japonija – šalis, garsėjanti egzotiška kultūra, gardžiu maistu ir be galo gražiomis, atrodytų, niekada nesenstančiomis moterimis, kurių veido oda pavydėtinai skaisti ir lygi. Kokia jų grožio paslaptis?

Esi tai, ką valgai

Pirmoji grožio taisyklė – rūpinkitės tuo, ką dedate į burną. Sakoma, kad japonų mityba viena sveikiausių pasaulyje. Japonės nuo mažens mokomos maitintis sveikai – nevalgyti riebaus maisto, saldumynų, nepiktnaudžiauti mėsa. Visa tai jos pakeičia daržovėmis, žuvimi ar kitomis jūros gėrybėmis, turinčiomis Omega-3 riebiųjų rūgščių, kurios svarbios ląstelių, sudarančių epidermį, membranoms, padedančioms palaikyti apsaugines odos funkcijas.

Žaliosios arbatos niekada nebūna per daug!

Žalioji arbata turi antibakterinių, priešuždegiminių ir antioksidacinių savybių. Ji ypač padeda kovojant su spuogais. Japonijoje žaliosios arbatos geriama daug. Ypatingos japoniškos žaliosios arbatos „Matcha“ puodelyje esantis antioksidantų kiekis prilygsta 10 įprastos žaliosios arbatos puodelių. Turbūt nė nereikia spėlioti, kokį gėrimą nuo šiol gersite rytais…

Galingieji ryžiai

Tradicinės japonų artistės geišos nuo seno naudodavo ryžių  aliejų, kad suminkštintų odą ir suteiktų plaukams žvilgesio. Jos taip pat maudydavosi vandenyje, kuriame virė arba buvo mirkomi ryžiai. Ryžiuose esančios naudingosios medžiagos padeda apsaugoti odą nuo raukšlių, saulės daromos žalos, maitina odą. Taigi pats metas pradėti žvalgytis kosmetikos priemonių, kurių pagrindinė sudedamoji dalis – ryžiai.

Tiesiausias kelias į grožį – paprastumas

Pamirškite pomėgį pirkti nereikalingas odos priežiūros priemones ir susitvarkykite savo vonią, kurioje akis bado pustuščiai, nebenaudojami buteliukai. Paprastai japonės vienu metu naudoja vos keletą kosmetikos priemonių. Jos atlieka paprastus ir naudingus odai ritualus, kurių metu naudoja kruopščiai atrinktus, veidui labiausiai tinkamus kelis produktus. Paprastai tai būna tos pačios linijos kosmetikos priemonės, papildančios viena kitą. Todėl poveikis odai yra didesnis.

Venkite saulės!

Kad ir kaip mums būtų įprasta vos sulaukus pirmųjų saulės spindulių strimgalviais lėkti jais mėgautis, turime suvokti, kad saulė vienas didžiausių odos priešų, sukeliančių priešlaikinį senėjimą. Taigi saugokite savo veido odą nuo saulės spindulių: dėvėkite plačiabryles skrybėles, keliaudamos į paplūdimį su savimi turėkite stilingus skėčius nuo saulės bei naudokite kokybiškus apsauginius kremus, turinčius ne mažiau nei SPF 50.

Nepersistenkite su makiažu

Mažiau yra daugiau! Tai pagrindinė taisyklė, kuria japonės vadovaujasi renkantis makiažą. Užuot ant savo veido krovusios „kilogramus“ pudros bei kitų priemonių, Japonijos moterys į makiažą žvelgia itin atsakingai. Jis neturi užkimšti odos porų ir tapti pagrindiniu akcentu. Makiažas japonėms – tik būdas atskleisti ir paryškinti gražiausius bruožus bei apsaugoti veido odą nuo neigiamo aplinkos poveikio.

Masažas prieš raukšles

Dar viena jaunatviškos odos paslaptis, kurią pasitelkia  japonės puoselėjant grožį– masažas. Užuot bet kaip trynusios kremą ar kitus produktus į veido odą, jos lengvai, sukamaisiais judesiais  įmasažuoja priemones. Be to, daugeliui gerai žinoma japoniška veido joga. Ji gerina kraujotaką, skatina ląstelių atsinaujinimą bei didina raumenų tonusą, o tai neleidžia atsirasti raukšlėms.

Skirkite laiko sau ir voniai

Japonijoje moterys be galo mėgsta lepintis SPA  procedūromis. Vonia – tai ritualas, apimantis kūno šveitimą ir maitinimą įvairiais aliejais. Stipriai garuojanti vonia atveria poras, o įvairūs eteriniai aliejai bei arbatžolės, kuriomis japonės praturtina vandenį, atpalaiduoja ne tik odą, bet ir kūną. Taip atsikratoma įtampos, negatyvių minčių ir streso – to, kas labiausiai kenkia odai.

Vitaminas C

Visiems žinoma, kad vitaminas C – nepakeičiamas grožio ir sveikatos šaltinis. Jis padeda odai atsinaujinti, šalina pigmentines dėmes. Tai žinodamos japonės į savo mitybos racioną įtraukia daug apelsinų, kivių ir kitų vaisių. Pats metas vaisių teikiama nauda pasinaudoti ir jums!