Kaip panaikinti išryškėjusį kapiliarų tinklelį ant veido?

Veido oda – tarsi žemėlapis, atspindintis organizmo reakciją į aplinką, gyvenimo būdą, emocinius potyrius. Kartais visai netikėtai atsiranda kažkoks bėrimas, paraudimai, kurie tampa ženklu, kad organizmui kažkas netinka. O neretai moterys skundžiasi išryškėjusiais melsvai rausvais kapiliarais nosies, skruostų bei dekolte srityse. Odos paviršiuje išryškėjusios kraujagyslės, dar vadinamas kuperoze – tai ženklas, kad ne tik veido, bet ir kitų kūno dalių kraujagyslių bei kapiliarų sienelės prarado elastingumą. Ši problema ypač dažna sulaukus 40 metų.

kapiliarai

Kuperozės atsiradimo priežastys

Tam, kad išgydyti kuperozę ir sugražinti veidui nepriekaištingą estetinį grožį, turite žinoti individualias priežastis, dėl kurių jūsų odoje galėjo atsirasti kapiliariniai tinkleliai, ir jų išvengti. O priežasčių gali būti daug.

• neteisingas gyvenimo būdas: vartojate alkoholį, rūkote ir mėgstate aštrų maistą;
• atmestinai prižiūrite veido odą arba prižiūrite netinkamai;
• sergate endokrininės sistemos arba širdies kraujagyslių ligomis;
• gyvenate jūsų organizmui nepalankiame klimate arba kenksmingoje aplinkoje;
• paviršinį kraujagyslių išsiplėtimą paveldėjote genetiškai.

Pasak specialistų, kuperozė – jautrios odos problema, kai paviršinis išsiplėtusių kapiliarų tinklas tampa matomas. To priežastys gali būti įvairios, bet pagrindinės: kolagenų skaidulų silpnumas, odos tankumo sumažėjimas. Taip pat įvairūs išoriniai veiksniai: aštrus maistas, gazuotų gėrimų ir karštų patiekalų vartojimas, plečiančių vaistų naudojimas, aukštas kraujo spaudimas, mechaniniai pažeidimai, saulė, taip pat odos nudegimai.

Kalti estrogenai

Ši problema dažniau kamuoja moteris nei vyrus, nes moteriškieji hormonai estrogenai turi įtakos kraujagyslių sienelių silpnėjimui. Tačiau tai nėra vienintelė priežastis, dėl kurios ant veido ir kūno atsiranda raudonis ar akiai nepatrauklus kraujagyslių tinklelis. Kuperozė gali tęstis mėnesiais ar netgi metais, ji gali išlaikyti savo intensyvumą arba keisti jį. Didėjant kraujo priplūdimui, kapiliarai plečiasi, nesusitraukia iki jų normalios būsenos.

Kaip gydyti?

Grynas vitaminas C – viena veiksmingiausių priemonių, gerinanti odos regeneraciją, sauganti odą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio. Todėl nuolat vartojant vitaminą C, oda tamps lygesnė ir gaivesnė, stiprės kapiliarai ir raudonis sumažės. Taip pat patartina vartoti kitą vitaminą – rutiną, kuris neleidžia išsiplėsti kraujagyslių sienelėms ir išbėgti kraujui. Kuperozės atveju taikomas ir lazerinis gydymas, kuris naikina kapiliarų tinklą.
Prižiūrint veido odą namuose, esant išsiplėtusiems kapiliarams, griežtai draudžiamas veido šveitimas. Geriau nuraminkite odą ramunėlių nuoviro kompresais. Kapiliarų išryškėjimą sumažinsite ir štai tokia kauke: lygiomis dalimis sumaišykite persikų ir vynuogių sėklų, alyvuogių ir linų sėmenų aliejus, lanoliną bei talką. Mišinį užtepkite ant veido ir palaikykite 10 minučių. Tada nuplaukite šiltu vandeniu. Po 20 min. odą patepkite drėkinančiu kremu.