Kaip prižiūrėti rankas atšalus orams?

 

Rankos išduoda ne tik moters amžių, bet ir tai, kiek mylite save. Veido raukšleles galima patempti, užpildyti įvairiausiomis šiuolaikinėmis priemonėmis grožio klinikose, o rankoms tokios jauninimo procedūros netaikomos, tiesiog reikia prižiūrėti ir puoselėti jas visą gyvenimą, o ypač saugoti nuo rudens žvarbos.

Turbūt pajutote, kaip atšalus orams, pasikeitė jūsų rankų oda. Ji tapo jautri šalčiui, sausa, prarado elastingumą. Nuolatinis judėjimas iš sausų patalpų į vėjuotą orą ar šaltį padidina išgaruojančios iš epidermio drėgmės kiekį ir pažeidžia lipidų barjerą. Norint rankų odą pastiprinti iš vidaus, ypač naudingi A, D, E vitaminai bei žuvų taukai. O išorinei rankų odos pagalbai puikiai tiks vonelės ir kaukės.

Minkštinamosios rankų kaukės. Išvirkite dvi bulves su lupenomis, sutrinkite, sumaišykite su dviem šaukšteliais citrinų sulčių. Šiltą kaukę uždėkite ant rankų ir uždenkite marle. Po dvidešimties minučių, nuėmusios kaukę, ištepkite rankas riebiu kremu.

Šaltomis ir vėjuotomis dienomis tiesiog būtina kasdien daryti šilto vandens ir šaukšto krakmolo mišinio rankų voneles. Ši procedūra padės rankoms išlikti švelnioms ir baltoms.

Ypač sausai, šalčio ir vėjo pažeistai odai rekomenduojamos aliejaus vonelės. Apvyniokite rankas servetėlėmis, suvilgytomis šiltu aliejumi, apsimaukite medvilnines pirštines ir pabūkite taip apie valandą. Paskui nuvalykite rankšluosčiu.

Vėsiuoju metų sezonu rankų kremą pasidėkite šalia muilo vonioje ir šalia indų ploviklio virtuvėje. Jo turėkite ir darbo stalo stalčiuje.

Jei norite, kad rankos būtų švelnios ir dailios, kiekvieną kartą, kai jas nusiplaunate, patepkite kremu.

Niekuomet neplaukite rankų labai karštu arba labai šaltu vandeniu: karštas – rankas sausina, šaltas – staigiai susiaurina ir po to išplečia kapiliarus.