Rudenį reikia pasirūpinti nagais

Ir vėl vargina silpni, lūžinėjantys, besisluoksniuojantys nagai? Problemos nepaslepia net ir kokybiškai atliktas manikiūras? Priemonių imkitės jau dabar! Juk rankos – tai viena pastebimiausių moters kūno vietų, kuriai privalote skirti ypatingą dėmesį. Ką daryti, kad nagai būtų gražūs ir tvirti?

Sluoksniavimosi ir skilinėjimo priežastys

Kad galėtumėte tinkamai pasirūpinti nagais ir neleisti jiems lūžinėti, būtina išsiaiškinti priežastis, kurios turi įtakos šiems nemaloniems veiksniams. Žinodami jas lengviau įveiksime problemą. Pirmiausia, nagų plokštelės gali sluoksniuotis dėl netinkamų plovimo priemonių, dažno buvimo drėgnoje aplinkoje.

Nagams kenkia ir kalcio trūkumas. Šią bėdą įveiksite vartodami kalcį su vitaminu D. Jei skilinėja nagų krašteliai, o odelės aplink juos yra be galo jautrios – trūksta vitamino A. Dėl vitamino C nepakankamumo nagai praranda elastingumą ir nuolat trupa.

Gali būti, kad jūsų nagus pažeidžia ir prastos kokybės priežiūros priemonės, rankų plovimas karštu vandeniu, pirštinių nedėvėjimas šaltuoju metų laiku ar įvairios ligos, susijusios su nervų sistemos sutrikimais bei hormonų pokyčiais.

Kaip prižiūrėti?

Maitinkite nagus aliejumi. Bent kartą į savaitę rankas ir nagus patepkite alyvuogių aliejumi, užsidėkite medvilnines pirštines ir palikite nakčiai.

Naudokite kokybišką dildę. Vietoj metalinės dildės rinkitės stiklinę. Ji ne taip smarkiai pažeis nago plokštelę.

Nagų stipriklis. Kosmetikos parduotuvėse ir vaistinėse galite įsigyti specialaus nagus stiprinančio lako, kuris pagerins jų būklę.

Manikiūras. Atidžiai rinkitės savo manikiūro meistrę! Netinkamai atlikta procedūra gali dar labiau sustiprinti esamas problemas. Manikiūrą būtina atlikti ne rečiau nei kartą į dvi savaites. Forma nagui turi būti suteikiama prieš vonelę, kol jis sausas. Nagai dildomi viena kryptimi – nuo nago kampo iki centro.

Pirštinės. Plaudami indus ar tvarkydami namus būtinai užsimaukite gumines pirštines.

Masažas. Manote, kad masažas reikalingas tik kūnui? Klystate! Tai labai naudinga procedūra, stiprinanti nagus. Reguliarus masažas skatina jų augimą, suteikia tvirtumo, elastingumo. Masažui atlikti naudokite natūralius aliejus.

Stebuklingosios vonelės

Medaus vonelė. Reikės 100 ml vandens, 100 g medaus ir 1 citrinos. Užvirinkite vandenį ir jame ištirpinkite medų. Išspauskite citrinos sultis bei viską gerai išmaišykite. Į vonelę įmerkite švarius pirštus ir laikykite 15 min. Po procedūros rankas ir nagus įtrinkite rankų kremu.

Pieno vonelė. Reikės 200 ml pieno, 50 ml obuolių sulčių, 3 šaukštų medaus, pusės citrinos ir šaukštelio druskos. Pašildykite pieną, supilkite obuolių sultis, pašildytą medų, išspauskite citrinos sulčių, suberkite druską ir viską išmaišykite. Įmerkite nagus į vonelę ir palaikykite 15 min.

Bulvių nuoviras. Į vandenį, kuris lieka išvirus bulvėms, įpilkite 3 šaukštus alyvuogių aliejaus ir nagus šiame nuovire palaikykite apie 10 minučių. Nusausinkite rankas ir patepkite jas kremu. Procedūrą kartokite bent kartą į savaitę.

Jūros druskos galia. Puodelyje šilto vandens ištirpinkite 3 šaukštus jūros druskos. Įmerkite rankas į šį tirpalą ir jame palaikykite apie 20 minučių.