Kaip sužinoti, kas iš tiesų sudėta į kremą?

Pažintis su daugeliu produktų prasideda nuo etiketės skaitymo. Tačiau neretai joje būna surašyta tik specialistams žinomi įvairių ingredientų pavadinimai. Pavyzdžiui, tokie pavadinimai, kaip butilas, stearinas, izopropilas tikrai nėra gerai pažįstami kiekvienam pirkėjui. Kartais net vitaminai, ypač reikalingi mūsų odai, būna paslėpti po neįprastais pavadinimais. Pavyzdžiui, vitaminai C ir E vadinami antioksidantais, o vitaminas A  – retinoliu. Kad nenusipirktume katės maiše ir to, kas mums netinka, pravartu žinoti, kaip kai kuriuos negirdėtus pavadinimus etiketėse turėtume šifruoti.

Kremuose esantys glicerinai – dažniausiai tai sintetiniai naftos mišiniai. Jie naudojami kaip drėgmę palaikanti medžiaga. Ši medžiaga gali sukelti alergiją, dilgėlinę ar egzemą.

Ar reikėtų išsigąsti, jei etiketėje parašyta, kad kremo sudėtyje yra vilnos riebalų? Vertėtų žinoti, kad taip yra vadinamas lanolinas, gaunamas iš avies vilnos. Seniau buvo tikinama, kad jis naudingas odai, nes puikiai minkština ją ir neleidžia jai pleiskanoti, tačiau pastaruoju metu atsiranda pranešimų, kad lanolinas ne toks naudingas odai, kaip buvo manyta. Kai kuriais atvejais jis sukelia uždegiminius reiškinius, nes užkemša poras. Dėl to sveikatos specialistai rekomendavo kremų su lanolinu nebegaminti.

Izopropilo miristatas, butil stearatas, cetiolanas reiškia, kad kremo sudėtyje yra sintetinių natūralių riebalų pakaitalų.
Jeigu etiketėje rasite žodį „spermacetas“, vertėtų žinoti, kad tai taip pat natūralūs riebalai, gaunami iš kašaloto galvos.
Pravartu žinoti, kad kremai, kurių sudėtyje yra natūralūs riebalai, galiojimo laikas neilgas. O kremai su sintetiniais pakaitalais gali būti saugomi gerokai ilgiau.

Jeigu etiketėje rasite užrašus: bakteriostatikai, metilo, butilo, propilo, izobutilo parabenai, bronopolas, žinokite, kad tai sintetiniai konservantai, apsaugantys kremą nuo irimo. Blogai tai, kad jie gali sukelti alergines reakcijas. Parabenai randami moterų krūtų audinyje. Nors dar neįrodyta, bet matomas akivaizdus ryšys tarp padidėjusio jų kiekio audinyje ir krūties vėžio.
Žymiai geriau, jeigu gaminant kremą buvo naudojami natūralūs konservantai: propolis, t.y. bičių pikis, eukalipto, beržo, ievos lapų ekstraktai.

Glicerino monosteratas, stearatas, distiliuotas monogliceridas – tai medžiagos naudojamos kaip tirštikliai. Be jų nebūtų įmanoma pagaminti kremo.

Stearinas dedamas į kremą kaip struktūrą kurianti medžiaga ir emulguojantis (padedantis ištirpinti) komponentas. Jis labai naudingas odai – nes stearino rūgštis randama paties žmogaus riebalinių liaukų išskiriamuose riebaluose.

Ftalatai – tai kremuose ypač dažnai naudojamos kvapniosios medžiagos. Dėl jų į odą geriau įsigeria kremas, jie palaiko gaivumo pojūtį. Tačiau medikai įspėja, kad jie kenkia vyrų vaisingumui, trikdo medžiagų apykaitą, silpnina imuninę sistemą, kenkia kepenims.
Taigi, atidžiai skaitykite etiketes ir rinkitės tik sveikus, natūralius kremus, bei kitas kosmetikos priemones.