Kaip teisingai džiovinti plaukus?

Kiekviena moteris svajoja apie sveikus, žvilgančius plaukus. Visos norėtų, kad jie atrodytų puikiai, neįdedant daug pastangų. Dažnai pavydime toms moterims, kurios išsitrinkusios galvą plaukus išsidžiovina, ir nieko daugiau daryti nereikia – jie krenta tiesiai ir sveikai žvilga. Deja, tokių laimingųjų yra nedaug. Visoms kitoms tenka skirti didelį dėmesį plaukų priežiūrai. Džiovinant plaukus būtina laikytis kelių taisyklių.

Rankšluostis – tik nusausinimui

Jeigu skubėdamos manysite, kad smarkiau trinant galvą rankšluosčiu plaukai greičiau išdžius, taip tik labiau sau pakenksite. Rankšluostis skirtas plaukų nusausinimui, kad nevarvėtų vanduo. Jau trenkant plaukus šampūnu jie yra traumuojami, todėl džiovinti juo reikia atsargiai. Užuot trynusios, apgaubkite galvą rankšluosčiu, kad šis sugertų vandenį. Ir atminkite, jog plaukai prieš džiovinimą elektriniu plaukų džiovintuvu neturi būti visiškai nusausinti.

Naudokite apsaugines priemones

Karštis – didžiulis iššūkis plaukams, tačiau reta moteris gali apsieiti nors dieną nenukreipusios į plaukus elektrinio džiovintuvo karšto oro srovės. Todėl reikia ieškoti papildomų būdų, kaip plaukus apsaugoti. Prieš džiovinimą plaukus patepkite specialiomis priemonėmis, apsaugančiomis nuo karščio. Ypač, jeigu jūsų plaukai ploni ir sausi. Saugodamos plaukų galiukus nuo pažeidimų, patepkite juos kokoso arba varnalėšų aliejumi, po to šiek tiek silikoniniu serumu, kitaip dar vadinamu skystu šilku. Be to, patartina rankinėje visada turėti kokybiško serumo plaukams. Juo bet kada galėsite patepti išsausėjusius, skilinėjančius palukų galiukus ir suteikti plaukams žvilgesio.

Šalto oro srovė

Jei nesate iš tų žmonių, kurie nuolat verčiasi per galvą ir niekur nespėja, pasistenkite plaukus džiovinti šalto oro srove. Galbūt užtruksite ilgiau, tačiau mažiau pažeisite plaukus. Jei matote, kad laikas šiandien nėra jūsų sąjungininkas ir privalote plaukų džiovintuvą naudoti visu pajėgumu, pasistenkite džiovinimą bent jau užbaigti šalto oro srove. Tai suteiks plaukams spindesio ir leis jiems atvėsti.

Neperdžiovinkite plaukų

Nedžiovinkite plaukų pernelyg ilgai ir neužsižaiskite iki tobulybės dailindamos sruogas karštomis plaukų formavimo žnyplėmis, nes galite nudeginti plaukus, o atstatyti juos prireiks daug laiko ir pastangų. Jei galite, nedžiovinkite plaukų iki galo, leiskite jiems pabaigti išdžiūti natūraliai. Galvos odai išlikus šiek tiek drėgna, plaukai bus ilgiau aprūpinti drėgme ir atrodys sveikesni.

Tinkamai elkitės su plaukų džiovintuvu

Džiovinant plaukus džiovintuvu, nesistenkite jo prikišti prie pat plauko. Išlaikykite bent 15–20 cm atstumą, kuris sumažins kaitrą, o pūtimo srovės vienoje vietoje neužlaikykite ilgiau nei 3 sekundes. Be to, kad ir kaip skubėtumėte, pasirinkite vidutinį džiovinimo greitį, nes didelis greitis pažeidžia plaukus. Plaukus džiovinkite plaukų augimo kryptimi, o ne prieš ją. Ilgus plaukus geriau džiovinti galvą palenkus žemyn. Taip bus ne tik patogiau, taip padidinsite plaukų apimtį.

Kada naudoti plaukų šepetį?

Jei mėgstate pūstus ir nuo šaknų iškeltus plaukus, juos džiovinant turite naudoti apvalų plaukų šepetį. Tačiau jį pasitelkti reikia ne tuomet, kai plaukai visiškai šlapi, o jiems gerokai išdžiūvus. Jei pradėsite apvaliu šepečiu nuo šaknų kelti dar drėgnus plaukus, pažeisite apsauginį jų sluoksnį. Geriau palaukite, kol bent 80 proc. plaukų bus sausi.