Kamieninių ląstelių dalijama jaunystė

Kamieninių ląstelių milžiniškos galimybės šiandien plačiai taikomos medicinoje. Tačiau daugelis žmonių vis dar nesuvokia, kada ir kaip gali pasinaudoti šiuo mokslininkų atradimu.

Moksliniais tyrimais nustatyta, kad žmogaus riebalinis audinys atlieka žymiai daugiau funkcijų, nei galvota iki šiol. Jis ne tik kaupia energijos atsargas mūsų organizme, bet šiame riebaliniame audinyje gausu įvairių kamieninių ląstelių. Panaudojus šias ląsteles, galima atstatyti įvairius mūsų kūno audinius – odos, kremzlių, kraujagyslių, kraujo ląstelių.

Kamieninės ląstelės žmogaus organizme yra labai svarbios. Jos yra būtinos nepertraukiamiems atsinaujinimo procesams. Šių ląstelių stebuklas ir galia ta, kad jos pačios gali save atgaminti besidalindamos.

Su amžiumi mūsų oda sensta, ji sausėja,plonėja, prarandamas elastingumas ir stangrumas. Dėl to laikui bėgant mūsų veidą išvagoja raukšlės. Kamieninės ląstelės, atsakingos už epidermio struktūrą ir atsinaujinimą, natūraliai nebėra tokios pajėgios atlikti regeneracinį procesą. Todėl norintiems pratęsti jaunystę atliekamas kamieninių ląstelių persodinimas.

Įdomu tai, kad šios kamieninės ląstelės surandamos jūsų pačių kūne – riebaliniame sluoksnyje. Savų kamieninių ląstelių persodinimas – tai procedūra, kuri skirta ne tik įvairių kūno vietų jauninimui, bet ir lėtinių žaizdų gydymui, kūno linijų korekcijai, kai kamieninės ląstelės persodinamos kartu su riebalais.

Kaip tai vyksta?

Iš pradžių, naudojant specialius medicininius aparatus, paimami riebalai. Norint gauti kelis mililitrus kamieninių ląstelių, reikia nusiurbti kelis šimtus mililitrų riebalinio audinio, todėl dažniausiai atliekamas riebalų siurbimas nuo tų vietų, kur yra šioks toks jų perteklius – pilvo, šlaunų, juosmens. Vėliau riebalai apdorojami specialiame įrenginyje. Jie veikiami fermentais, filtruojami, centrifuguojami, kol galiausiai kamieninės ląstelės atskiramos nuo riebalinio audinio. Paruoštas kamieninių ląstelių koncentratas gali būti suleidžiamas į tas vietas, kurias norima jauninti, pavyzdžiui, apie akis, lūpas, kitas veido sritis. Įrodyta, kad kamieninių ląstelių, išgautų iš savo riebalinio audinio, koncentratas pagreitina lėtinių, komplikuotų žaizdų gijimą. Kamienines ląsteles taip pat galima maišyti su papildomai paimtais ir persodinimui paruoštais riebalais. Tokiu atveju kamieninėmis ląstelėmis „praturtinti“ riebalai naudojami krūtų, sėdmenų didinimui, veido jauninimui, raukšlių lyginimui, krūtų atkūrimui, kitų defektų korekcijai. Riebalų, naudojamų persodinimui, „praturtinimas“ kamieninėmis ląstelėmis leidžia greičiau pasiekti norimų rezultatų.

Koks efektas, persodinus kamienines ląsteles?

  • Mažiau pastebimi su amžiumi atsiradę odos pakitimai.
  • Oda atgauna natūralų skaistumą ir stangrumą.
  • Mažiau matomos raukšlės.
  • Paslepiamos nuovargio žymės.
  • Atstatomas natūralus odos drėgmės balansas.
  • Pašalinami randai bei pigmentinės dėmės.

Specialistai teigia, kad odos grožio tą pačią dieną dar nesimato. Turi praeiti laiko, kol neliks procedūros ženklų – galimų paraudimų, mėlynių ir patinimų, skausmo. Kurį laiką rekomenduojama vengti fizinio krūvio. Po 1-2 savaičių, 2-4 savaičių žmogus jau gali pilnai dirbti. Grožio specialistai tikina, kad šie odos atjauninimo pasiekimai išsilaiko ilgiau nei metus. Pasak plastikos chirurgų, naujausios technologijos leidžia dalį surinkto riebalinio audinio išsaugoti kitai procedūrai.

Augalų kamieninės ląstelės naudojamos kosmetikoje. Kosmetologai siūlo jauninančias veido kaukes, kurių sudėtyje yra kelių augalų, pavyzdžiui, argano medžio ir taukės šaknies kamieninių ląstelių. Šios kaukės paprastai prisotinamos ir kitais odos jauninimą skatinančiais elementais, tokiais kaip kolagenas, elastinas, retinolis.