Kas kaltas dėl riebios veido ir galvos odos?

Odos riebumas priklauso nuo joje išsiskiriančio sebumo. Kas tai yra?

sebumas

Sebumas – tai aliejus, kurį organizmas natūraliai gamina ir jis išsiskiria iš riebalinių liaukų, slypinčių po viršutiniu odos sluoksniu. Tiesa ta, kad riebalinės liaukos yra visur, tad būtent todėl sebumas gali paveikti odą, veidą, plaukus ir… net nagus. Tų liaukų yra labai daug, jos išsidėsčiusios per visą kūną, todėl norint sumažinti riebalų išsiskyrimą, tikrai reikia pasistengti.

Iš esmės,šie riebalai teikia ir nemažai naudos. Jie daro mūsų odą atsparią aplinkos veiksniams, sukurdami barjerą, kuris primena membranos sienelę ir palaiko drėgmę odoje: leidžia odai pasisavinti tam tikrą kiekį vandens,o taip pat ir pašalinti nereikalingus skysčius. Tačiau per daug riebalų odai nesveika, jie užkemša poras ir „pritraukia“ nešvarumus, o užteršta oda sukuria labai gerą terpę spuogams, aknei. Panašiai yra ir su galvos oda, per didelis sebumo kiekis verčia plaukus kur kas greičiau riebaluotis. Ypač aktyviai riebalai gaminasi brendimo laikotarpiu, bet su amžiumi šis procesas lėtėja.

Svarbu, kad oda turėtų idealų kiekį sebumo – kai viskas gerai, tuomet odą vadiname „normalia“, kai sebumo per mažai – „sausa“, o kuomet sebumo išsiskiria per daug – vargstame su pernelyg „riebia“ oda.

Yra daugybė kosmetikos priemonių, kuriomis galima „nusausinti“ odą. Daugelyje jų yra alkoholio. Tačiau nepersistenkite, nes oda taip lengvai nepasiduoda.

Po tokių priemonių dažno naudojimo oda pradeda dar labiau riebaluotis. Viskas paprasta – oda išskiria daugiau riebalų, nes nori kompensuoti tai, ko neteko. Ilgainiui – pradedame plauti plaukus dažniau, juos dar labiau sausindami. Taip įsisukame į uždarą ratą.
Štai keletas patarimų, kaip reikėtų elgtis su savo oda:

Be reikalo nelieskite veido rankomis arba prieš tai jas gerai nusiplaukite su muilu – per dieną rankos liečia įvairius daiktus, turėklus, rankenas ne tik namuose, bet ir viešose vietose. Kenksmingų mikroorganizmų, kurie gali išprovokuoti uždegimus, odai tikrai nereikia, antraip galite sulaukti spuogų.

Nepamirškite nušveisti veido – riebią odą rekomenduojama šveisti 2 kartus per savaitę. Šveisdami pašalinsite visus nešvarumus, o taip pat ir negyvas odos ląsteles. Rekomenduojama rinktis grubesnį šveitiklį, kad poros gerai išsivalytų.

Peržiūrėkite turimus turimus tonikus, veido drėkiklius, losjonus , kad juose nebūtų alkoholio ir kitų sausinamųjų medžiagų.
Plaukus prižiūrėti reikia panašiai kaip veidą. Normalu plaukus trinkti kasdien, juk ir veidą prausiame kasdien, bet reikia atsižvelgti į tam tikrus dalykus. Ar žinojote, kad šampūnu reikia trinkti tik plaukų šaknis, bet ne galiukus? Išmuilinus šampūnu šaknis, o vėliau jį skalaujant, plaukų galiukai ir taip išsiplauna, bet neišsausėja. Be to, jei manote, kad kuo labiau trinsite ir masažuosite šaknis, tuo plaukai bus švaresni – klystate. Per daug trinant galvos odą, plaukai gali dar labiau susiriebaluoti. Intensyviai trinant galvos odą, riebalų liaukos išskiria daugiau sekreto. jeigu nėra būtinybės galvos trinkti kasdien, patartina plaukus plauti 3-4 kartus per savaitę ir geriausia ryte, o ne vakare.

Be to, nenaudokite karšto vandens. Moterys dažnai plaukus plauna karštu vandeniu, manydamos, kad taip plaukai bus švaresni. Tačiau karštas vanduo suaktyvina riebalines liaukas, kurios išskiria daugiau riebalų ir plaukai labai greit vėl susiriebaluoja. Jei norite, kad plaukai kuo ilgiau išliktų gaivūs ir švarūs, skalaukite juos šiltu, drungnu vandeniu.

Atidžiai stebėkite savo odos pokyčius ir elkitės su ja deramai. Oda gyvena savo „gyvenimą“ , kartais ji yra ištroškusi drėkinamojo kremo, kartais – maistingųjų medžiagų, t. y. maitinamojo kremo. Tačiau pastaruoju nereikėtų piktnaudžiauti, nes atsitiks taip, kaip ir mums, kai persivalgome – priaugame svorio ir pradeda kauptis riebalai. Prauskite ją, duokite daugiau vandens, naudokite drėkinamąsias kaukes, nepamirškite valyti odos ir pašalinti visų nešvarumų iš odos porų.