Kirpimo meistras Vytautas Želnys: svarbiausia pataikyti į dešimtuką tarp norų ir praktiškumo

vytautas zelnys

„Nebūtinai reikia būti madingam, labai svarbu būti individualiai stilingam. Jūsų stilius – aukščiau mados“ – šio kredo laikosi sostinės grožio salone „Salionas“ dirbantis kirpimo meistras Vytautas Želnys.

Vytautas savo karjerą „Salione“ pradėjo nuo administratoriaus pareigų. Vėliau, pats panorėjęs rankose laikyti žirkles, nusprendė šią darbo vietą iškeisti į sudėtingą, bet įdomų kirpėjo amatą. Kantrumas, komunikabilumas, sąžiningumas, perfekcionizmo siekis ir kruopštumas jam žadėjo sėkmę, kuria šiandien jis gali didžiuotis. Dabar jis nuoširdžiai darbuojasi su kitais dešimt patyrusių, talentingų, tobulėjančių, perspektyvių plaukų, kosmetologijos ir nagų priežiūros specialistų žinomame „Salione“, yra profesionalus kirpėjas, savo žiniomis ir meistriškumu nesibodintis dalintis su kitais. Tarptautinės grožio dienos proga kirpimo meistras Vytautas Želnys dalinasi mintimis apie šukuosenos formavimo ir plaukų priežiūros gudrybes.

Kas lemia šukuosenos ir įvaizdžio formavimą?

Šukuosenos formavimas yra meistro ir kliento komandinis darbas. Aptariame prieš pradėdami kirpti, ką žmogus veikia gyvenime, kokį darbą dirba, kiek laiko gali skirti savo įvaizdžiui, šukuosenai formuoti, tada žiūrime, kokie kliento plaukai, kiek jų yra. Svarbu, kad būtų patogu ir pataikyta į dešimtuką tarp noro ir praktiškumo. Tai svarbiausia. Ne visada parenki tai, ko žmogus nori, nes kartais klientų norai būna nerealūs, nei tinka, nei gražu. Žinoma yra ir tam tikros kirpimo technologijos. Pavyzdžiui, kirpimas turėtų būti atliekamas pagal veido formą, plaukų tipą. tad kartu su klientu ieškome optimalaus varianto.

Ir toliau išliks madingi prieš ketverius metus į madą atėję vyriški kirpimai, vadinami „under cut“ arba trumpi šonai, ilgas viršus.

Mūsų klientai nėra pernelyg įnoringi arba tiesiog mums pavyksta rasti tą geriausią variantą. Tik vieną atvejį prisimenu, kad nesusikalbėjome su vaikinu. Gavosi taip, kad vienas kalbėjome apie automobilį, o kitas galvoje turėjo dviratį. Kituose salonuose, kiek žinau, visokių įdomių dalykų nutinka, šokdina kirpėjus kaip reikiant.

vytautas zelnys

Kokios šio rudens sezono šukuosenų ir plaukų dažymo tendencijos?

Jaučiasi, kad žmonės pagaliau supranta, kas yra mada ir stilius. Jie nepuola stačia galva vadovautis dizainerių pasiūlymais ir rekomendacijomis, o tiesiog prisitaiko savo stiliui kažkuriuos, jiems tinkančius, jų individualų stilių padedančius kurti dalykus. Ką tik nuvilnijo vasara, kuri buvo išskirtinė įvairesnėmis plaukų spalvomis, jaunimas atostogų metu rinkosi ryškesnes spalvas net žalią, mėlyną, iš tiesų toks spalvų žaismas gražu, kam patinka. Šį sezoną plaukų dažymas linksta į du kraštutinumus – vyraus arba natūralios spalvos arba vėlgi nuo vasaros likusios pabrėžtinai ryškios. Tikrai nebus madingi  kažkokie „tortai“ ant galvos, grandiozinės, perspaustos šukuosenos. Gražu ir patrauklu bus tai, kas paprasta, elegantiška. Ir toliau išliks madingi prieš ketverius metus į madą atėję vyriški kirpimai, vadinami „under cut“ arba trumpi šonai, ilgas viršus. Norinčios būti stilingos moterys turėtų siekti natūralumo, auginti ilgesnius plaukus. Šį sezoną bus madinga formuoti griežtesnes ilgų plaukų linijas, vengiant didesnių iškarpymų, taip pat į madą grįžta kirpčiai. Ruduo ir žiema atauginti ilgesnius plaukus – tinkamiausias laikas.

vytautas2

Kokios yra pagrindinės plaukų puoselėjimo taisyklės?

Kaip ir bendrai žmogaus sveikatai, taip ir sveikiems plaukams, svarbiausia, kad žmogus savo gyvenime atrastų harmoniją. Tai pagrindinis dalykas. Nesinervinti, nestresuoti, tinkamai maitintis, kad organizmas gautų pakankamai vitaminų. Būtent žmogaus savijauta labiausiai atspindi plaukų būklę. Plaukai slepia daug informacijos.

Kai žmogaus plaukai labai suprastėja, aš visada rekomenduoju valgyti daugiau mėsos, nes kai žmogus nustoja valgyti mėsą, plauko struktūra kartais pasikeičia negrįžtamai. Jie tampa minkšti, suplonėja. Reikia valgyti ir pakankamai daržovių.

Žinoma, svarbu ir tinkamai prižiūrėti plaukus, pasirinkti plaukams ir galvos odai tinkantį šampūną, kondicionierių, naudoti aliejukus. Visada patariu rinktis tik gerą kosmetiką, kurioje nebūtų silikono, farmaldechidų, parabenų, nes jie yra neišplaunami iš plauko, vieną kartą papuolė ir viskas. iš pradžių, tarsi, suteikia gerą efektą, bet vėliau plaukai tampa šiurkštūs, kaip šienas. Pravartu būtų nors kartą per savaitę plaukus pamaitinti kaukėmis, jas išlaikant bent pusvalandį. Po vasaros plaukus reikia būtinai atgaivinti. Žmonės baiminasi, kad rudenį labiau pradeda slinkti jų plaukai. Vėlgi reikia žinoti, kad dalis plaukų turi išslinkti. Jei kažkiek plaukų išslenka po galvos trinkimo arba šukuojantis lieka šukose, tai nėra problema ir reikėtų priimti tokį plaukų slinkimą, kaip natūralų procesą. Tačiau, jeigu jie slenka kuokštais, lieka ant pagalvės, reikėtų susirūpinti ir imtis gydymo. Plaukų stiprinimui labai padeda natūralių aliejų, grietinės ir krienų kaukė.