Kokią kosmetiką turėtume naudoti žiemą?

Daugelis laukia baltos, snieguotos žiemos ir jos teikiamų malonumų. Bet ne mūsų veido oda. Ji jautri šalčiui, o dar labiau permainingai temperatūrai, kai iš šiltų patalpų staiga išeiname į šaltį, o po to sušalę vėl grįžtame į šiltą aplinką.Todėl norint apsaugoti veido odą nuo šoko ir galimų bėdų, pats laikas keisti vasaros kosmetiką į žiemos. Kosmetologų teigimu, žiemos kosmetikos priemonės turėtų būti riebesnės ir labiau praturtintos vitaminais.

Šaltuoju metų laiku labai nedaug žmonių sugeba išlaikyti sveiką ir gražią veido odą. Daugelis iš mūsų kenčia nuo to, kad nušalusi oda iš karto paraudonuoja, tampa sudirgusi, pradeda pleiskanoti. Nuo oro permainų ir šalčio veido odą padeda apsaugoti tinkamos kosmetikos priemonės ir makiažas. Todėl pats laikas tą kosmetiką, kurią naudojote vasarą, padėti į šalį ir kosmetinę papildyti žiemą tinkančiomis kosmetikos priemonėmis.

Viena svarbiausių taisyklių rūpinantis veido oda žiemą yra tai, kad visos grožio procedūros turėtų būti baigtos bent vieną valandą prieš išeinant iš namų į šaltį. Kitas svarbus veiksnys – neleisti odai išsausėti. Sausa oda žiemą turi būti prausiama ne vandeniu, o valoma švelniu kosmetikos pieneliu, grietinėle, specialiu prausimosi geliu. Muilą ir sausinančias prausimosi priemones iki vasaros pamirškite. Be to, odą reguliariai palepinkite maitinančiomis kaukėmis.

Jei veido oda yra normali arba mišri atitinkamai parinkite šio tipo odai skirtus losjonus ir tonikus, kurie pašalintų riebalų perteklių nuo smakro ir kaktos.

Jeigu jūsų oda riebi ir lengviau ištveria šaltį, rūpintis ja vis tiek reikia. Tačiau žiemą, skirtingai nei tai darėte vasarą, naudokite prausiklius be alkoholio.

Gilus veido valymas ar šveitimas, nepriklausomai nuo odos tipo, žiemą turi būti atliekamas ne dažniau kaip kartą per savaitę.Taip pat naudinga šildanti kaukė, atkurianti odos tonusą.

Labai svarbu šaltuoju metų laiku odą drėkinti, nes ją džiovina ne tik žvarba lauke, bet ir sausas oras patalpose. Namuose ar biure, kur patalpos intensyviai šildomos rekomenduojama naudoti oro drėkintuvą arba ant radiatoriaus pakabinti indą su vandeniu. Dėl pernelyg sauso oro patalpose dažniau veido odą patepkite drėkinamaisiais kremais. Užtepkite kremo gausiau nei įprastai, palaikykite 15-20 minučių, kol susigers į odą ir tik tada servetėle švelniai nuvalykite jo perteklių.

Juk žiemą, kad apsaugotumėte kūną nuo šalčio rengiamės šilčiau, apsitūlojame kailiniais, tad ir kosmetikos sluoksnis ant veido odos turėtų būti storesnis. Dauguma kosmetologų rekomenduoja žiemą rinktis kosmetiką jautriai odai, atsižvelgiant į jos tipą.Taigi, jei jūsų oda yra sausa, jums reikia pasirinkti sausai ir jautriai odai priemones, o jei riebi – riebiai ir jautriai odai. Būtinai naudokite makiažo pagrindą, nes jis puikiai apsaugo veido odą nuo neigiamo aplinkos poveikio. Skystą makiažą rinkitės silikono arba vaško pagrindu.

Blakstienų tušą žiemą naudokite tik atsparų vandeniui. Odą aplink akis valykite specialiu makiažo valikliu, kuris ne tik nedirgina jautrios akių odos, bet ir maitina ją.

Žiemą rūpestingiau rinkitės skaistalus ir nepersistenkite naudodamos juos. Prisiminkite, kad šaltis ir taip natūraliai nurausvina skruostus.

Lūpos žiemą taip pat reikalauja specialios priežiūros, nes tai viena iš jautrių, neapsaugotų veido dalių. Kur bebūtumėte visada su savimi turėkite balzamą arba vazeliną lūpoms. Nedrėkinamos lūpos šaltuoju metų laiku kaip mat suskeldėja, ima perštėti. Dažnai žiemą ant lūpų atsiranda pūslelinė, kurią išgydyti prireikia laiko. Turintiems polinkį į pūslelinę pravartu lūpas pasitepti antiseptinį poveikį turinčiu arbatmedžių aliejumi. Būtinai lūpas patepkite prieš naktį, kad balzamas ar aliejus jas pamaitintų. Retsykiais naudinga lūpų paviršių švelniai nušveisti ir pamasažuoti minkštu dantų šepetėliu sudrėkintu šiltame vandenyje. Po šios procedūros lūpas patepkite grietinėle arba alyvuogių aliejumi.

Dar vienas svarbus patarimas – pasirinkite kosmetikos gamintojus iš tos šalies, kurioje panašus klimatas, kaip ten, kur gyvenate jūs.