Kolageno kaukės veidui

Kolagenas yra žmogaus organizme esantis baltymas, kurio daug yra odoje. Dėl kolageno oda yra elastinga ir sugeba atsinaujinti po įvairių sužalojimų ir ligų. Šiuo metu yra priskaičiuojama net 25 mūsų organizme aptinkami kolageno tipai. Kolageno baltymai sudaro apytikriai 25 procentus visų mūsų kūno baltymų. Deja, su amžiumi kolageno kiekis mažėja. 30-ies metų žmonių odoje kolageno sumažėja net 15 proc. Kad pratęstų odos jaunystę, grožio pramonė kolageną naudoja įvairių kremų, kaukių sudėtyje.

Anksčiau kosmetikoje buvo naudojamas gyvulinės kilmės kolagenas, tačiau, pasak specialistų, paaiškėjo, kad jis nėra veiksmingas, nes nepadeda prasiskverbti pro išorinį odos sluoksnį. Tada kolageną imta išgauti iš jūros gyvūnų ir augalų. Augalinės kilmės kolageno molekulės yra mažesnės, tad lengvai patenka į odos ląsteles ir skatina nuosavo odos kolageno gamybą.

Kolageną įmanoma gauti ir natūraliu būdu, su maistu. Pavyzdžiui, daug valgant riebios jūrinės žuvies arba augalų, turinčių kolageno. Mokslininkai pastebėjo, jog uogos, petražolės, rėžiukas, bičių duonelė, morkos, abrikosai, slyvos, vynuogės ir daigai turi savyje medžiagų, kurios stiprina kolageno skaidulas ir stangrina mūsų odą.

Ar padeda gryno kolageno kaukės sugrąžinti odos jaunystę?

Kolagenas yra natūrali medžiaga, todėl ją galima naudoti ir esant 20-ties metų. Kaukės su kolagenu yra viena paprastų namuose grožį leidžiančių puoselėti kosmetikos priemonių. Kolagenas, naudojamas kaukių gamyboje, specialistų teigimu, savo struktūra yra labai artimas natūraliam žmogaus kolagenui .Tačiau ar galima iš kolageninių kaukių tikėtis realios naudos, efektyvių rezultatų, manyti, kad jos panaikins ant veido atsiradusias kad ir mažytes raukšleles? Mokslininkai iki šiol ginčijasi dėl naudos, kurią odai kolagenas gali suteikti iš išorės.

Dermatologai ir kosmetologai pastebi, kad kolagenas, tepamas ant odos, negali patekti į giliuosius audinius. Esmė ta, kad kolageno molekulė yra per didelė, ji negali prasiskverbti ten, todėl negali paveikti natūralaus odos kolageno. Tad nesitikėkite stebuklų. Vis dėlto kolageninės kaukės aktyviai veikia paviršinį odos sluoksnį – ir tai yra pasiekimas. Be abejo, kaukėse yra ir kitų ingredientų – vitaminų, vaisių rūgščių, įvairių mineralų.

Populiariausios kolageno kaukės yra medžiagos pagrindu. Medžiaga primena servetėlę, iškirptą pagal veido formą su paliktomis kiaurymėmis akims. Kolageninės kaukės medžiaga įmirkyta specialiu skysčiu. Tokia kaukė jau paruošta naudojimui, reikia tik išimti iš pakuotės ir užsidėti ant veido.

Kitokias kaukes reikia sumaišyti: kolageno milteliai sumaišomi su pridėtu specialiu koncentruotu skysčiu. Viską gerai išmaišius gaunamas mišinys, panašus į želę. Tokią želę reikia tepti ant veido ir palaikyti pusvalandį. Po to šiltu vandeniu nuplauti. Tada patepti veido odą drėkinamuoju kremu.

Kolageno kaukės tinka visų tipų odai, bet pirmiausia jas rekomenduojama naudoti brandesnei, sausai odai.

Kaip veikia kolageno kaukės veido odą?

  • Aktyvina medžiagų apykaitą.
  • Šalina toksinus.
  • Gydo odos sužalojimus ir randelius.
  • Drėkina odą.
  • Išlygina mimikos raukšles.
  • Patempia odą.
  • Suteikia odai stangrumo ir elastingumo.