Makiažo bazė – kas tai yra?

Makiažo bazė arba gruntas yra pirmasis sluoksnis, kuris gula ant jūsų odos dengiant veidą kosmetinėmis priemonėmis. Jis tobulai paslepia trūkumus, paraudimus, išsiplėtusias kraujagysles ar pigmentines dėmes, išlygina odą ir veido spalvą, paryškina veido formą ir pabrėžia privalumus.

Makiažo bazių pasirinkimas šiandien tikrai didelis. Bet ar mokate išsirinkti jūsų odai tinkamiausią? Netinkamai pasirinkta makiažo bazė gali sugadinti net tobuliausiai atliktą makiažą.

  • Bespalvė makiažo bazė skirta odai be ryškesnių trūkumų ir gali būti tepama ant viso veido. Ji švelnina ir lygina odą, mažina riebių zonų blizgėjimą bei garantuoja, kad makiažas laikysis ilgiau.
  • Žalia makiažo bazė skirta odos raudoniui (išsiplėtusioms kraujagyslėms, spuogams) maskuoti.
  • Rožinė – paslėps pajuodusius paakius, ne visai užgijusius spuogus.
  • Oranžinės, geltonos spalvos makiažo gruntas suteikia gaivumo pavargusiai, brandžiai odai, maskuoja pajuodusius paakius, amžiaus dėmes.
  • Violetinė makiažo bazė padės pageltusiai odai.
  • Melsvo atspalvio gruntu galima paryškinti labai šviesią odą ir suteikti jai spindesio.

Kuo skiriasi makiažo bazė nuo makiažo pagrindo?

Makiažo pagrindas, tepamas po makiažo bazės. Jis reikalingas galutinai suvienodinti veido odos spalvai. Kasdieniniam makiažui vizažistai pataria rinktis makiažo pagrindą, pažymėtą užrašu „liquid“. Visi makiažo pagrindai yra gaminami dviejų atspalvių: rausvos ir gelsvos, nes žmonių odos tipai būna dvejopi – linkę į rausvą arba gelsvą atspalvius. Kurio spalvinio tipo yra žmogaus oda, galima patikrinti žvilgtelėjus į jo delnus. Pagrindinė taisyklė – makiažo pagrindo spalva turi visiškai atitikti odos spalvą.

Ar žinojote, kad makiažo pagrindas tarnauja ir kaip veido odos apsauga? Vasarą juo būtinai padenkite veidą, nes jis puikiai apsaugos odą nuo ultravioletinių spindulių ir neleis taip greitai išgaruoti drėgmei. Na o žiemą apsaugos veido odą nuo šalčio.

Renkantis makiažo pagrindo atspalvį, jį reikia derinti prie kaklo odos spalvos. Jeigu jau užsukote į kosmetikos parduotuvę, padirbėkite iš peties. Išbandykite ne vieną, o kelis atspalvius. Žandikaulio srityje prie ausies užsitepkite šviesesnį, vidutinį ir tamsesnį atspalvius, kuriuos lengvai paskirstę pastebėsite, jog vieno beveik nesimato. Tai ir yra pats tinkamiausias makiažo pagrindas jūsų veido odai.

Šiuolaikinis makiažo pagrindas ne tik išlygina odą, bet gydo spuogus ir reguliuoja riebalų išsiskyrimą.

Kokią rinktis makiažo pagrindo tekstūrą, priklauso nuo odos savybių bei amžiaus. Brandaus amžiaus moterims netiks tiršti kremai, kurie tik dar labiau išryškins raukšles. Populiariausias šiais laikais – skystas makiažo pagrindas – fluidas, kurį gali naudoti įvairaus amžiaus moterys. Jo privalumai – lengvai tepasi, o veido odos spalva atrodo tolygi. Skystą fluidą ypač patartina naudoti vasarą, tačiau jis netinka žiemą. Jo sudėtyje yra daug vandens, tad šaltis gali stingdyti jį ir oda nušals.

Makiažo pagrindą galima tepti pirštais, kosmetine kempinėle arba specialiu teptuku. Padėkite po lašelį kremo ant skruostų, kaktos bei smakro ir paskirstykite ant viso veido. Nepamirškite kruopščiai kremą ištepti prie ausų ir palei kaklą.