Molio naudą grožiui pripažįsta ir kosmetologai

Dažniausiai kosmetologai naudoja molį odai valyti. Įvairiomis molio kaukėmis šalinami inkštirai, gydomi spuogai, bėrimai. Molis sugeria visus nešvarumus, surenka negyvas odos ląsteles, suaktyvina kraujotaką. Mėlynasis molis – puiki priešuždegiminė priemonė. Be to, jis balina odą ir lygina raukšles.

Grožio procedūroms

Ištirpdykite molį vandenyje santykiu 1:2. Maišykite tol, kol gausite vienalytę masę. Ją 10 valandų palikite šviesioje vietoje. Tada švarią veido ir kaklo odą ištepkite 0,5 cm storio sluoksniu, neliesdamos vietų aplink akis ir nosį. Tokią kaukę laikykite apie 20 min.

Jei turite spuogų, vieną, du kartus per savaitę palepinkite odą baltojo molio kauke. Jis išvalo poras, dezinfekuoja, naikina spuogus ir skaistina veido spalvą. Veido spalvą atgaivins ir strazdanas bei pigmentines dėmes išbalins molio kaukė su agurkų sultimis.

Molis gali padėti ir tuomet, jei norite pašalinti randelius, įtrūkimus bei kitus odos pažeidimus. Jį galima naudoti ir po odos infekcijų ar uždegimų, nes jis turi raminančių savybių.

Reikėtų atminti, kad molis iš odos ištraukia drėgmę, tad po grožio procedūrų su moliu būtina odą gausiai sudrėkinti. Jeigu oda labai sausa, į molio kaukes galima įlašinti alyvuogių ar kito aliejaus. Molio kaukes galima naudoti ir kaip šveičiamąją priemonę – tuomet išdžiuvusį molį reikėtų ne nuplauti, o nutrinti.

molio dulkes

Molio kaukė sausai veido odai

Reikės:
• 3 šaukštelių molio;
• 3 šaukštų pieno;
• Arbatinio šaukštelio medaus.

Viską gerai išmaišykite ir tepkite ant kruopščiai nuvalytos veido odos. Po 20 minučių kaukę nuplaukite šiltu vandeniu ir patepkite maitinamuoju kremu.

Molio kaukė riebiai veido odai

Reikės:
• 1 šaukšto agurkų sulčių;
• 1 kiaušinio baltymo;
• Kelių lašų šviežių citrinos sulčių;
• Pusės šaukštelio molio.

Visus produktus išmaišykite, kol gausite vientisą masę. Tuomet paruoštą kaukę tepkite ant veido, tik saugokite, kad nepatektų į akis. Po 15–20 minučių kaukę nuplaukite šiltu vandeniu. Šią kaukę geriausia naudoti vakare, nes po molio kaukių oda tampa jautresnė saulei.

Molio kaukė probleminei veido odai

Reikės:
• 3 šaukštų molio;
• 12 lašų šviežiai išspaustų citrinos sulčių;
• 2 šaukštų spirito.

Sumaišiusios visas sudedamąsias dalis tepkite masę ant veido ir palaikykite apie 15 minučių. Po to kaukę nuplaukite šiltu vandeniu.
Molis tinka ir plaukams puoselėti. Jeigu plaukus reguliariai plausite vandeniu su moliu, išnyks pleiskanos ir plaukai ims geriau augti. Molio košele įtrinkite sausus plaukus. Galvą apvyniokite polietileno plėvele ir šiltu rankšluosčiu. Po pusvalandžio molį išplaukite ir galvą ištrinkite kaip įprastai.