Ne visos kosmetikos priemonės draugauja su saule

Kai kurios įprastos, kasdien naudojamos kosmetikos priemonės paplūdimyje, ilgai būnant saulėje, gali pridaryti nemažai žalos. O juk moterys visur nori būti gražios, todėl makiažo neatsisako net paplūdimy. Jos nori ir ten kvepėti savo mėgstamais kvepalais, palikdamos paskui save aromato šleifą. Tačiau taip elgtis nederėtų, jei mylime save ir mums brangi mūsų sveikata.

kosmetika ir saulė

Dermatologų teigimu, saulės spinduliai kvepalais ar dezodorantu papurkštas vietas dažniausiai paženklina smulkesnėmis ar stambesnėmis rusvomis dėmelėmis. Be to, kvapiosios medžiagos gali sukelti foto-alergines reakcijas, odoje gali atsirasti įvairūs bėrimai, oda gali parausti, pradėti niežėti ir dilgčioti. Panašią odos reakciją į saulę gali sukelti ir rutuliniai dezodorantai – antiperspirantai.

Vasarą atsakingai reikėtų rinktis ir kremus odai. Saulėtuoju periodu, poilsiaujant prie jūros ar ežero, nerekomenduojama naudoti kremų ar losjonų su vaisių rūgštimis, jie taip pat gali padidinti odos pigmentaciją.

Iki rudens derėtų pamiršti ir kai kurias grožio procedūras, kurių metu, pavyzdžiui, lazeriu šalinami kokie nors dariniai: apgamai, karpos, išsiplėtusios kraujagyslės, pigmentinės dėmės. Rezultatai tokiais atvejais gali būti priešingi nei tikimasi, ypač jei minėtą odos plotelį neilgai trukus „paglosto“ saulės spinduliai. O kad taip atsitiktų netgi nebūtina gulėti paplūdimyje ir degintis, pakanka saulėtą dieną pasivaikščioti miesto gatvėmis. Po minėtų grožio procedūrų įvairiais būdais gydytos odos vietos saulėje gali išbalti, atsiranda taip vadinamoji hipopigmentacija, arba dar labiau patamsėti – įvyksta hiperpigmentacija.

Gydytojai pataria vasarą naudoti kuo mažiau kosmetikos, rinktis vaistinėse parduodamas bekvapes priemones, kurios savo sudėtyje turi kuo mažiau alergizuojančių medžiagų: konservantų, parabenų. O geriausia saulei atidengti tik švarią odą, prieš tai ją patepus specialiais kremais su filtru nuo saulės.