Pavojingi produktai tavo odai, dėl kurių kyla spuogai

Problema amžina, kaip pats gyvenimas. Iškyla spuogai greitai ir nelauktai, dažniausiai tada, kai mažiausiai to reikia, o panaikinti juos ir išgydyti trunka ne dieną ir ne dvi, kartais ir keletą metų.

Specialistai vieningai sutaria, kad įtakos spuogų atsiradimui turi ir tam tikri produktai. Taigi, jeigu turite polinkį į šią problemą, pravartu žinoti, ko nereikėtų dėti į burną.

Pienas. Anksčiau tik sūrio nevalgyti rekomendavę specialistai vis dažniau pabrėžia būtinybę išbraukti iš mitybos raciono ir pieną. Ypač kai pastebėjo, kaip pasikeitė veido oda pacientų, kurie dviems savaitėms atsisakė pieno. Oda tapo lygi ir sveika. Gydytojai teigia, kad nebūtina pieno atsisakyti visiems laikams, pasitaisius odos būklei, pieną ir jo produktus galima grąžinti į valgiaraštį.

Cukrus. Spuogų atsiradimą gali išprovokuoti ir cukrus. Šis produktas sukelia organizmo uždegimą, o jis labai dažnai pasireiškia bėrimu – kitaip tariant, prasideda veido odos uždegimas. Mat žmonių, turinčių bėdų dėl spuogų, virškinimo trakte yra mielių, taigi, nesunku įsivaizduoti, kas nutinka, kai jos gauna cukraus. Mielių yra ir odos riebalų liaukose, todėl cukrus provokuoja ir šių liaukų uždegimą.

Šokoladas. Šokoladas gali sukelti didelį spuoguotumą, nes jį valgant padidėja tam tikrų rūšių interleukino gamyba, kuris skatina uždegimo procesus ir silpnina imunitetą. Tai ir gali būti spuogų atsiradimo priežastis.

Pilno grūdo produktai. Pilno grūdo produktuose naudojami grūdai su visomis dalimis, tad juose yra glitimo, kurio netoleruoja kai kurie žmonės. Į tokių žmonių organizmą patekus pilno grūdo produktams gali kilti uždegimas. Imuninis organizmo atsakas  – gausus spuoguotumas ir odos uždegimas.

Kava. Kavos pupelėse yra organinė rūgštis, kuri kelia kortizolio, žinomą kaip streso hormonas, lygį. Jis gali veikti kaip androgenas, kuris padidina riebalinių liaukų veiklą, dėl ko atsiranda aknė. Jei pereisite prie kavos be kofeino – nepadės, juk ne kofeinas yra spuogų priežastis. Geriau kavą pakeiskite žolelių arbata.

Žemės riešutai. Jie turi androgenų, kurie padidina spuogų atsiradimą. Bandykite juos keisti migdolų ar anakardžių riešutais, jie neturi androgenų.

Alkoholis. Neretai spuogai atsiranda po vakarėlių ir pasilinksminimų, kuriuose nevengiama alkoholio, manoma, kad neigiamą įtaką daro ir stresas, miego trūkumas. Kūnui patiriant stresą pakyla kortizolio lygis, o kartu ir cukraus, tuomet ir iškyla spuogai.
Specialistai sako, kad polinkis į spuoguotumą gali būti ir paveldėtas, todėl pasireiškia iš kartos į kartą.