Peptidų efektyvumas pranoko kolageną

Stebuklų nebūna – dažnai skeptikų vartojama frazė, ypač kai kalbama apie galimybę be skalpelio pagalbos atjauninti veido odą. Tačiau jų lūpomis neretai kalba nežinojimas arba paprasčiausias valios stygius, trukdantis kiekvieną dieną paaukoti bent keletą minučių savo brangaus laiko odos priežiūrai. Jei vis dėlto tikite tuo, kad tinkamos priemonės gali padėti išlaikyti stangrią ir lygią veido odą, privalote susipažinti su itin efektyvia medžiaga, pranokstančia visiems gerai žinomą elastiną, kolageną ar net keratiną. Vienas naujausių pasaulio mokslininkų laimėjimų dermatologijos srityje – peptidai.

Kas yra peptidai?

Peptidai – tai trumpi amino rūgščių polimerai. Nuo baltymų jie skiriasi mažesniu molekulės dydžiu: peptidus sudaro nuo 2 iki 50 amino rūgščių. Pastarųjų jungtys yra stiprios ir esant normalioms sąlygoms organizme gali būti suardomos tik veikiant specialiems fermentams.

Kadangi peptidai dalyvauja visuose gyvybiniuose organizmo procesuose, jie itin svarbūs organų veiklai. Jie atnaujina žmogaus lasteles, palaiko jų aktyvumą, apykaitos procesus. Peptidai gali būti naudojami kovojant su įvairiomis ligomis, siekiant suteikti organizmui gyvybingumo, tačiau didžiausio populiarumo peptidai sulaukė pasižymėję kaip puiki priemonė nuo raukšlių ir kitų senėjimo požymių. Negaunant reikalingo kiekio peptidų, ląstelėje lėtėja baltymų sintezė. Organizme pasileidžia senėjimo procesas ir su juo susijusios lėtinės ligos.

Peptidų nauda grožiui

Žmonės linkę išleisti dideles pinigų sumas kosmetikos priemonėms, kurių reklamos ar pakuotės žada puikų efektą, tačiau gerai nepasidomi, ar jose esančios medžiagos iš tiesų veiksmingos. Odos senėjimas priklauso nuo keleto pagrindinių veiksnių: streso, gyvenimo būdo, UV spindulių, klimato sąlygų, jų kaitos, mitybos. Bėgant metams, oda netenka drėgmės, praranda elastingumą, tampa šerpetota, atsiranda raukšlelės. Nors šie procesai yra natūralūs ir neišvengiami, juos pristabdyti galima mažos molekulinės masės peptidais.

Kadangi į kosmetikos gamybą peptidai patenka kaip sintetinės molekulės, jos sukuriamos laboratorijose. Specialistai tikina, kad sintetiniai peptidai net pranašesni, nes juos galima paruošti taip, kad jie padėtų pasiekti norimą efektą, pavyzdžiui, lygintų raukšles, minkštintų odą ir pan. Sintetiniai peptidai sėkmingai naudojami gaminant daugelį naujausių kosmetikos priemonių, kurios užtikrina kokybišką odos priežiūrą.

Kosmetika, kurios sudėtyje yra peptidų, veikia gyvas ląsteles ir netgi senėjančioje odoje skatina jų regeneracijos procesus, identiškus vykstantiems jaunoje odoje. Taigi pasirinkus patikimų gamintojų produktus ir reguliariai juos naudojant odą galima apsaugoti nuo žalingo aplinkos poveikio bei raukšlių. Ji bus lygesnė ir atrodysite jauniau.

Kaip išsirinkti?

Visų pirma atkreipkite dėmesį į peptidų rūšį, kuri naudojama kosmetikos produktuose. Pavyzdžiui, palmitolis pentapeptidas skatina odos ląsteles didinti kolageno ir kitų baltymų sintezę, o peptidai, kurių sudėtyje yra vario, tarnauja kaip signalai audinių regeneracijoje, taip pagreitindami odos atstatymą, sumažinantys randus ir t.t. Įsigilinus į visas rūšis, išsiaiškinsite, koks poveikis reikalingas būtent Jums.

Svarbu neapsigauti ir nepasitikėti prekiautojais, pardavinėjančiais neaiškius gaminius. Priemones su peptidais saugiausia įsigyti vaistinėse.

Tam kad peptidų poveikis būtų akivaizdžiai pastebimas, vien kremo nepakanka. Reikia maitinti organizmą iš vidaus ir naudoti skirtingus peptidinių bioreguliatorių kompleksus. Siekiant tinkamo rezultato, būtina sureguliuoti ir savo mitybą. Venkite cukraus – jo skaidymo metu odoje sutirštinami tokie baltymai kaip kolagenas, elastinas, todėl oda gali prarasti tonusą, sudribti. Taip pat pasistenkite vartoti kuo daugiau maistingų, baltymų turinčių medžiagų. Tada pirmieji odos senėjimo požymiai atsiras žymiai vėliau.