Plazmoliftingas – kas tai?

Visos moterys nori būti gražios, o paprastų kosmetikos priemonių ne visada pakanka. Estetinės medicinos naujovių tiek daug, kad ne visada spėjame sužinoti, kas geriausiai mums gali padėti, kokios estetinio gražinimo procedūros gali išspręsti vienas ar kitas problemas. Neretai moterims informacijos apie naujoves grožio pasaulyje stinga.

Šiuo metu bene populiariausia jauninamoji procedūra yra injekcijos trombocitais praturtinta plazma, taip vadinamas plazmoliftingas. Tai – odos ląstelių atkūrimas naudojant paties paciento kraujo plazmą.

„Ši procedūra yra visiškai natūrali, be chirurginės intervencijos ir cheminių preparatų. Plazmoliftingas dažniausiai naudojamas įvairioms odos problemoms spręsti, randų gijimui skatinti, plaukų slinkimui ar net visiškam nuplikimui gydyti. Procedūra žymiai pagreitina odos regeneraciją po gydymo lazeriu, gali padėti koreguoti patamsėjusių paakių problemą, saulės pažeistai odai atstatyti. Taip pat atnaujina veido, kaklo, dekolte, rankų odą, ją skaistina ir lygina. PRP taikoma smulkių raukšlelių gydymui net tose vietose, kuriose botulino toksinas negali būti naudojamas. Plazmoliftingas rekomenduojamas nuo 30 metų, kaip jauninanti procedūra“, – teigia „Estetus Klinikos“ gydytoja dermatologė Edita Naruševičiūtė-Skripkienė.

Procedūros metu iš venos paimamas nedidelis kiekis kraujo, jis apdorojamas specialiame PRP aparate, kuris trombocitų koncentraciją padidina 6-8 kartus. Kraujas, paimtas iš paciento venos, patalpinamas specialiame konteineryje ir 5 – 10 minučių centrifūguojamas, tuo metu plazma su trombocitais atsiskiria nuo raudonųjų kraujo kūnelių. Gautas kraujo kūnelių koncentratas itin plona adata suleidžiamas į problemines odos vietas.

Specialistų teigimu, paties žmogaus kraujo kūneliai, trombocitai, nesukelia alerginės ar autoimuninės reakcijos. Jie išskiria taip vadinamus augimo faktorius, kurie reguliuoja ląstelių migraciją ir dauginimosi ciklą, skatina jas gaminti kolageną, kuris padeda sumažintii arba panaikinti raukšleles ir gydyti odos pažeidimus, suaktyvina kraujotaką. Paruoštoje plazmoje trombocitų koncentracija daug kartų didesnė nei pačiame kraujyje, todėl ląstelių atsinaujinimo procesas yra žymiai efektyvesnis.

„Trombocitais praturtintos plazmos injekcijos yra tinkamos pacientėms, kurių oda turi paviršinių ir vidutinio gylio raukšlelių, yra praradusi elastingumą, glemba, papilkėjusi. Plazmoliftingas puikiai tinka randeliams po aknės ar traumų, strijoms gydyti, nes skatina kolageno formavimąsi ir lemia geresnę kraujotaką – ko ir trūksta randiniame audinyje ar strijoje. Gilių raukšlių vien tik plazmoliftingu neįmanoma išlyginti, nes jos atsiranda ne tik dėl prarasto kolageno“, – sako dermatologė.

Pasak medikės, naudojant įprastas raumenų tonusą mažinančias injekcijas ar užpildus, laikui bėgant jų poveikis mažėja, tuo tarpu PRP – didėja. Teigiamas rezultatas pradeda matytis praėjus 3-4 savaitėms po procedūros ir laikui bėgant ryškėja. Specialistai plazmoliftingą rekomenduoja atlikti 1-2 kartus per metus, o atliekant procedūrą dažniau, rezultatas veiksmingumu gali prilygti plastinei operacijai.

Tačiau gydytoja atkreipia dėmesį, kad plazmoliftingas tinka ne visiems. „Procedūra nerekomenduojama sergantiems kraujo ligomis, kuomet yra sumažėjęs trombocitų skaičius, onkologinėmis ligomis arba autoimuninėmis odos ligomis. Individualiai reikia atsižvelgti, jei žmogus serga aktyvia rožinės forma, kuomet veide yra išsiplėtusių stambių kapiliarų, pūlinukų. Esant veido odos pūingai infekcijai taip pat rekomenduojama procedūrą atidėti po gydymo antibakteriniais vaistais. Kadangi procedūra yra skausminga, ji nerekomenduojama besilaukiančioms moterims“, – pasakoja „Estetus Klinikos“ gydytoja dermatologė Edita Naruševičiūtė-Skripkienė.