Porų neužkemšanti kosmetika: kas tai?

Ant veido odos nuolat kaupiasi įvairūs nešvarumai, kurie užkemša poras ir skatina inkštirų atsiradimą. Poras užkemša ir įvairios kosmetikos priemonės, kurias naudojame kasdien. Kad neatsirastų odos problemų, reikėtų naudoti tik tokius produktus, kuriuose nėra poras užkemšančių komponentų. Tai ypač svarbu kenčiantiems nuo spuogų.

Pavadinimai, kurių reikia saugotis

Kosmetikos priemonių gamyboje naudojamos sudedamosios dalys yra klasifikuojamos į keletą grupių. Vienos visiškai neužkemša porų, kitos – neleidžia odai kvėpuoti. Skaitydami kosmetikos produktų etiketes, labiausiai atkreipkite dėmesį į antrai grupei priklausančius ingredientus – jei bent viena sudedamoji dalis yra iš žemiau pateikto sąrašo, verčiau jų nesirinkite. Poras užkemšančios medžiagos:

• Isopropyl Isostearate;
• Myristyl Myristate;
• Acetylated Lanolin;
• Kokosų sviestas / aliejus;
• Kakavos sviestas.

Kaip išsirinkti?

Kadangi daugelis kosmetikos gamintojų teigia, kad chemines medžiagas naudoja leistinais, nedideliais kiekiais, rasti nepavojingų, porų neužkemšančių gaminių gali būti sunku. Jų yra ir kūno pieneliuose, ir makiažo valikliuose, ir kremuose nuo saulės. Kaip išsirinkti? Ieškokite ekologiškos kosmetikos, pagamintos iš natūralių sudedamųjų dalių. Tik neapsigaukite – kadangi sveiki ir natūralūs dalykai šiuo metu itin populiarūs, kai kurie prekių ženklai žodžius „natūralus“ ir „organiškas“ naudoja kaip rinkodaros triuką. Tad pirkite tik tokią kosmetiką, kuri yra pažymėta specialiu ženklu ir turi sertifikatus, patvirtinančius, kad priemonės sudėtyje nėra jokių kenksmingų medžiagų ir ji  pagaminta laikantis aukštų standartų.

Makiažo priemonės

Kad ir kaip norėtųsi, jog būtų kitaip, makiažo priemonėse, be kurių daugelis moterų nežengia nė žingsnio iš namų, yra ingredientų, kurie užkemša poras ir skatina spuogų bei inkštirų atsiradimą. Kad maksimaliai sumažintumėte neigiamą tokių priemonių poveikį, stenkitės makiažo pagrindą naudoti ne kasdien,o tik specialiomis progomis. Jei turite itin problemišką odą ir tenka maskuoti jos trūkumus dažnai, kiekvieną vakarą būtinai kruopščiai nuvalykite makiažą  žolelių arbata, pavyzdžiui, medetkų ar ramunėlių, nes jos švelniai sausina, veikia antibakteriškai, raminančiai. Prieš naktį naudokite nebent priemones su rūgštimis arba nieko (leiskite odai pačiai atsinaujinti). Stenkitės, kad kuo įmanoma daugiau laiko oda būtų tiesiog švari, be jokių dekoratyvinių priemonių. Bent kartą į savaitę atlikite veido šveitimo procedūrą.

Kaukės

Nuo užsikimšusių porų gelbsti ir kaukės, kurias galite pasigaminti namuose. Jos padės ne tik išvalyti, bet ir pamaitinti odą.

Kiaušinio ir citrinų kaukė. Sumaišykite kiaušinio trynį su 1 arbatiniu šaukšteliu citrinų sulčių, įlašinkite linų sėmenų ar alyvuogių aliejaus. Gautą masę tepkite ant veido ir palikite 10-15 minučių. Po to kaukę nuplaukite šiltu vandeniu. Vitaminas C ne tik atveria poras, bet ir skaistina, pagyvina odą, suteikia jai gražią spalvą.

Sodos, citrinos ir medaus kaukė. Reikės: šaukštelio valgomosios sodos, šaukštelio citrinos sulčių ir šaukštelio medaus. Į indelį sudėkite sodą, ant viršaus užpilkite citrinos sulčių ir gerai išmaišykite mišinį. Neišsigąskite, kad soda pradės putoti – šiam procesui kiek atslūgus, sudėkite ištirpintą medų ir viską gerai išmaišykite. Kaukę įtrinkite į švarią, nuplautą odą ir masažuokite apie 2–3 minutes. Po to nuplaukite drungnu vandeniu.