Pudra – biri ar kompaktinė?

Makiažas gali padėti pakeisti moters įvaizdį. Tinkamai jį atlikus, išryškėja gražiausi moters bruožai. Nuo pudros priklauso makiažo sėkmė, todėl norint atrodyti dailiai, verta įsigilinti ir išsirinkti jums tinkamiausią priemonę. Pudra padeda išlyginti odos nelygumus, užmaskuoti pigmentines dėmeles ar smulkias raukšleles, paslėpti nemalonų riebesnės odos blizgesį ar net veido trūkumus.

Gera pudra yra ne tik galutinis makiažo akcentas, atliekantis kosmetinę ir estetinę funkciją. Kokybiška pudra apsaugo odą nuo saulės ir dulkių, vėsina ją karštą dieną, sugeria prakaitą, nes tuomet oda sparčiai garina drėgmę. Pudra taip pat padeda numalšinti odos sudirgimą ir netgi gali būti vaistas. Yra gaminamos specialios pudros, turinčios antibakterinių savybių ir netgi gydomosios pudros su antibiotikais.

Taigi yra daugybė skirtingų pudrų, kurių paskirtis yra labai įvairi. Užėjus į kosmetikos prekių parduotuvę, nesunku pasiklysti. Renkantis pudras, reikia atsižvelgti į savo odos tipą, norimą efektą, kokybę, paskirtį – gydomoji ar dekoratyvinė pudra. Taigi išsiaiškinkime, kokios būna pudros.

Yra dvi pagrindinės pudrų rūšys: biri ir kompaktinė.

pudra

Biri veido pudra

Šią pudrą naudoti itin paprasta. Ji yra biri, todėl lengvai padengia veido odą. Dažniausiai biri pudra yra rekomenduojama moterims, turinčioms riebaluotis linkusią veido odą, nes šios pudros sudėtyje yra riebalus sugeriančių medžiagų. Ji taip pat puikiai sutvirtina jau užbaigtą makiažą. Šią pudrą geriausia dengti veidą naudojantis specialiu „pūkučiu“ arba plačiu teptuku. Kuo platesnis yra jūsų teptukas, tuo geriau pudrą padengsite ant veido.

Kompaktinė veido pudra

Kompaktinė pudra būna dvejopa – sausa ir drėgna. Tai presuota pudra, kuri ypač tinka jaunoms merginoms ir moterims. Ji yra labai patogi, kompaktiška ir lengvai randa vietą bet kurioje rankinėje. Kompaktinę pudrą labai mėgsta sausą odą turinčios moterys. Jeigu šią pudrą ant veido tepsite storu teptuku, pudros sluoksnis bus lengvas ir permatomas. Jeigu kompaktinei pudrai tepti naudosite sausą kempinėlę – veidą padengsite storesniu pudros sluoksniu, kuris kartu veiks ir kaip apsauginis sluoksnis. Jeigu kompaktinę pudrą tepsite drėgna kempinėle, ši pudra veiks kaip maskuojamoji priemonė. Taigi galima sakyti, jog ši pudra yra tikrai labai universali. Ji ypač tinka dar tik pradedančioms domėtis grimo paslaptimis, nes suklysti grimuojantis šia pudra beveik neįmanoma.

Visažistai pataria, kad pirmiausia darantis makiažą reikėtų labai gerai sudrėkinti veido odą drėkikliu arba drėkinamuoju kremu. Didelė klaida, kai merginos, turinčios riebią odą, prieš makiažą nesudrėkina jos ir naudoja netinkamas, dar labiau sausinančias priemones, norėdamos panaikinti veido odos blizgesį. Be to, nepagalvoja, kad tuomet pudra pasiskirsto labai netolygiai. Taigi pudrą reikia tepti ant sudrėkintos odos.

pudra4

Pastaruoju metu populiarios mineralinės pudros, kurias reikia įtrinti į odą, tačiau, visažistų nuomone, jos taip gerai neužmaskuoja veido nelygumų kaip įprastos kreminės pudros. Renkantis pudrą, svarbu rasti kuo natūralesnį, jūsų odos spalvą atitinkantį atspalvį. Geriau, kad atspalvis būtų kiek šviesesnis nei veido spalva, kadangi tamsesnis iš karto krenta į akis. Dengiant veidą pudra, svarbu nepamiršti padengti vietų prie ausų bei kaklo ir iškirptės srities.

Kad makiažas ilgai išliktų, visažistai pataria rinktis birią pudrą. Taip pat vertėtų makiažą užbaigti pamodeliuojant veidą bronzantu, priemone, skirta išryškinti skruostikaulius. Kasdienai tinkamiausi – matiniai, nes blizgūs labiau tinka vakariniam makiažui.