Receptai vešliems plaukams

Po galvos apdangalais žiemą plaukai praranda grožį, blizgesį ir sveiką išvaizdą, todėl pats metas jiems skirti  daugiau dėmesio ir palepinti kaukėmis.

Sumaišykite po 0,5 stiklinės sausų garstyčių ir užplikytos žalios arbatos. Kai mišinys atvės, įmuškite vieną kiaušinio trynį, įdėkite 2 šaukštelius alavijų sulčių, supilkite po vieną ampulę vitamino B 6 ir B 12. Gerai išmaišykite. Mišiniu įtrinkite plaukų šaknis. Vos tik pajusite perštėjimą, nuplaukite kaukę šiltu, o tada išskalaukite plaukus vėsiu vandeniu.

Šią procedūrą reikėtų atlikti kartą per 7-10 dienų, o jeigu plaukai labai slenka – kaukę darykite kas 5 dienas.

Po šios kaukės plaukai tampa purūs, lengvai iššukuojami, nustoja slinkti ir auga kaip ant mielių. Pamėginkite, rezultato ilgai laukti nereikės!

Galima išbandyti ir svogūnų kaukę. Ji ne pats maloniausias pasirinkimas, tačiau puikiai pamaitina plaukus, skatina jų augimą. Plaukai nuo jos tampa šilkiniai ir stipresni. Lygiomis dalimis sumaišykite svogūnų sultis, medų ir pasirinktą aliejų (sezamų, alyvuogių), įtrinkite į plaukų šaknis, apsukite galvą šiltu rankšluosčiu ir valandą palaukite. Po to išplaukite plaukus šampūnu.

Duonos kaukė padės pamiršti lūžinėjančius plaukus ir besišakojančius jų galiukus. Porą juodos duonos riekelių sutrupinkite į puodą, užpilkite karštu vandeniu ir palaikykite uždengę apie penkias šešias valandas. Į gautą košę įmuškite kiaušinį, išmaišykite, ištepkite plaukus ir jų šaknis. Apsukite galvą šiltu rankšluosčiu. Laikykite apie valandą, išplauti patartina be šampūno.