Su kosmetikos priemonėmis elkitės kaip su vaistais

Vasara – puikus metas daryti reviziją kosmetinėje, atskirti, kurios grožio priemonės dar tinkamos naudoti, o su kuriomis jau reikėtų atsisveikinti. Pripažinkite, kad yra tekę tepliotis su pasenusiu tušu, o gal net skubant perlieti jo šepetėlį vandeniu. Deja, kartais taip elgtis rizikinga, nes galime sau pakenkti, todėl svarbu žinoti, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis kosmetikos priemones ir kaip su jomis elgtis pradėjus vartoti.

Ar dažnai atkreipiate dėmesį į kosmetikos priemonių galiojimo laiką? Svarbu žinoti ne tik kada produktas buvo pagamintas, bet ir per kiek laiko jį turite sunaudoti atidarius pakuotę. Daugybė kosmetikos priemonėse esančių veikliųjų medžiagų laikui bėgant pasensta ir ne tik neteikia jūsų odai jokios naudos, bet gali jai stipriai pakenkti. Laikas, deguonis ar karštis gali greit paversti net ir geriausias priemones netinkamomis – svarbu žinoti, kiek laiko galite saugiai naudotis grožio priemonėmis ir kaip prailginti jų galiojimo laiką teisingai su jomis elgiantis.

Daugumai moterų nė į galvą neateina, kad reikėtų nuolat tikrinti kosmetikos galiojimą – juk tikriausiai nė nežinote, kur rasti galiojimo datą. Prieš perkant kosmetiką derėtų apžiūrėti produkto pakuotę ir susirasti galiojimo terminą, kuris būna nurodomas įprastiniu datos formatu arba kodu. Jeigu tai kodas, jį galite patikrinti internetiniu adresu http://checkcosmetic.net. Tereikia pasirinkti gamintojo pavadinimą ir įvesti kodą, kuris užrašytas ant pakuotės. Pavyzdžiui, L’Oreal ar Maybelline užrašo skaičių ir raidžių kombinaciją. Jei visgi kompanija nėra tokia populiari visame pasaulyje, tuomet ieškokite šių datų ant pakuotės – gali būti arba ant pačios pakuotės viršūnėlės, arba ant pakuotės dugno, jei nerandate, būtinai klauskite pardavėjos, iki kada galima naudoti pasirinktą produktą.

Jeigu galiojimo termino neišsiaiškinote prieš perkant, padarykite jau naudojamų priemonių reviziją. Ant pakuotės rasite ženkliuką su atidarytu dangteliu ir skaičiumi (pavyzdžiui 6 M). Tai reikš, kad priemonę galima vartoti 6 mėnesius nuo atidarymo. Jeigu neprisimenate, kada atidarėte pakuotę, vadinasi, tai buvo pakankamai seniai, tuomet priemonę geriau išmeskite ir ja nebesinaudokite.

Trumpiausiai galioja kosmetikos priemonės, esančios ampulėse – jose esantys aktyvieji ingredientai reaguoja su deguonimi ir netinkami naudojimui tampa jau po kelių valandų. Ypač greit sensta priemonės, sudėtyje turinčios daug vitamino C, nes jis itin lengvai oksiduojasi.

Turite keletą tušų ir naudojate juos pakaitomis? Tai ne itin gera mintis, turint galvoje tai, kad jis galioja kelis mėnesius nuo atidarymo. Vos 2–3 mėnesius galioja blakstienų tušas, veido kaukės, dantų šepetėlis, nagų dildė ir plaušinė. Blakstienų tušą dažnai keisti yra ypač svarbu, norint išvengti užkrato patekimo į akis. Pamačius, kad jis pradeda netolygiai padengti blakstienas, trupa, reikia jį tuoj keisti nauju. Pirštais tepamos veido kaukės yra bakterijų židinys, todėl patartina jas tepti mentele arba greitai suvartoti, kadangi ilgiau laikant išdžiūsta sudėtyje esantys drėkikliai ir padidėja aktyviųjų medžiagų koncentracija, sukeldama riziką pažeisti odą. Nagų dildė ir plaušinė turi daug skylučių, kuriose puikiai tarpsta bakterijos, tad jas reikėtų keisti ne rečiau kaip kas 3 mėnesius, kaip ir dantų šepetėlį.

Aknei gydyti skirtas priemones saugiai naudoti galima 4-6 mėnesius. Jų sudėtyje esančios rūgštys (kaip salicilo rūgštis) arba dažnai naudojamas benzolio peroksidas greit suyra, tad, jei galite, laikykite tokias priemones šaldytuve.

Kremai bei makiažo pagrindai galioja kiek ilgiau – juos naudoti galima 6-15 mėnesių, priklausomai nuo tipo. Pavyzdžiui, neriebaliniu pagrindu pagaminti kremai tinkami naudojimui trumpiau nei riebaliniai, galiojimo laiką taip pat sutrumpina sudėtyje esančios rūgštys (kaip vaisių rūgštys, AHA), retinolis, kiti vitaminai. Jei norite kremu bent mėnesį džiaugtis ilgiau – laikykite jį šaldytuve.

Tonikai, pieneliai, veido geliai bei losjonai po priemonės atidarymo dar tinkami naudoti apie 12 mėnesių. Taip pat atkreipkite dėmesį į jų sudėtį – jei yra rūgščių ar priemonė itin natūrali, be konservantų, saugiau ją naudoti 6-9 mėnesius.

Tos pačios taisyklės galioja ir apsauginių priemonių nuo saulės naudojimui – jei laikoma ir naudojamasi taisyklingai, jomis džiaugtis galite apie 12 mėnesių, tačiau jei netyčia ilgą laiką pamiršote šias priemones įkaitusiame automobilyje, jų nebenaudokite.

Kompaktinės pudros, lūpų dažai, lūpų blizgesiai bei akių šešėliai tinkami naudoti iki dvejų metų, na o maskuojantis pieštukas negenda 2-3 metus.

Ilgiausiai iš visų grožio priemonių galite naudoti kvepalus – jų cheminė sudėtis nesikeičia iki 5 metų. Tad mėgaukitės kvapais kiek tinkamos!