Tankių ir ilgų blakstienų ABC

Dažniausiai sutikę žmogų atkreipiame dėmesį į jo akis. Gražios, išraiškingos akys kviečia draugauti ar net vilioja rimtesniems santykiams. Tai, kaip atrodo akys, daug priklauso nuo blakstienų. Jei norite, kad akys būtų išraiškingos, jas turėtų puošti ilgos, tankios blakstienos. Tačiau ką daryti, jei gamta jūsų tokiomis neapdovanojo?

Kokias priemones naudoti blakstienų tankinimui ir ilginimui?

„Nemažai išorės ir vidaus veiksnių – miego stoka, stresas, vitaminų trūkumas, makiažas – neigiamai veikia mūsų blakstienas, kaip ir plaukus bei odą. Tačiau toms, kurios neskuba prisiklijuoti dirbtinių blakstienų, tikrai yra priemonių, kurios padės turėti ilgesnes ir tankesnes natūralias blakstienas“, – sako grožio terapijos ir chirurgijos klinikos “Sugihara“ kosmetologė Jurgita Dzimidavičienė.

Moterims, kurios pasitiki šiuolaikiniais kosmetikos gamintojais, kosmetologė siūlo įsigyti blakstienų serumą ar balzamą, kurių kosmetikos parduotuvėse yra didelis pasirinkimas. Šie serumai skatina blakstienų ir antakių augimą bei stiprina plaukelius. Natūralių aliejų molekulė yra labai didelė, todėl veikia daugiau paviršiuje, o šio serumo sudėtinės dalys prasiskverbia iki pat plauko folikulo ir veikia jį iš vidaus. Priemonių sudėtyje yra šilkmedžio šaknų, raudonųjų dobilų ekstrakto, peptidų, simondsijų aliejaus, hialurono rūgšties, pantenolio.

Blakstienų priežiūrai kosmetologai pataria naudoti ir kitas efektyvias nebrangias namuose turimas priemones: ricinos, migdolų, alyvuogių, linų sėmenų aliejų. Šias priemones moterys naudodavo ir senais laikais. Geriausiai aliejų tepti vakare. Keletą lašelių aliejaus užlašinti ant švaraus blakstienų šepetėlio ir patepti blakstienas per visą jų ilgį, stengiantis, kad aliejaus nepatektų į akis. Svarbu netepti per daug, kad ryte nenubustumėte ištinusiais vokais.
Patobulinti savo natūralias blakstienas galima ir specialia procedūra „Yumi Lashes“. Tai nauja procedūra, sukurta Šveicarijoje. Specialistai sako, kad natūralios  blakstienos pakeliamos nuo šaknų ir užpildomos pigmentu, todėl iš karto tampa tankesnės, tamsesnės, pakeliamas vokas ir gaunamas „plačiai atmerktų akių“ efektas. Procedūra trunka apie 45 minutes. Jos metu blakstienos užriečiamos į viršų, nudažomos juoda spalva ir pripildomos keratinu. Efektas išlieka nuo 8 iki 12 savaičių, tiek, kiek trunka natūralus blakstienos gyvavimo ciklas.

Kaip tausoti natūralias blakstienas valant makiažą?

Specialistai rekomenduoja neplauti kosmetikos nuo akių vandeniu su muilu – tai gali sudirginti akis, paskatinti daugybės smulkių raukšlyčių atsiradimą ir netgi blakstienų slinkimą. Naudokite specialius makiažo valiklius. Tokių produktų sudėtyje, be visų anksčiau išvardintų komponentų, yra ir minkštinamųjų ir maitinamųjų medžiagų bei vitaminų. Vandeniui atsparų tušą galima valyti su specialiais dvisluoksniais valikliais: apatiniame yra aliejų, o viršutiniame – lengvo losjono. Pagrindas puikiai pašalina makiažą, o losjonas – drėkina odą. Makiažą reikia valyti lengvais judesiais, stipriai nespaudžiant ir netempiant – oda aplink akis yra itin jautri. Suvilgykite šiomis priemonėmis vatos diskelį ir kelioms sekundėms pridėkite jį prie blakstienų. Valomieji komponentai suminkština tušą. Procedūrą pakartokite du kartus stipriai netrindama akių.

Nemažai išorės ir vidaus veiksnių – miego stoka, stresas, vitaminų trūkumas, makiažas – neigiamai veikia mūsų blakstienas, kaip ir plaukus bei odą.

Leiskite savo blakstienoms pailsėti: bent kartą per savaitę dekoratyvinę kosmetiką paslėpkite kaip galima toliau, kad nekiltų pagunda ja pasinaudoti. Blakstienos bus jums dėkingos!

Kokią žalą gali padaryti priklijuojamos blakstienos?

Specialistai tikina, kad dirbtinių blakstienų priklijavimas jokios žalos akims nedaro, išskyrus atvejus, kai atsiranda alergija dėl naudojamų klijų.

Pasak kosmetologės Jurgitos Dzimidavičienės, jei meistras gerai atlieka savo darbą – dirbtines blakstienas parenka panašaus tankumo ir ilgio kaip natūralios blakstienos, nepalieka klijų pertekliaus, kiekvieną blakstieną atskiria vieną nuo kitos, papildymo metu ant dar neužaugusių blakstienų neklijuoja naujų dirbtinių, tuomet natūralioms blakstienoms jokios žalos nepadaroma. Jei visgi nuėmus dirbtines blakstienas natūralios yra šiek tiek susilpnėjusios, tuomet jas reikia tepti blakstienų serumu ar aliejais. Per 7-8 savaites blakstienos atsistatys.

Kam nepatariama klijuotis dirbtinių blakstienų?

Dirbtinės blakstienos gali sukelti nepatogumų toms, kurios nešioja kontaktinius lęšius. Jei dirbtinės blakstienos bus nuolat tempiamos įdedant ir išimant kontaktinius lęšius, jos atsiklijuos, be to, tempiamos jos gali išrauti natūralias blakstienas. Dirbtinių blakstienų nepatariama klijuotis ir toms merginoms, kurios nešioja akinius, nes per ilgos blakstienos gali remtis į stiklus. Beje, toms, kurios nešioja priklijuotas blakstienas, patariama kuo rečiau liesti vokus ir priklijuotas blakstienas, tuomet jos laikysis ilgiau.