Viskas, ką reikia žinoti apie priauginamus plaukus

Apie ilgus, vešlius ir žvilgančius plaukus svajoja kiekviena moteris. Deja, nuolatinis jų dažymas, tiesinimas karštomis žnyplėmis bei netinkamas gyvenimo būdas lėmė tai, kad vis daugiau moterų skundžiasi silpnais, smarkiai slenkančiais ir išretėjusiais plaukais. Šiuo metu visame pasaulyje paplitusi plaukų priauginimo procedūra leidžia išspręsti šias problemas ir vos per keletą valandų turėti tokius plaukus, kokių norite.

Kaip priauginami plaukai?

Šiuo metu populiariausi du plaukų priauginimo būdai: šaltasis ir karštasis. Karštam priauginimui naudojamos keratino kapsulės arba keratino klijai, kuriais plaukų sruogelės pritvirtinamos prie pat šaknų. Visa tai atliekama specialiu aparatu, kuris reguliuoja temperatūrą ir užtikrina, jog keratino klijais pripildytos kapsulės laikytųsi tvirtai. Šaltu būdu plaukų sruogelės prisegamos, priklijuojamos specialiomis juostelėmis arba tiesiog prisiuvamos. Pastarosios procedūros metu prie pat šaknų supinamos plonos kasytės, prie kurių tvirtinamos sruogos. Dar vienas plaukų priauginimo būdas – silikoniniai mikro žiedeliai. Į juos įkištos plaukų sruogos yra užspaudžiamos žnyplėmis.

Priauginimui dažniausiai naudojami natūralūs plaukai.

Plaukų priauginimo nauda

Priauginus plaukus galima sukurti šukuoseną, apie kurią jau seniai svajojote. Jie išsprendžia plonų, negausių plaukų problemą. Priauginate ir turite ilgus, tankius, purius, bet kokio atspalvio plaukus. Visa tai įgyvendinama per 2–3 valandas. Priklijuotus plaukus moterys nešioja pusę metų, o kai kurios ir metus, tik būtina kas du mėnesius atlikti minimalias korekcijas. Be to, per tą laiką natūralūs plaukai ženkliai paauga, todėl net nuėmus sruogeles galite džiaugtis ilgesniais, vešlesniais plaukais.

Galima žala

Deja, kai kurie plaukų priauginimo būdai yra kenksmingi. Nors karštuoju būdu priaugintos sruogelės atrodo natūraliausiai, procedūrai naudojami klijai bei kitos cheminės medžiagos gali pažeisti natūralų plauką. Jei pasirinkote procedūrą, kurios metu plaukai priauginami mikro žiedeliais – turite būti itin atsargios. Naudojant nepakankamai retas šukas ar smarkiau timptelėjus plaukus, sruogas tiesiog galite išrauti su šaknimis, o tada atsiras išplikusių plaukų lopinėliai.
Nors prisegamos sruogos sukelia mažiausiai žalos, jų negalima nešioti nuolat – ši plaukų priauginimo priemonė skirta specialioms progoms. Dėl savo pritvirtinimo technologijos, tokie plaukau dažnai atrodo pernelyg nenatūraliai, jų negalima surišti, šukuoti ar prieš miegą palikti neišsegtų. Mažiausiai bėdų – su juostelėmis priklijuojamais plaukais.

Kaip prižiūrėti priaugintus plaukus?

Kartais priklijuotus plaukus net sunku atskirs nuo tikrų. Specialistai teigia, kad juos nešioti ir prižiūrėti nesudėtinga. Su jais galima daryti viską  –  plauti, naudoti įprastas plaukų priežiūros ir formavimo priemones bei  sukti karštomis žnyplėmis.

Priaugintiems plaukams prižiūrėti naudokite įprastus šampūnus, balzamus ir kaukes. Pasak specialistų,  geriausia galvą plauti kas 3–4 dienas. Vertėtų įsigyti natūralių šerių šepetį, kuriuo plaukus turėtumėte šukuoti lėtai, rūpestingai, nepešant sruogų. Tiek natūraliems, tiek priaugintiems plaukams sveikiausia, kai plaukai po trinkimo išdžiūsta savaime.
Šukuosenai formuoti galite naudoti putas, laką ar žėlę, tačiau nerekomenduojama suvelti plaukų. Niekuomet nemiegokite šlapiais ar drėgnais plaukais, jie turi būti visiškai sausi. Be to, eidamos miegoti, degintis saulėje ar kaitintis saunoje būtinai plaukus susipinkite į kasą. Taip juos apsaugosite nuo karščio ar suvėlimo. Priaugintus plaukus galite tonuoti bei dažyti, tačiau nereikėtų to daryti per dažnai.