6 priežastys, kodėl nereikėtų savo antrosios pusės lyginti su kitais

Priimkite savo žmogų tokį, koks yra. Pripažinkite, juk kažkada dėl to jį ir pamilote. Mes tokie skirtingi. Visi su savais trūkumais, tačiau tuo ir žavūs. Juk vienodumas būtų nuobodus. Nebandykite keisti mylimojo – geriau keiskite savo požiūrį arba save. Jūsų partneriui nebūtina visuomet su jumis sutikti – tiesiog gerbkite šalia esančio žmogaus asmenybę ir unikalumą.

1. Lyginimas yra visada neteisingas: matote tik vieną to žmogaus, su kuriuo lyginate savo sutuoktinį, pusę. Visa kita jums yra nežinoma.

2. Lyginimas reikalauja konkrečių vertinimo kriterijų, tačiau ne viską galima įvertinti suskaičiavus, pasvėrus ir išmatavus. Pavyzdžiui, dėmesio rodymą vargu ar galima įvertinti objektyviai.

3. Lyginimas atima laiko ir energijos. Kol su pavydu skaičiuojate kitų pliusus, laikas skirtas jums leidžiamas vėjais ir destruktyviai.

4. Visi žmonės yra unikalūs, jūsų žmogus – taip pat. Ar jums patiktų, kad jus be paliovos su kuo nors lygintų.

5. Lygindami savo sutuoktinį su kuo nors kitu, sutelkiate dėmesį į tą kitą. Įsivaizduokite, kur nuvažiuotumėte, ar jūsų kelionė būtų sėkminga, jei sėdėdama už vairo dėmesį sutelktumėte ne į kelią, o į pakelės gražiai nuaugusius medžius.

6. Lygindami savo laimę su kitų, pražiopsome dalį savojo gyvenimo džiaugsmo. Dairymasis į kitus mūsų gyvenimo nepadarys nei turtingesniu, nei laimingesniu. Įsivaizduokite, koks būtų derlius jūsų darže, jei vietoj to, kad jį ravėtumėte ir laistytumėte, nuolat ilgesingai rymotumėte prie tvoros, žiūrėdama į kruopščiai prižiūrimą kaimyno daržą.